Obrazek

Porównanie chrono: Combro CB-625 MK-4 oraz Radeckowy PR-2

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
Eres
Posty: 57
Rejestracja: 04 lip 2011, 18:49
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Eres »

To i ja dodam swoje trzy grosze... :) Miałem Shooting Chrony i zakupiłem Radeckowe. Test prędkości pokazał, że oba chrona pokazują praktycznie te same wartości. Różnica polega na tym, że Radka ma tą małą cholerną dziurę przelotową i w ciągu trzech dni postrzeliłem je już trzy razy... :lol:
Mogło by też rzeczywiście pokazywać prędkość po przecinku, ale można to podejrzeć przeglądając zapisane strzały. Ma za to wiele innych zalet przydatnych przy testowaniu karabinka.
Shooting chrony zaś ma tą wadę, że trzeba zawsze trzymać karabinek w jednakowej odległości od tych fotodiod bo w innym przypadku pokazuje skoki prędkości nawet do 10m/s
Awatar użytkownika
photochem
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2014, 11:31
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: photochem »

radecek pisze:
Fajny test. Niepokoi mnie jedynie ten rozrzut.
Niech Cię nie niepokoi - nie wiem czy widziałeś inny post który popełniłem - odnośnie jakości śrutu Exact...
Pozwolę sobie tu wkleić tylko wnioski odnośnie rozrzutów pomiarów, a masą (sortowanego) śrutu:
Wnioski z części pierwszej: Nie jest źle, ale 10% śrutów najbardziej odbiegających od średniej waży mniej niż 0,541g lub więcej niż 0,553g. Pamiętajcie że na standardowym torze (40 figurek) będziemy tych śrutów używać 4 razy…
Teraz coś o stabilności strzałów: wykonałem pomiary na chrono – po 10 strzałów:
śrut bezpośrednio z puszki: Vśr = 233,1m/s (231,8-235,7m/s), odchyl. std. = 1,2m/s
śrut o masie 0,541g: Vśr = 234,3m/s (232,8-236,4m/s), odchyl. std. = 0,8 m/s
śrut o masie 0,552g: Vśr = 230,9m/s (229,9-232,3m/s), odchyl. std. = 0,7 m/s.


I to by było na tyle :D
HW97k (Dębowy) + Leupold VX3 || TX200 mk3 + mDOT || Gamo PR45
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Eres pisze:... Test prędkości pokazał, że oba chrona pokazują praktycznie te same wartości. Różnica polega na tym, że Radka ma tą małą cholerną dziurę przelotową i w ciągu trzech dni postrzeliłem je już trzy razy... :lol:
Do Chrono R2 już jest podstawkę, która zmniejsza ryzyko postrzelenia, gdy lufa musi zostać odsunięta od urządzenia ( np. przy pomiarach pistoletów CO2 ).

Obrazek
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Zastanawiam się nad tym by dobrać jakąś przezroczystą rurkę która weszła by w otwór chrona pr-2. mam do sprawdzenia procę ale boje się że nie trafię w okno :D Gdyby zrobić coś na kształt tarczy a w środku rurkę to za którymś razem bym trafił.

Macie jakiś pomysł?
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Niecały rok temu zrobiłem taka podstawkę:

Obrazek

W czasie transportu zdarzały się sytuacje że chrono przez przypadek włączyło się, doszedł następny łącznik kątowy :) :

Obrazek

Obrazek
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
ODPOWIEDZ