Obrazek

WEIHRAUCH HW 95 LUXUS - nowy nabytek :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
_TERMIT_
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2014, 16:42
Lokalizacja: Grudziądz

WEIHRAUCH HW 95 LUXUS - nowy nabytek :)

Post autor: _TERMIT_ »

Witam. Jakiś czas temu założyłem konto na tawernie, gdyż forum wydaje się przyjazne świeżym użytkownikom i nawet jeśli ktoś nasmaruje jakieś głupstwo. To nie zostanie od razu skarcony przez starych wyjadaczy :hihi: Widzę, że panuje tu atmosfera typu "sami swoi" i dlatego postanowiłem wtopić się w otoczenie ;)

No więc przechodząc do rzeczy... Mój pierwszy kontakt z wiatrówką miał miejsce kilka lat temu kiedy to okazyjnie kupiłem łamaną chinkę z bazaru od znajomego ... Z portfela wysupłałem ogromną sumę wielkości chyba 50-60 zł z tego powodu, że wiatrówka miała pęknięte łoże w przedniej części osady. Raczej każdy miał kiedyś kontakt z chińskim wyrobem "wiatrówkopodobnym" i wie jaką jakość taki sprzęt prezentuje. Sprzęt miał kaliber 5.5mm co wtedy nie miało dla mnie większego znaczenia. Oczywiście po pierwszych testach nie byłem zbytnio zadowolony ze względu na celność i wielki opad śrutu. Wiatrówka musiała mieć tylko kilka Jouli, bo dokładnie widziałem lot śrutu. A strzelając z większej odległości zdążyłbym załadować kolejny śrut zanim poprzedni uderzy w cel :lol: Wiadomo, że nie przejmowałem się tą zabawką ze względu na śmieszną cenę. Po jakimś czasie energia spadła na tyle, że śrut utknął w lufie, a próbując go wypchnąć zaklinowałem w lufie jakiś cienki pręt i na tym się skończyło :D

Po jakimś czasie chętka na strzelanie znów mnie dopadła i pożyczyłem od znajomego Lidera - wtedy jeszcze nie wiedziałem, że moje palce mogą być zagrożone... Ale już stwierdziłem, że jest trochę lepiej. Bo sprzęt posiadał jakąś budżetową lunetkę, ale dało się w miarę celnie strzelać do puszek.

Później przez długi czas nie było żadnego sprzętu, ale co jakiś czas buszowałem po różnych forach i przyswajałem informacje na temat wiatrówek. Po jakimś czasie wiedziałem już prawie wszystko i kilka razy prawie zabierałem się do zakupu konkretnego modelu.Ale jak to bywa w tematach typu "Co wybrać na pierwszy sprzęt?" - padały zdania: Dozbieraj i kup to lub tamto :lol: Zawsze były jakieś wydatki i tak odkładałem zakup. A w między czasie wirtualnie oglądałem poszczególne modele niczym dziecko zabawkę przez sklepową witrynę :( A temat zakupu wiatrówki nachalnie pojawiał się i znikał w mojej głowie...

Przełom nastąpił we wrześniu tego roku kiedy trafiłem na tawernę. A ze względu, że po głowie chodził mi zakup jakiegoś Hatsana - tutaj znalazłem dużo informacji o tureckich wyrobach. Wydawało mi się, że "Harnasie" prezentują przyzwoity poziom ceny do jakości. Na koncie znalazło się trochę "nie potrzebnych" pieniędzy i postanowiłem, że kupić coś trzeba :D Jako, że już dawno wiedziałem o kilku godnych polecenia tunerach i sklepach w których można kupić sprzęt już po przeglądzie zerowym. Udałem się na stronę sklepu Cekaus i wykonałem telefon orientacyjny, aby dowiedzieć się o dostępności wiatrówek w sprzedaży. Okazało się, że na Hatsany trzeba trochę poczekać. Więc powróciłem do wertowania forum i pozostał dylemat - kupić 55 czy 95 ?! Dowiedziałem się, że oba modele to ten sam system, a różnią się jedynie długością lufy i oczywiście osadą. Tak więc stwierdziłem, że nie będę wydawał 200 zł więcej tylko dlatego, że osada jest trochę fajniejsza w modelu 95... Przygotowałem kasiorę i zacząłem zawracać gitarę koledze Hiszpanowi :lol: Czekałem i czekałem - kolejne dni mijały, a ja już chciałem mieć wiatrówkę w rękach... Mijający czas podsunął mi myśl, by jednak dołożyć te 200 zł i zdobyć giwerę która bardziej mi się podoba i możliwe, że jest poprawiona względem niższego modelu. Ale dalej czekałem i niecierpliwie codziennie wchodziłem na stronę sklepu sprawdzając status dostępności :gwizd: Mając już przygotowane 800zł przez moją głowę przewinęła się pewna myśl - przecież to już krótka droga do wychwalanego sprzętu ze stajni HW ! Kupię Weihrauch'a i nie będę miał mu nic do zarzucenia. Sprzęt będzie idealny i na lata... Ale tutaj znów pojawiła się wątpliwość - kupię HW 50S i pozostanie niedosyt z tego, że jest to mały podstawowy model z oferty :hm: Zacząłem przebierać ofertę sklepu Akhobby z zamysłem kupna wiatrówki z przeglądem kolegi Hogana. HW 95 Lux od razu wpadła mi w oko. Ale to już 1500 zł czyli diametralna zmiana zamierzonego budżetu... Po przespaniu się i wypiciu kilku browarków z dnia na dzień podbiłem stawkę i powiedziałem sobie - do diabła z tym ! Wykładam wszystkie karty na stół :hihi: Złożyłem zamówienie na model kal. 4.5mm z tuningiem u Hogana i czekałem na dostawę. W między czasie dostałem informację od kolegi Hiszpana, iż odłożył dla mnie Hatsana 95 i czy decyduję się na zakup. Ale klamka zapadła i musiałem jedynie podziękować...

W zeszłym tygodniu nareszcie przyszedł czas kiedy miałem już paczkę na stole i mogłem z wielką przyjemnością się do niej dobrać :D Pierwszy kontakt - pełen pozytyw ! Zaskoczyła mnie piękna faktura drewna i orzechowe barwienie jak najbardziej trafiły w mój gust. Oczywiście o jakości niema co pisać, bo niema się do czego przyczepić. Kolejnym zaskoczeniem była dla mnie lekkość z jaką naciąga się system. Cała droga naciągu jest płynna i bez jakichkolwiek nieprzyjemnych dźwięków. Sam cykl strzału jest krótki i także bez dziwnych dźwięków. Kopniak lekki jest, ale nie przeszkadza mi on zbytnio. Na razie będę strzelał z otwartych, a na wiosnę pomyśli się o jakiejś optyce. O celności też nie muszę się zbytnio rozpisywać, bo śrut trafia dokładnie tam gdzie się celuje 8) Jak będzie okazja, to spróbuję ustrzelić jakąś dobrą tarczkę ;) Jeśli chodzi o energię karabinka, to jest ustawiona na około 16J - mam chrono radeckowe zakupione od kolegi z forum. Więc pomiary także zaprezentuję w tym temacie...

Kończąc mój długi wywód - jestem bardzo, bardzo zadowolony z nowego nabytku :D Kupiłem to co chciałem i chociaż nie czuję niedosytu. Dodatkowo mam świadomość, że ten sprzęcik raczej mnie nigdy nie zawiedzie i wystarczy na lata...

Teraz parę fotek (dobrym fotografem nie jestem) :


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i jeszcze dwa pytania:
1 - jak się odczytuje numer seryjny z lufy ? Chciałbym wiedzieć kiedy karabinek zszedł z taśmy produkcyjnej.
2 - ma ktoś może większe ilości oliwy PKB ? Chętnie kupiłbym jakąś małą buteleczkę :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6435
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

_TERMIT_ pisze:postanowiłem wtopić się w otoczenie
"Wtopiłeś" się idealnie ! :D . Fajnie się czyta, karabinek "miodzio". Życzę miłej i przyjemnej zabawy z karabinkiem i na forum :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Piękna osada :) Baw się dobrze strzelając i wklejaj czasem jakieś tarczki :)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
norek2
Posty: 29
Rejestracja: 20 paź 2014, 18:49
Lokalizacja: Owsiszcze

Post autor: norek2 »

Gratuluję trafnego wyboru wiatrówki , sprzęt wart swojej ceny ,
Jeśli chodzi o numer seryjny ,to na obcym forum znalazłem post o numerach i latach produkcji.swego czasu też mnie to interesowało ,Jestem szczęśliwym posiadaczem HW-35 o nr. seryjnym 1696618 ,zakupioną w lutym tego roku w Incorsie ;okazało się że wyprodukowana w 2007r.
http://weihrauchowners.freeforums.org/h ... t6838.html
Wystarczy odnaleźć mniej-więcej swój numer,jeśli dobrze odczytałem Twój nr.1851004 ,więc wyprodukowana w 2012r.
Moje wiatrówki ;Slavia 631 ,Weihrauch HW-35
Awatar użytkownika
_TERMIT_
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2014, 16:42
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: _TERMIT_ »

Trochę mnie to dziwi, gdyż byłem przekonany iż dostanę sprzęt prosto z taśmy produkcyjnej :) Kolego piszesz, że kupiłeś swoją wiatrówkę w lutym tego roku z incorsy. A incorsa nie jest czasem importerem HW na Polski rynek ? Ja kupiłem w AkHobby, a z tego co mi wiadomo. To pan A.Kliszewski sprowadza karabinki prosto z Niemiec. Ja na swojego też czekałem ok. tygodnia aż zostanie sprowadzony na zamówienie... Zauważyłem w internecie, że naklejki na opakowaniach od wiatrówki się różnią. Na niektórych jest normalnie podana data - ale czy produkcji to niema pewności :hm:

Zrobiłem fotkę nalepki na moim kartonie od HW:
Obrazek

A tutaj zrzuty zrobione z filmików na yt z tzw. unboxing'ów :)
Obrazek
Obrazek

No i tam już mają normalnie datę wybitą. Hmm dziwna sprawa...

[ Dodano: Sro 29 Paź, 2014 18:24 ]
Ja jeszcze z ciekawości wysłałem wiadomość do siedziby Weihrauch z zapytaniem o datę produkcji mojego sprzętu i dziś dostałem odpowiedź o takiej treści :

"Hello,

thank you very much for your e-mail of 26.10.2014.

The mod. HW 95 Luxus with the number 1851004 was delivered in 2012.

Best regards

Hans-H. Weihrauch
Weihrauch & Weihrauch Sport GmbH & Co.KG
Industriestr. 13, 97638 Mellrichstadt
Handelsregister: HRA 8080 AG Schweinfurt
Komplementär: Weihrauch& Weihrauch Sport Verwaltungs GmbH
(HRB 3366 AG Schweinfurt)
Geschäftsführer: Hans-Hermann Weihrauch, Stefan Weihrauch"

Jednak się potwierdziło wszystko :)
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Karabinek to nie jabłka, nie ma terminu ważności.:)

Sprzęt fajny, będziesz zadowolony.

PS
Zwróć uwagę, czy osada nie będzie Ci ocierać o kostkę lufy. U mnie tak było i widziałem na forum, że też ktoś tak miał.
Ja musiałem zeszlifować osadę i pomalowałem i jest już git majonez ;)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Awatar użytkownika
_TERMIT_
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2014, 16:42
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: _TERMIT_ »

swinka pisze:Karabinek to nie jabłka, nie ma terminu ważności.:)

Sprzęt fajny, będziesz zadowolony.

PS
Zwróć uwagę, czy osada nie będzie Ci ocierać o kostkę lufy. U mnie tak było i widziałem na forum, że też ktoś tak miał.
Ja musiałem zeszlifować osadę i pomalowałem i jest już git majonez ;)
Nie ubolewam nad tym, że karabinek jest stary czy coś ... Po prostu byłem ciekawy kiedy zszedł z taśmy :) A wątek o rysującej się kostce już widziałem przed zakupem ;) Jak dostałem karabinek, to od razu obadałem sprawę i u mnie po obu stronach jest spory zapas luzu :D
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Sprawdziłem z ciekawości mój nr na karabinku i jest wyższy niż twój, mimo że kupiłem rok temu
Dziwnie ten Weihrauch wysyła te karabinki :)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
norek2
Posty: 29
Rejestracja: 20 paź 2014, 18:49
Lokalizacja: Owsiszcze

Post autor: norek2 »

Może utworzyć tutaj na forum wątek gdzie użytkownicy będą wpisywać numery seryjne swoich HW ,także w przybliżeniu datę zakupu swojego karabinka jeśli zakupił nowy.
Moje wiatrówki ;Slavia 631 ,Weihrauch HW-35
Awatar użytkownika
_TERMIT_
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2014, 16:42
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: _TERMIT_ »

norek2 pisze:Może utworzyć tutaj na forum wątek gdzie użytkownicy będą wpisywać numery seryjne swoich HW ,także w przybliżeniu datę zakupu swojego karabinka jeśli zakupił nowy.
Moim zdaniem niema to sensu skoro karabinek mógł gdzieś przeleżeć na magazynie... A po prostu data zakupu nie jest wiarygodnym wyznacznikiem :D
ODPOWIEDZ