Obrazek

Nowy Exact

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Nie żebym się chciał dowartościować a Ciebie kolego gnębić, z mojego HW97 KTB trafiam kapsle od piwka z 45m średnio 8 na10 ze stojącej podparty o murek, karabinek po Hoganizacji z Bushnellkiem na pokładzie. Strzelam w otwartym terenie więc wiaterek robi swoje więc wracam do ciężkiego śrutu JSB 4,52. Na około 90m mam powieszone pokrywki z farby około 20cm średnicy jak nie dmucha 10 na 10, kubki 1/2 litra czasem 5 na 10. Pisz, czytaj, słuchaj- strzelectwo to przednia rozrywka, dla mnie rozrywka i tylko rozrywka..
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Beckett, pamiętaj, że nazwisko zobowiązuje... Ale z tym sprzętem musisz się ograniczyć do puszki po śrucie na 50m. Przy dobrych wiatrach trafisz w taką 5/10. I proponuję śrut crossmana. Puszka jest większa.
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Dla mnie na razie górna granica to 69 yd, kilzonka 40 mm, stojąca nie podparta 8/10. Ale to nie ze sprężynki i nie z Kebaba ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Już się tak nie przechwalaj.. 8/10 to zwykły fart jest i tyle.. :PP

Ja miałem swój najlepszy wynik z Turka grupka wielkości paczki zapałek na 50m ..
Próbowałem to potem powtórzyć tutaj: http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=13392 ale brak ostrzelania z karabinkiem spowodował że max co udało mi się wycisnąć to grupka ok 5cm.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Mamutowicz pisze:Już się tak nie przechwalaj.. 8/10 to zwykły fart jest i tyle.. :PP
Dlatego napisałem górna granica ;) Ale obiecuje ze poćwiczę ten dystans intensywniej :D Poczekam tylko na nowa dostawę śrutu :hm:
Awatar użytkownika
Fredoo
Posty: 53
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Fredoo »

Czyli ogólnie uściślając możliwości wiatrówki jak i zarówno strzelca są dwie , albo trafisz albo nie trafisz :lol:
hatsan 90 z bebechami od Alchemika i DOE 4x32
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Owszem, ale jest jeden szczegół w tej prawdzie, o którym czasem się zapomina. Jako ze możliwości danego sprzętu można ująć jako stale, to tego samego już nie da się powiedzieć o czynniku ludzkim.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

mimut pisze:Owszem, ale jest jeden szczegół w tej prawdzie, o którym czasem się zapomina. Jako ze możliwości danego sprzętu można ująć jako stale, to tego samego już nie da się powiedzieć o czynniku ludzkim.
Ooo Właśnie.. :piwo:
Qrde wyszła Ci z tego prawie definicja.. :)
Normalnie jak w naukach ścisłych.. albo spiętych.. w zależności czy zwykłe czy peftowskie.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

czasami i mi się uda powiedzieć coś mądrego :pomysl:......czasami :radocha:
Awatar użytkownika
Thomas Beckett
Posty: 19
Rejestracja: 01 mar 2015, 13:06
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Thomas Beckett »

Wisior pisze:Beckett, pamiętaj, że nazwisko zobowiązuje... Ale z tym sprzętem musisz się ograniczyć do puszki po śrucie na 50m. Przy dobrych wiatrach trafisz w taką 5/10. I proponuję śrut crossmana. Puszka jest większa.
Mam zamiar w niedługim czasie zmienić strikera tylko nie moge się zdecydować na co .
Miałbym ochote spróbować sie na dłuższych dystansach.
Może coś doradzicie i w jakim kalibrze .
HW 97 KT 4.5 mm --HOGAN-- + DOC 3-9x40 MD Hatsan striker edge vortex 5.5 mm
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Thomas Beckett, mam dla Ciebie propozycje. Zrób sobie mały test. W jeden dzień wyszukaj sobie bezpieczne miejsce z możliwie najdłuższym dystansem np 100 m. Postrzelaj do celu wielkości pudelka do pizzy. Jeśli będziesz trafiał regularnie, zmniejsz rozmiar celu i spróbuj jeszcze raz. Następnego dnia ustaw sobie np. drewniana belkę na 45 metrze i poustawiaj na niej np kapsle od napojów. Jak za duże, spróbuj jednogroszówki. Na koniec dnia będziesz miał odpowiedz na jakim dystansie miałeś większa frajdę z trafiania ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Thomas Beckett pisze:Mam zamiar w niedługim czasie zmienić strikera tylko nie moge się zdecydować na co .
Miałbym ochote spróbować sie na dłuższych dystansach.
Może coś doradzicie i w jakim kalibrze .
Na pewno nie na Hatsana.. :hm: Jednego już masz i Ci starczy..
Strzelaj z tego co masz i trenuj, a w między czasie zbieraj kasę na coś naprawdę dobrego..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Tak jest ....... dozbieraj i kup slavie :hihi:
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Mamutowicz pisze:Śrut do każdego karabinka dobiera się tak samo..
Kupujesz po paczce z każdego i sprawdzasz jak lata..
Drogo to wychodzi, ale chyba każdy przez to przeszedł..
Generalnie śruty JSB latają najlepiej, ale w niektórych lufach lepszy rezultat osiąga Crossman czy H&N..
Bez sprawdzenie kilku rodzajów nie dowiesz się który lepiej się w Twoim karabinku sprawuje.
Ale, generalnie śrut JSB to najwyższa półka i również generalnie wszędzie lata dobrze..
Tyle że nie można generalizować.. ;)
mimut pisze:Panowie, śrut dobieram kupując po jednej puszce z rożnych matryc.
Przed każda zmiana śrutu, można przeczyścić lufe. Możecie wierzyć lub nie, ale to nie jest strata pieniędzy.
20-30 śrutów to sie strzela żeby lufa sie przyzwyczaiła do innego śrutu. Kiedy już znajdziecie śrut robiący najlepsze skupienie,
to z numerem matrycy zasuwacie do sklepu i kupujecie kilka lub kilkanaście paczek z danej partii.
Potem pozostaje Wam już tylko ćwiczyć i będziecie robić skupienia jak M ;)
mimut pisze:Owszem, ale jest jeden szczegół w tej prawdzie, o którym czasem się zapomina.
Jako ze możliwości danego sprzętu można ująć jako stale, to tego samego już nie da się powiedzieć o czynniku ludzkim.

Fajny temat zrobił się :)
Normalnie do podklejenia :)
Dzisiaj znalazłem jakiś stary (z tamtego roku) śrut który nie przypasował mojej lufie. Używam go do strzelania z kolanka ale dziś z rekraacyjno-grilowej postanowiłem sprawdzić z ciekawości jak lata. Wyszło piękne skupienie 4x4cm na 50m (15-20 strzałów),
w celu sprawdzenia
czy zemną coś "nie teges" wziąłem ulubiony przez moją lufe :) i wychodziło piękne skupienie 1,5x 1,5cm gdyby nie telefon z pracy.... momentalnie wyszły trzy odskoki ;(
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Majecha76 pisze: Dzisiaj znalazłem jakiś stary (z tamtego roku) śrut który nie przypasował mojej lufie. Używam go do strzelania z kolanka ale dziś z rekraacyjno-grilowej postanowiłem sprawdzić z ciekawości jak lata. Wyszło piękne skupienie 4x4cm na 50m (15-20 strzałów),
w celu sprawdzenia
czy zemną coś "nie teges" wziąłem ulubiony przez moją lufe :) i wychodziło piękne skupienie 1,5x 1,5cm gdyby nie telefon z pracy.... momentalnie wyszły trzy odskoki ;(
Lubisz się znęcać nad kolegami.. prawda?
Chyba Ci zmienię nicka na "Majecha de Sade".. :PP
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ