Obrazek

wybór wiatrówki

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
killbill
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2015, 17:59
Lokalizacja: k-ce

wybór wiatrówki

Post autor: killbill »

Witam to jest mój 1 post wiec liczę na troszkę wyrozumiałości,od kilku miesięcy posiadam hatsana edge vortex 4,5mm w polimeru ostatnio przeszedł delikatny tuning (tłumik, dobicie vortexa pod limit,dociążenie kolby,regulacja spustu) lupkę mam popint precision 3-12x42.
Potrafię na tym sprzęcie na 50m zamykać się w dekielku korka od butelki, nie wspomnę o paczce śrutu prawie za każdym razem trafiam:).. I teraz zycznaja się problemy po raz 2 ląduje i znajomego co zajmuje się wiatrówkami, gdyż coś ociera trzeszczy, szczególnie przy naciaganiu.. fakt duzooo strzelam. Chce się tego pozbyc juz:)
Wiec prosze o pomoc w wyborze wiatrówki chodzi mi dokładnie o dwa typy
HW90 i Hatsan 95 z gas piston waga i cena tymczasowo nie gra roli chodzi o wybór:D
chce sprzęt taki co nie będzie kopane w niej i na dluggooo:D
dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

killbill pisze:Potrafię na tym sprzęcie na 50m zamykać się w dekielku korka od butelki

Chłopie z takimi umiejętnościami to ty na mistrzostwa jedź murowane 1 miejsce nie jeden strzelec FT by się takich wyników nie powstydził .Chylę czoło ja tak nie potrafię mimo tylu lat strzelania ;( .
A wracając do tematu to HW - jest to wyższa pólka od hatsana . Pogrzebać da się w każdym karabinku ;) .Ja bym ci polecał jeszcze TX200 mk3 .
Walther + MTC
KrzysiekP
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:01
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KrzysiekP »

killbill pisze:Potrafię na tym sprzęcie na 50m zamykać się w dekielku korka od butelki, nie wspomnę o paczce śrutu prawie za każdym razem trafiam:)..
Jedno trochę wyklucza drugie albo ja jestem z ciemnej masy ulepiony. No chyba, że chcesz nam powiedzieć, że jesteś Dżinem :lol:
Swoją drogą jeżeli pierwsze zdanie jest prawdą to ja dopieściłbym tego Hatsana i pilnował go jak oka w głowie. Po co Ci droższy a na co wynika wcale nie lepszy 8) karabinek.
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Dorobić jakieś ślizgi i dobrze smarować podzespoły. Zamiana hatsana na hatsana nic Ci nie da.
No chyba że chcesz zamienić hatsana na hatsana PCP to jak najbardziej. Ja swoim AT zamykam się w 1 groszówce na 50 metrów a w paczkę po śrucie trafiam na 140 metrów. (oczywiście nie za każdym razem)
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
janusz22551

Re: wybór wiatrówki

Post autor: janusz22551 »

killbill pisze: I teraz zycznaja się problemy po raz 2 ląduje i znajomego co zajmuje się wiatrówkami, gdyż coś ociera trzeszczy, szczególnie przy naciaganiu..
Musisz zaokrąglić krawędź na końcu tłoka i ładnie wypolerować. Sprawdź czy śrubki od stopera nie są za długie i nie haczą o tłok, ewentualnie kołek stopujący od montażu. Porządnie wymyj i nasmaruj. Też tak miałem na początku i po tych zabiegach jest wszystko ok.
killbill
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2015, 17:59
Lokalizacja: k-ce

Post autor: killbill »

heh dziękuje za odpowiedzi a co do strzelania, to zostało po wojsku :) kbk,ak same urlopy...
kurcze sam już nie wiem chciałbym mieć osadę w drewienku;) wytłumia strzały...
A miałem okazje popykać z hw ale 90k minimalne różnice, troszkę ciężki ale kwestia przyzwyczajenia się, mój wazy około 4,2kg, nie wiem czemu ale uwielbiam strzelać z otwartych :) a co do gmerania w wiatrowce to tylko co moglem wykonac to ta kolba, i malowanie spustu na złoty:P dalej się boje ze coś wyleci i skończy się zabawa:D
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Ja swoim AT zamykam się w 1 groszówce na 50 metrów

Normalnie następny snajper :zdziwko:
Tak to nawet steyr nie potrafi :zdziwko:
Walther + MTC
killbill
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2015, 17:59
Lokalizacja: k-ce

Post autor: killbill »

At to pcp?? ze tak spytam:)
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Tak AT to sprzęt dla dziadków :hihi: czyli PCP
ALe chylę czoła przed umiejętnościami Waszmościów.
Kurcze - kapsel i 50 metrów :hm: , a dodatkowo 1grosz
Jak się zamknę w puszcze srutu to Happy jestem.
Koledzy, na Zawody musicie jechać. Pudło gwarantowane
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

pawel 2171 pisze: ...Tak to nawet steyr nie potrafi :zdziwko:
Paweł - chyba za mało ostatnio strzelasz.... :PP

P.S. Całuski dla Rudej. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Zack pisze:[...]Koledzy, na Zawody musicie jechać. Pudło gwarantowane
Nie do końca.. :hihi:
Można robić nawet 5mm skupienia i nie położyć figurki, bo się źle oceniło dystans.. :D
Cały urok strzelectwa terenowego.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Mamutowicz pisze: Można robić nawet 5mm skupienia i nie położyć figurki, bo się źle oceniło dystans.. :D
O to to :) Zresztą Qbuś może potwierdzić. Poza tym na zawodach nie można mieć statywu do przestrzeliwania :D

Obrazek
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
killbill
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2015, 17:59
Lokalizacja: k-ce

Post autor: killbill »

Heh jaki zawody :) teraz w niedziele biorę się za dystans od 50m do max 80m :) moze coś trafię. Ale chyba coś mi się zdaje że przejdę na hw90 na otwarte przyżady bo to jest cos:)
Kolega wyżej sugerował tx200 ale ma dolny naciąg, jakoś do mnie to nie przepada ale to jest kwestia gustu.
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Ja bym ci polecał TX200mk3 ale hw też jest ok. Według mnie TX lepiej lerzy w łapkach a hw bardziej klocek :lol: . Ale to tylko moje odczucia . Każdy ma inny chwyt i inny gust. Najlepiej postrzelać z każdego z nich i samemu osądzić który lepiej pasuje . Niestety TX nie posiada otwartych przyrządów celowniczych .
Walther + MTC
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

TX200mk3, TX HC, ProSport, HW 77, 90, 97, 98. Wszystkie te karabinki prezentują równy i bardzo wysoki poziom. Wybór, to kwestia indywidualnych upodobań. Nie sposób polecić najlepszej z nich, bo systemy mają dopracowane prawie perfekcyjnie (każdy powinien pójść do tuningu), ale każdy ma inne łoże i trochę inaczej pracuje. Kto nie postrzela ze wszystkich, ten się nie dowie, który jest jego króliczkiem ;)

Jest jeszcze HW95 i Walther LGU, ale z nimi nie miałem do czynienia (LGU trzymałem przez kilka sekund w rękach i wiem, że w oryginalnej osadzie nie kupię tej wiatrówki)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
ODPOWIEDZ