Obrazek

Problem z rozbiórka nowego hatsana

ODPOWIEDZ
maciejos178
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:58
Lokalizacja: Białystok

Problem z rozbiórka nowego hatsana

Post autor: maciejos178 »

Zabrałem sie za rozkładanie hatsana 90, poniewaz ma diesla:) musze go wyczyscic i przesmarowac i tu pojawił sie problem:

Wybiłem 3 bolce (1)
wyciagnąłem kolek od spustu i zastapiłem krótszym (3)
oraz wyciagnąłem kolek od bezpiecznika (1) taki malutki

z tego co wyczytalem teraz powinienem wyciagnac cale bebechy ze srodka łapiac za plastik w który jest wbudowany zabezpieczenie przed strzałem. Czy najpierw powinienem w jakis sposob wyciagnac cały spust, który naprawde mocno siedzi? moze zrobilem cos zle?
prosze o pomoc i szybka odpowiedz:)

zdjecie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0cb ... 873fc.html
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Jezu, człowieku. Przecież to teraz siedzi na samym spuście :wow:

Musisz to robić przez dźwignię, na przykład taką jak na obrazku. Bolce mają wyjść same a nie zostać wybite. Jak wyjmiesz wszystkie łącznie ze spustem to wszystko wypchnie sprężyna więc się przygotuj na "mocne wyjście"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2015, 18:40 przez Spirit, łącznie zmieniany 1 raz.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
maciejos178
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:58
Lokalizacja: Białystok

Post autor: maciejos178 »

Duzo mi pomogles tym zdziwieniem, jak wiesz co zrobilem zle to prosze napisz. Pierwszy raz to robie...
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Poza tym to najpierw wyjmujesz spust a później wyjmujesz ostatni bolec i wyjmujesz flaki.

p.s.Zdziwienie było po to by powstrzymać cię przed dalszymi pracami bo od razu nie narysuje w paintcie jak to ma wyglądać. A w międzyczasie mógłbyś stracić co nieco jakbyś podszedł do tego metodą siłową.

dodano:

Żyjesz czy wyjąłeś spust?
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
maciejos178
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:58
Lokalizacja: Białystok

Post autor: maciejos178 »

Dzieki za szybką odpowiedz, tak wiec wsadze z powrotem bolec i postaram sie wyciagnąc cały spust. Nie wiesz moze czy musze do tego urzyc duzo siły czy to raczej delikatny sprzet?
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Za każdym razem gdy wyjmujesz którykolwiek bolec musisz przyciskać dźwignią w tył systemu. Siła z jaką sprężyna siedzi w systemie to około 50 kg. Wyjdzie z systemu na jakieś 5 cm więc nie nachylaj się nad a raczej z boku bo jak spadnie dźwignia a pizdnie to pokaleczy.

Ja naciskam dźwigni, wyjmuję bolec i przetykam śrubokrętem krzyżakiem, przygotowuje się, poprawiam, sprawdzam, naciskam dźwignią, wyjmuję śrubokręt i popuszczam dźwignię aż do ustąpienia nacisku sprężyny.

Przy wkładaniu bolca dokładnie odwrotnie, najpierw wciskam dźwignia cały element i przetykam śrubokrętem. Potem poprawiam dzwignię, sprawdzam, poprawiam, naciskam dzwignię i wkładam drugi bolec. Wyjmuję śrubokręt i wkładam w jego miejsce bolec.

Śrubokręt krzyżakowy ma tą zaletę że jest stożkowy i nawet jak otwór nie jest osiowy to śrubokręt popchnie co trzeba i wejdzie.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2015, 20:14 przez Spirit, łącznie zmieniany 2 razy.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
maciejos178
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:58
Lokalizacja: Białystok

Post autor: maciejos178 »

hymm:) to chyba nie taka łatwa sprawa z tym spustem, wsiadzilem 2 bolce zeby mi sprezyny nie wywaliło, ale ten spust naprawde mocno siedzi, nie moge go wyrwac, moze cos zle rozkminiłem, w ten sposób mam go wyciagnać ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d94 ... b4d66.html
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Wsadź ostatni bolec od tyłka, nie dwa. Pozostałe wyjmij.

Ty masz taki spust jak na zdjęciu, te dwa otwory to te same przez które przechodzą bolce.

Obrazek
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
maciejos178
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:58
Lokalizacja: Białystok

Post autor: maciejos178 »

Chyba taki sam:P ale kolego sknociłem robote, rozebrałem troche spust z zwieszchu i cały mi sie posypał w środku, teraz przez 100 lat i jeszcze dłuzej nie dojde jak to naprawic:( normalnie kaplica
Awatar użytkownika
Fredoo
Posty: 53
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Fredoo »

Spokojnie, wbrew pozorom to jednak da się złożyć, wystarczy troche cierpliwości. Też byłem w szoku po pierwszej rozsypce i za pierwszym razem spust składalem prawie dwa dni z przerwami na posiłki. :D

[ Dodano: Sro 11 Mar, 2015 20:57 ]
Polerke walnij przy okazji :)
hatsan 90 z bebechami od Alchemika i DOE 4x32
maciejos178
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:58
Lokalizacja: Białystok

Post autor: maciejos178 »

Puki co odpoczne od widoku rozsypanej wiatrówki, teraz juz nic nie zdziałam. Postaram sie jutro wyciaganąc spust i bebechy. A jak skladales spust to wzorowales sie na czyms? widzialem na forum ze jest pokazane jak go złozyc z powrotem, moze sobie jakos poradze:)
musze byc dobrej mysli
Awatar użytkownika
Alchemik
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2006, 22:37
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: Alchemik »

maciejos178 pisze:hymm:) to chyba nie taka łatwa sprawa z tym spustem, wsiadzilem 2 bolce zeby mi sprezyny nie wywaliło, ale ten spust naprawde mocno siedzi, nie moge go wyrwac, moze cos zle rozkminiłem, w ten sposób mam go wyciagnać ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d94 ... b4d66.html
Jeśli już zostawisz ten ostatni bolec w cylindrze, to rozłącz te dwie blaszki od bezpiecznika i wybij mały bolec zaznaczony strzałką na zdjęciu.
Po wyjęciu spustu, korka raczej Ci nie wywali, napięcie wstępne jest bardzo małe a poza tym te korki siedzą dość ciasno w cylindrze i trzeba je też wybijać.
Obrazek
AA TX200 HC
tas79
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:56
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: tas79 »

Hej, ma ktoś linka do tutoriala jak rozebrać Hatsana IIIgen krok po kroku ?

Ok znalazłem, chodź nie IIIgen to link napewno pomocny :)
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t ... ka+hatsana
ODPOWIEDZ