Obrazek

Hatsan mod 55 problem z lunetą?

Spam, Archiwum Forum.
Awatar użytkownika
Mjr.Koenig
Posty: 33
Rejestracja: 26 gru 2006, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Hatsan mod 55 problem z lunetą?

Post autor: Mjr.Koenig »

Witam!
Mam hatsana mod 55 , mam do niego lunetę którą ustawiłem i było super, wymieniłem sobie sprężyne na nową i dołożyłem prowadnice, w osi lunet sprawuje sie super ale mój hatsan tak dołuje że nie da się teraz ustawić na lunecie aby celował odkładnie tam gdzie strzelam bo zawsze strzela jakies 5 cm na dół, wyżej sie na lunecie ustaiwc nie da, czemuż tak dołuje (wiem napewno że wzrosła Vo) , lunet ajest z karabinu myśliwskiego więc napewno z nia jest wszystko ok ale przeciez karabiny myśliwskie co to mają Vo pare razy większe od mojego hatsana da sie ustawić a mój hatsan cały czas dołuje. Nie wiecie może czego to może być problem?????
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 lut 2007, 17:36 przez Mjr.Koenig, łącznie zmieniany 1 raz.
"... One shot, One kill... "
Mjr.Koenig Silent Assassin
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

zawsze mozesz cos podłozyć pod tył montażu.
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
Awatar użytkownika
parashut
Posty: 240
Rejestracja: 26 cze 2006, 1:26
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: parashut »

Może być problem z montażem, włóż w tylną obejme podkładke z kiliszy pod tubus to powinno skorygowac błąd.
Hatsan 90s (tuning) + Belomo 6x42 MD
Awatar użytkownika
Mjr.Koenig
Posty: 33
Rejestracja: 26 gru 2006, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mjr.Koenig »

a jak gruba ma być podkładka (tą kliszą na dwa razy okręcic czy raz?)
"... One shot, One kill... "
Mjr.Koenig Silent Assassin
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Im mniejsza ilość warstw tym lepiej. Do tego ile warstw wystarczy musisz dojsć metodą prób i błędów.
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
Awatar użytkownika
parashut
Posty: 240
Rejestracja: 26 cze 2006, 1:26
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: parashut »

niekoniecznie okręcać, wystarczą ze 2 prostokąty pod tubus, oczywiście mowa o kliszy tej od prześwietleń bo sam takiej uzywałem tylko że pod przednią część.
Hatsan 90s (tuning) + Belomo 6x42 MD
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Ta klisza może być tylko w dolnej części montażu. Po drugie niekoniecznie klisza, może być taśma "skocz". Dają grubą izolacyjną, ale moim zdaniem ona może powoli siadać i wtedy zero ucieknie.
Chyba Twój Hatsan dostał kopa i szarpie. To pewnie dlatego tak się narobiło. A może masz podwójny montaż i zamieniłeś miejscami podpory i ta niższa poszła na tył?
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Rozumiem, że luneta jest dobrze zerowana, czyli jak karabin strzela zbyt nisko to skończyła się regulacja na lunecie w górę.
Jeśli tak, to tak jak koledzy radzą podłóż kliszę filmową (jest cieńsza), taki prostokącik akurat, żeby montaż ją zakrywał na tylną obejmę na dół. Zrobisz tym samym mikroskos i będzie Ci łatwiej podnieść POI.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Mjr.Koenig
Posty: 33
Rejestracja: 26 gru 2006, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mjr.Koenig »

Dzięki za porady, ale czemu wcześniej było spoko i jeszcze był zapas regulacji do góry??? od czego to zalezy przeciez jak wymieniłem srężyne to tylko wzrosła prędkość a co to ma do ustawień lunety??? (karabiny myśliwskie mają Vo ogromne) i tam się na luzaku ustawia. Ja mam montaż jednoczęściowy Delta Optical , próbowałem patent z kliszą ale żeby działał to muszę dac tzr warstwy i i strzela celnie ale ustawienie w góre jest przekręcone na maxa,
żeby tak było od początku ale przed wymianą sprężyny było gites, chyba jednak wymienie na słabszą.
pozdr
"... One shot, One kill... "
Mjr.Koenig Silent Assassin
Awatar użytkownika
parashut
Posty: 240
Rejestracja: 26 cze 2006, 1:26
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: parashut »

a z jakiej pozycji strzelałeś, bo jeśli twierdzisz że Vo wzrosła to może podrzut karabinka psuje Ci wynik :hm:
Hatsan 90s (tuning) + Belomo 6x42 MD
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

parashut pisze:a z jakiej pozycji strzelałeś, bo jeśli twierdzisz że Vo wzrosła to może podrzut karabinka psuje Ci wynik :hm:
Ale przy podrzucie to chyba nie w tą stronę. :?:
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
parashut
Posty: 240
Rejestracja: 26 cze 2006, 1:26
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: parashut »

Rzeczywiście,
strzela celnie ale ustawienie w góre jest przekręcone na maxa
u mnie w Belomo by się zgadzało ;)

w takim razie nie mam chwilowo pomysłu co może być nie tak po wymianie sprężyny :hm:
Hatsan 90s (tuning) + Belomo 6x42 MD
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

@Major
Odwróć kołyskę montażu tył na przód i wtedy spróbuj zerować.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Napisz jaka to luneta, wbrew pozorom w broni palnej są mniejsze obciążenia dla lunety niż w wiatrówce, twoja luneta mogła tego nie wytrzymać.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

zmienił się cykl strzału i teraz w chwili, gdy śrut opuszcza lufę, ona patrzy w inne miejsce. W wiatrówce sprężynowej najpierw jest szarpnięcie , a później śrut wylatuje. Jeśli tłok bije w dekiel to lufa idzie na dół.
W broni palnej największy odrzut /tylko do tyłu/ jest, gdy pocisk opuści lufę i karabin zmienia sie w silnik rakietowy wyrzucając gazy.
@Pablo - strzela celnie- więc chyba soczewki nie grzechoczą?
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Zablokowany