Obrazek

Wybór PCP

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Wybór PCP

Post autor: Apofis »

Witam serdecznie,

Po weekendowym strzelaniu poza miastem - zacząłem się zastanawiać nad PCP. Miałem Hatsana 50 stg a aktualnie HW90K Ultra - tuningowany przez Maćka z Cekausa.
Jak to każdy zmierza po swojego króliczka chyba czas przyszedł na mnie.

Poradźcie co wybrać. W pierwszej kolejności zamierzam postrzelać zPCP koledzy z Wro na pustyni pewnie pozwolą postrzelać chociaż nie wiem czy ktoś ma, bo przecież sprężyna to sprężyna. Kolega Kuba, Wisor, Matjas (tylko raz z nimi strzelałem) mieli sprężynki.
Ale może ktoś znajdzie się z Wro by spróbować PCP.

Wstępnie jak czytałem to biorę pod uwagę albo budżetowo S400 albo wypad HW100 oczywiście w używce.

Nie jestem pewny czy to dobre wybory, bo nie miałem do czynienia z PCP ale z postów i opisów tak wnioskuje.

Doradźcie koledzy - i napiszcie jak to jest z tymi butlami i akcesoriami to przetaczania.

Ile kosztowałby kompletny zestaw do ładowania - pompka nie wchodzi w gre interesuje mnie mała butka plus akcesoria - jak to wygląda ? Ile strzałów oddam na jednym kartuszu i ile kartuszy nabije powietrzem np z małej butli powiedzmy 2L - ile barów wy brać? Na co zwrócić uwage przy zakupie PCP i akcesoriach ?

Czy mój mały DOT będzie pasował do PCP ? Czytałem , że w PCP powiększenia są zdecydowanie większe ?

Poddajcie koledzy jakieś myśli i pomoc w wyborze :)

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Marecki.
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2014, 6:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór PCP

Post autor: Marecki. »

Wybrałbym HW100 + butlę 6 l 300/450 bar

Nie wiem ile strzałów można oddać z HW100,
ale z mojego karabinka jest to ponad 100 strzałów z kartusza.
Nie liczyłem dokładnie, ale z butli 6 l ładuję kartusz około 20-25 razy.

Większe powiększenia są w FT :)
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

Kurcze nie wiem sam, co inny wpis to inna opinia, że np. ktoś przechodzi na PCP a potem znów wraca do sprężyny. Musze najpierw faktycznie pomacać PCP i postrzelać, żeby się przekonać. CZy to prawda, że z PCP jest aż tak nudno za każdym razem trafiać w cel ?
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Nie rozumiem stwierdzenia "nudno trafiać w cel".

Ja strzelam bo lubię, ale lubię też trafiać.

Poprzeglądaj rankingi z zawodów i popatrz ile razy udało się ustrzelić komplet w HFT1. Tak więc to nie tak, że kupujesz PCP, kładziesz się obok i patrzysz jak karabinek strzela do szpilek na 50m.
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Revolut pisze:Nie rozumiem stwierdzenia "nudno trafiać w cel".

Ja strzelam bo lubię, ale lubię też trafiać.

Poprzeglądaj rankingi z zawodów i popatrz ile razy udało się ustrzelić komplet w HFT1. Tak więc to nie tak, że kupujesz PCP, kładziesz się obok i patrzysz jak karabinek strzela do szpilek na 50m.
Dodam ze przy PCP nie nabawisz sie wstrzasu mózgu a i PLN-y wydasz na srut a nie na stomatologa :hihi:
A tak na serio, moja teoria ewolucji "wiatrowkowicza" jest odmienna od tej powielanej na codzien, czyli "sprezyna" a potem PCP. Uwazam ze "sprezyna jest duzo trudniejsza od PCP i jesli uda sie Tobie dobrze opanowac PCP-a to pozniej bedzie latwiej okielznac sprezynke. A to jak wiadomo, do latwych nie nalezy. Sprezyny nie sa poblazliwe, za kazdy Twoj blad ukaraja cie kiepskim wynikiem na tarczy.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Wybrałeś bardzo dobrze.

IMHO, te dwa karabiny, które zaproponowałeś, to najlepsze wybory w swojej klasie.

S400 jest relatywnie tanim wyborem i sprawdzoną konstrukcją. Wiadomo czego się można spodziewać. Prosta budowa nie sprawia kłopotów przy serwisie. Składna i wygodna osada.
W wersji Classic masz ok 70 stabilnych strzałów i ok 90 "rekreacyjnych". Carbine daje ok 50 strabilnych i 70 rekreacyjnych z jednego nabicia kartusza.
Wady?
Brak regulatora i nie najwyższych lotów spust.

HW100 swego czasu był najtańszym dobrze wyposażonym karabinem i z regulatorem ciśnienia.
Teraz cena nowego już nie jest tak atrakcyjna, ale nadal to jeden z najlepszych wyborów w swojej cenie. Wkładka jednostrzałowa i magazynek masz w komplecie, ok 140 strzałów z jednego ładowania. Bardzo dobra praca podzespołów.
Wady: mało składna osada, przydługawy cykl strzału, ale dość łatwo to obejść przy dostrajaniu karabinu.

Karabin bierz zadbany używany. Jeśli zechcesz zmienić lub sprzedać, to strat praktycznie nie będzie.

Butlę do przetaczania bierz wyłącznie 300bar ciśnienia roboczego (450bar próby) - wielkość zależy od potrzeb. Najbardziej powszechne są chyba 6l.

mDOT to bardzo dobry wybór.

A jak Cię nudzi "trafianie", to wystarczy strzelać z postawy stojącej i nie jest już tak nudno.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Marcin, na pustyni można postrzelać z kilku pcepów. Ale, czy warto? ;) A tak serio, to napisz w temacie wrocławskim, że chcesz wypróbować kilka karabinków, to znajdziesz "posiadaczy". S400, HW100 czy Kalibrgun, do wszystkich da się przytulić. Jednak lepszym pomysłem będzie wybranie się 28.09. do Biernacic. Będziesz miał wiatrówek do wyboru, do koloru :)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

No właśnie wiem, kolega Jaro zapraszał tylko, że ten termin średnio pasuje.

Nie wiem co mnie tak do PCP'a ciągnie skoro nawet nie miałem go w ręku :)

Wisior strzelałeś już z mojej HW i wiesz jakie to bydle celne - jednak ciężkie i wymagające dobrego opanowania.

Może wpadnę kiedyś na pustynie w jakiś weekend i zobaczę Wasze PCP'y
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Marcin, pisz do Anzu i Palindroma. To oni są we Wrocławiu specami od pcepów
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

No i prawie rok minął i zdecydowałem się na sprzedaż mojej HW90k ultra i zakup PCP.

PS, Która wersja HW100 bedzie najlepsza?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

To zależy od preferencji strzelającego.
Osobiście z HW100 wybrałbym wersję "S".
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

Czy cena jest dobra? http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=132660

Jakie są zasadnicze różnice pomiędzy modelami HW100 ?

Czy na HW100S wejdzie montaż dampa60 wraz z małym DOTEM ?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Na HW100 nie potrzebujesz Dampy.. to PCP.. nie kopie więc nie roztrzepie żadnej lunety, choćbyś miał soczewki luzem przydrutowane do systemu.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

Czy moze lepiej AAs400 lub 410. HW troche drogie - czy warto dopłacać do HW100?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

HW100 ma regulator ciśnienia, a to robi sporą różnicę.
Choć przyznam osobiście, Weichrauch był atrakcyjny jak kosztował nowy 3200, nie to co teraz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ