Obrazek

Exact Diabolo 0,547g 4,5 mm- śrut przelatuje przed strzałem?

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Bo Weihrauch jest z twardego stopu, a JSB jest miękki.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
michals35
Posty: 47
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:06
Lokalizacja: Lipsko

Post autor: michals35 »

Ja kupiłem Exacta 4.5 gdyż nadkaliber 4.51 którego ostatnio kupiłem 5 paczek na moim hatsanie 95 lata do okoła celu (nawet CROSMAN pointed ma lepsze skupienie cena 15.99zł) kołnież exacta 4.51 wygląda jak falbanka w spódnicy i ma różne grubości, z jednej str. śrutu ścianka jest jest cieńsza a z drugiej grubsza. Exact 4.5 wygląda idealnie i do tego kupilem kilka paczek Crosman pointed gdyż ten śrut też wygląda idealnie bez żadnych skaz i fajnie lata do strzelania rereacyjnego szkoda kasy na exacta który jest 8zł droższy oczywiście zakupy na ALEDROGO.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jak chcesz kupić dobrego Exacta, to tylko u producenta w Bohuminie i dostarczony własnym autem, a nie przez alle...., bo Ci poczta tak wytrzepie paczkę, że w nic nie trafisz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
michals35
Posty: 47
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:06
Lokalizacja: Lipsko

Post autor: michals35 »

Ostatnia dostawa też była z alegro na opakowaniach naklejki śrut.pl i taniej niż na ich stronie i zapakowali tak że brygada kurierów nie dałaby rady tego poobijać jak się dba o klienta to zapakują jak trzeba.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

michals35 pisze:Ostatnia dostawa też była z alegro na opakowaniach naklejki śrut.pl
Ja też kupiłem właśnie tam i wczoraj chciałem koniecznie wystrzelać e-tarczki bo miesiąc się kończy, więc okulary na nos i selekcja wizualna. Z jednego opakowania odrzuciłem ok. 200 szt. (po 168 nie liczyłem) ale z tych co pozostały, też szału nie było. Najgorsze jest to, że wszystkie pudełka mają tej samej jakości śrut ;( Nie jestem mistrzem fotografi, ale spróbuję później wstawić jakieś fotki.
Awatar użytkownika
michals35
Posty: 47
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:06
Lokalizacja: Lipsko

Post autor: michals35 »

Jaki śrut kupiłeś?
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

michals35 pisze:Jaki śrut kupiłeś?
Jsb exakt diabolo 4,5. Fotek śrutu nie dam bo taki sam ze mnie fotograf jak kosmonauta :D
Na zdjęciu przykład który z tego śrutu jest normą- w kółku punk celowania, strzałka punkt trafienia :hihi:

[ Dodano: Sob 25 Lip, 2015 14:12 ]
Dodam tylko że jest sporo kołnierzy jajowatych, pogiętych, są takie gdzie kołnierz jest z jednaj strony cieńszy z drugiej grubszy, no i sporo ma brzeg kołnierza przypominający mini piłkę do metalu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Cuś Ci się musiała jakaś felerna paczka trafić.. Ja mam nowy śrut .. kapkę się parę puszek podgięlo, ale w środku nie zauważyłem zniszczeń.. na tarczy/targetach też nie widać żeby coś latać nie chciało.. znaczy.. jak ja niczego nie spieprzę i przyłożę się do strzału to śrut pada tam gdzie powinien.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Post autor: maksik »

JSB chyba takiej lipy by nie puściło na rynek. Może jakiś chińczyk coś w garażu sobie odlewa?
Five shots one hole
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

maksik pisze:JSB chyba takiej lipy by nie puściło na rynek. Może jakiś chińczyk coś w garażu sobie odlewa?
Właśnie coś takiego przyszło mi do głowy :hm: Na żadnym opakowaniu nie ma nr. matrycy.
Nie wiem czy jeszcze kiedyś kupię jsb, ale na pewno nie na śruty.pl.
KrzysiekP
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:01
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KrzysiekP »

Nie chcę nikogo bronić ale nie raz kupowałem OSOBIŚCIE w srucie.pl śruty różnych kalibrów coby sobie dobrać do lufy i zauważyłem kilka rzeczy. Nigdy nie miałem lipnego pudełka choć kupowałem wypusty z 2014 i 2015 roku. Znaczy w paczce nie było śrutów pogniecionych w większym stosunku niż zazwyczaj. Może ze 20/500. Druga rzecz. Gorsze wynik na tarczy trafiał się kiedy włożyłem jakiś węższe lub szerszy od reszty podkalibru śrut do lufy. Gniotki i inne sprawy nie wpływały mi jakoś bardzo na skupienie.
Awatar użytkownika
MI-6
Posty: 122
Rejestracja: 15 paź 2012, 7:27
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MI-6 »

janusz22551 pisze:Na żadnym opakowaniu nie ma nr. matrycy.
Kiedyś jak mnie pamięć nie myli to Exact bez matrycy był dystrybuowany przez Incorsę.
Też miałem siewnik straszny.
Może to jakiś zbiór resztek z różnych matryc?

Kupuję praktycznie tylko ze srut.pl i jestem zadowolony. Ale cały wagon lub dwa, aby były z tej samej matrycy.

Kiedyś dojdziesz do tego, że nie kaliber/nadkaliber jest ważny, a matryca.
HW97KT + Burris Timberline 4.5-14x32
FWB LP100
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

To widocznie mam wyjątkowego pecha. Niesmak jednak pozostanie.
fliks
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2015, 21:01
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: fliks »

Panowie,
Mam zatem pytanie - kupując którą z firm produkujących śrut mogę być na 100% pewny iż po zakupie nie będę zmuszony dokonywać selekcji ???
Weihrauch HW95 "Hogan" + DOT 4-16x42 MD
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Wierzbin pisze:Jak chcesz kupić dobrego Exacta, to tylko u producenta w Bohuminie i dostarczony własnym autem, a nie przez alle...., bo Ci poczta tak wytrzepie paczkę, że w nic nie trafisz.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ