Obrazek

Wiatrówka a nieletni na rok 2015

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
PCSzymon
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2015, 13:48

Post autor: PCSzymon »

Mayor u mnie niestety nie ma saren ale są zające na polu koło miedzy się zagnieździły rzadko pokazują się :) i też niestety lisy u sąsiada :(
Rogers1337
Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2014, 14:00

Post autor: Rogers1337 »

Na zające i liski to z dubeltówki :p
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

Rogers1337 pisze:Na zające i liski to z dubeltówki :p
Albo z aparatu fotograficznego :D
Obrazek
PCSzymon
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2015, 13:48

Post autor: PCSzymon »

Rogers1337 ja raczej nie strzelam do zwierząt nawet do szczurów nie strzelam
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Rogers1337 pisze:Na zające i liski to z dubeltówki :p
Sorki.. ale z takim podejściem to zapisz się na jakieś forum myśliwskie..
Masz bana..
Metalslug..sorki, przypadkiem Ci się oberwało.. :)
Już poprosiłem adminów o korektę.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Mamutowicz pisze:Metalslug..sorki, przypadkiem Ci się oberwało..
Piotrek, łapki ci latają, to dostał ryjkoszetem :lol: . Ale twardy jest, to i krawat się zsunął :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

Mamutowicz, jak mogłeś? ;(

A tak serio to Rogers1337 na forum myśliwskim też dostanie bana, jak się pochwali strzelaniem do ptaków z wiatrówki. Ban to pół biedy. Jak zobaczy to leśnik, albo "uczynny" sąsiad to sprawa stanie się bardzo kłopotliwa w wymiarze karnym.

Rogers1337, jeśli bawi Cie strzelanie do żywego celu to pomyliłeś hobby. Wymień wiatrówkę na replikę ASG. Airsoft da Ci możliwość strzelania do kolegów, tylko że oni będą też strzelali do Ciebie.Tylko pamiętaj, że w ASG też są zasady, których łamać nie wolno...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Wracając do tematu - wiatrówek i nieletnich - oto co dostałem w odpowiedzi na zapytanie:
Szanowny Panie!



odpowiadając na zapytanie ws. wątpliwości dotyczących legalności strzelania z wiatrówki o energii kinetycznej pocisku poniżej 17J przez osobę niepełnoletnią na terenie prywatnym bez opieki dorosłych, wyjaśniam co następuje.

W myśl art. 8 sutawy z dnia 21 maja 1999 roku o broni i amunicji bronią pneumatyczną jest niebezpieczne dla życia urządzenie, które w wyniku działania sprężonego gazu jest zdolne do wystrzelenia pocisku z lufy lub elementu ją zastępującego i przez to zdolne do rażenia na odległość, a energia kinetyczna pocisku opuszczającego lufę lub element ją zastępujący przekracza 17J. W związku z powyższym, urządzenie pneumatyczne, potocznie nazywane wiatrówką, o energii pocisku poniżej 17J w rozumieniu cytowanej ustawy nie stanowi broni. Przepisy prawa nie zabraniają osobie niepełnoletniej strzelania z ww. urządzenia na terenie prywatnym bez opieki dorosłych. Natomiast, w każdym przypadku posługiwania się urządzeniem pneumatycznym zdolnym do rażenia celu na odległość zalecane jest używanie go zgodnie z instrukcją producenta, przy jednoczesnym zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jednocześnie należy wskazać na odpowiedzialność prawnych opiekunów dzieci za szkody przez nie wyrządzone. Roztropność wskazuje, aby dzieci nie bawiły się "wiatrówką" bez nadzoru osoby dorosłej.



z poważaniem

mł.asp. Dawid Marciniak
Zespół Prasowy
Komendy Głównej Policji
Czyli że w sqrucie:
Można, ale jak nieletni narobi bydła to starzy bekną.. a i młodemu się może oberwać.
zresztą.. to jak ze wszystkim.. zapałkami, granatem, dziewczyną, młockarnią.. można się bawić, ale trzeba uważać.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

Czyli w zasadzie to, co wcześniej pisaliśmy. Z taką uwagą formalną, że zwrot "urządzenie pneumatyczne, potocznie nazywane wiatrówką" nie ma podstawy merytorycznej. Słowo 'wiatrówka" posiada swoje definicje encyklopedyczne i słownikowe, więc nie ma potrzeby używania do niego cudzysłowiu, jakby było elementem osiedlowego slangu. Pomijając to moje czepialstwo, to należy się cieszyć, że do limitowych wiatrówek nie ma dodatkowych obostrzeń i wystarczy podczas strzelania zachować zdrowy rozsądek.
Obrazek
ODPOWIEDZ