Obrazek

Delta Optical 3x9-40

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Delta Optical 3x9-40

Post autor: stworek5 »

No i stało się, niejako z wrodzonej przekory stałem się posiadaczem w/w lupki, zresztą na Leapersa troszkę zbrakło a Barska jest póki co nie osiągalna. Zakupiona w znanym wszystkim sklepie Kolba.pl, realizacja zamówienia 2 dni. Lupka znacznie odbiega od chińskich odpowiedników typu Tasco, prezentuje się dobrze, wykonana dokładnie i precyzyjnie sprawia wrażenie solidnej. Szkła jasne o zielonkawym odcieniu, zoom działa trochę ciężko ale jest ok, ostrzenie na razy 9 od ok. 40m, krzyż - klasyczny mildot. Jak wypadnie z praktycznej strony zobaczymy po pierwszym strzelaniu na co niestety na razie aura nie bardzo pozwala także test praktyczny wkrótce :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AA TX200 HC
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

To zwykła Delta, czy Delta Classic ?
Niecierpliwie czekam na test, szwagier chce coś takiego do Slavki 631 Lux i właśnie zastanawia się czy wziąść zwykłą czy właśnie Classic.

[ Dodano: Pią 23 Lut, 2007 18:41 ]
No to sam sobie odpowiem :D po dokładniejszym obejrzeniu zdjąć stwierdzam, że to zwykła Delta, Classic ma inny pierścień do regulacji powiększenia, ale i tak czekam na opinię.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

zgadza się, to model Sherman, Classic kosztuje dwa razy tyle niestety :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Szkoda, że nie poczekałeś za tą Barską - byłem jej bardzo ciekaw. Mimo to gratuluję nowego nabytku :)
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

No Mariuszu gratuluje nowej lupki :) Czekam z niecierpliwoscia na jakies testy i nowinki jak sie sprawuje na Gamoniu.
Bezbronny
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Dude pisze:Szkoda, że nie poczekałeś za tą Barską
pewnie że szkoda ale najbliższy termin dostawy (zresztą już kolejny) przypada na marzec ale to nic pewnego a wiadomo, kaska jak leży to się rozchodzi :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Jaki ciasno zgrupowany mildot w porównaniu z moim Leapersem 3-9x32! W sam raz na poprawki jak znowu ze 100 metrów będziesz strzelał :)
Co Ty masz za ustrojstwo przed montażem? To celownik tradycyjny czy jakiś fikuśny stop?
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

to oryginalny stoper Gamo, szkoda żeby się przewracał więc przykręciłem z przodu :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

A w montażu nie miałeś kołka stopującego? czy chciałeś wzmocnić konstrukcję? :) Czekam na test z 50 metrów z nowej lunety. Dasz radę na takim mrozie? :)
Fajna luneta, też chciałem ją kiedyś kupić ale wszyscy odradzali że tylko Classic albo Titanium wytrzyma a inne są bleeeeh.
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

mróz nie jest aż taki straszny, u mnie ok -2 ale wiatr wieje dość mocny także strzelanie byłoby bez sensu :) co do kołka to już jest zmiana-oryginalny wspomaga ten w montażu :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Tombos
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tombos »

Gratuluje zakupu. Powiem Ci, że do Kolby jechałem właśnie po tę lunetkę, ale na miejscu mi ją odradzili. "Kup Leapersa, trochę droższy, ale na pewno wytrzyma". Tak stałem się właścicielem 4x32 TS. Oczywiście mówili "kup lepiej 3-9x32, jest naprawdę lepsza", ale na tą już zabrakło mi kasy.
Powiedzieli, że mają zwroty około 20% tych lunetek. Mam nadzieję, że Ty nie będiesz miał z nia problemów. A jak bedą to zawsze jest jest gwarancja.Strzelaj jak najwięcej to się okaże jak jest wytrzymała. Może będę żałował, że jednak nie kupiłem właśnie takiej jak Ty. Pozdrawiam i samych dziesiątek życzę.
odi profanum vulgus et arceo
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

Nie ma chyba Barskiej, która wytrzma na sprężynie. Kolega sprawdził jedną na TX200- poległa po kilkunastu strzałach.
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Howk
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2007, 0:22

Post autor: Howk »

stworek5 pisze:mróz nie jest aż taki straszny, u mnie ok -2 ale wiatr wieje dość mocny także strzelanie byłoby bez sensu :) co do kołka to już jest zmiana-oryginalny wspomaga ten w montażu :)
Na wstepie witam wszystkich serdecznie bo jestem tu nowy :) Mam pytanie czy juz sa jakies informacje na temat tej tanszej wersji DO ? Mam na nia ochote bo na nic drozszego w sumie mnie nie stac, a na forach opinie bardzo rozne. W salonie firmowym pani powiedziala ze reklamacji prawie nie maja i na slaba wiatrowke sprezynowa spokojnie poleca. Rok gwarancji, solidny pkt sprzedazy to mnie przekonuje, z drugiej strony myslalem o jakiejs lupce zza wschodniej granicy.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Myślę ,że na Slavi 631 DO Sherman 3-9x40 powinna spokojnie wytrzymać ,parę osób ma takie celowniki na slawkach i jest ok. ,to jest dość "delikatny" karabinek i nawet bazarowe tasco potrafi na nim wiele strzałów wytrzymać.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Howk pisze:Mam pytanie czy juz sa jakies informacje na temat tej tanszej wersji DO ?
na razie po ok. 1,5 paczki śrutu nic nie mam jej do zarzucenia ale to naturalnie zbyt mało aby co kolwiek można powiedzieć na temat jej żywotności :)
AA TX200 HC
ODPOWIEDZ