Obrazek

Slavia 634 Ultra - cała prawda

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Mcmilan
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2014, 9:18
Lokalizacja: północ Opolskiego

Slavia 634 Ultra - cała prawda

Post autor: Mcmilan »

Witam,
Słysząc wiele opinii o wspaniałym sklepie Cekaus.pl zakupiłem u nich karabinek Slavia 634...
Miał być poprawiony wiec to mnie przekonało do tego tego - nie miałem chęci grzebać w bebechach nowej wiatrówki, lepiej jak to zrobią "specialiści". Karabinek dotarł do mnie po tygodniu. Pierwsze co rzuciło mi sie w oczy to to, że coś luzno latało w pudełku. Jedynie srut dobrze zabezpieczony trzymał sie w samym rożku. Wyjmuję karabinek i okazuje sie, że cały ocieka w jakieś oliwie - ledwo go nie upuściłem... Powycierane idziemy strzelać.
Na zwolnionej spreżynie spust miękki i delikatny ALE po naciągnięciu chropowaty i szorstki. P0 ok 30 srutach dalej ciekło coś spod osady wiec ja ściągnąłem i tam też wszystko w oliwie. Fakt faktem, że dzwignia naciągu przesmarowana miedziowym...
Całe bebeszki w tej samej oliwie i gdzieś we wnętrzu sprężyny nie domyte stare smary z fabryki. Postanowiłem rozebrać sprzet i mało sobie palców nie pociąłem o wewnętrzne krawędzie cylindra (koledzy z Cekausa gdzieś tam cos jakąś szlifiereczka z grubsza przelecieli tłok i inne z zewnętrze zadziory...
Wyjmuję tłok (chyba myszy mają na magazynie) uszczelka poszarpana jak po dobrym dieslu.

"tłok z usunięciem wypukłości za uszczelką tłoka zwykle ocierającej o cylinder" - wypukłość była ale nie spiłowana i już rysy na tłoku sie pojawiły...


Panowie z Cekausa chyba sobie olewają sprawę i lecą maszynowo. Jeśli trafili by na kogoś kto bezgranicznie ufa temu "misianiu" na ich stronę to było by ok. Wiele można mi odmówić ale nie rozumu.
Nie bede sie rozpisywał już o zewnętrznych uszkodzeniach karabinka (otarcia, wgniecenia, rysy) i uszkodzeniach łebków śrub...


Przepraszam że nie po kolei ale nie wiem jak to sie wrzuca...

P.S. gwint w lufie kończy się 5-6mm przed końcem lufy...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 13:50 przez Mcmilan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No.. nie za dobrze..
A ze sklepem się kontaktowałeś?
Maile? Telefony? PW?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Kontaktował się ze mną wczoraj . Sugerowałem by przysłał , bo sam jestem zdziwiony . Jak widać Koledze chyba zależało na robieniu "dymu" , bo nie odpowiedział już na moje PW..

Poproszę fotki karty gwarancyjnej i karty z pudełka na zewnątrz .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Mcmilan
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2014, 9:18
Lokalizacja: północ Opolskiego

Post autor: Mcmilan »

Nie nie zależało mi na zrobieniu dymu - ale bardzo mnie denerwuje takie coś... Zaraz wyśle fotki na PW (na beżowym nie umiem) i pogadamy o zwrocie... Bo tak tego nie zostawie...
Ostatnio zmieniony 31 maja 2014, 22:30 przez Mcmilan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Ja też nie .

Było załatwiać zgodnie z procedurą . Uszkodzenie na muszce jest po jakimś wybijaku . Przysłać zgodnie z reklamacją . Było pisać protokół przy kurierze . Oczywiście naprawimy ... ten konkretny karabin .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Mcmilan
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2014, 9:18
Lokalizacja: północ Opolskiego

Post autor: Mcmilan »

Hiszpan63 pisze:Ja też nie. Było pisać protokół przy kurierze . .
Paczkę odbierał ojciec a ja byłem w domu dopiero w piątek - wtedy ja otworzyłem...

W poniedziałek odsyłam karabinek.
matjas
Posty: 187
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:48
Lokalizacja: wrocław/brzezia łąka
Kontakt:

Post autor: matjas »

a łby obrobione po scyzoryku Victorinox...
czas weryfikuje wszystkie legendy.
m
wszystko jest proste, dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz...
Mcmilan
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2014, 9:18
Lokalizacja: północ Opolskiego

Post autor: Mcmilan »

Cekaus zwrócił pieniążki za karabinek.

Z mojej strony sprawa zamknięta.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Mcmilan pisze:Cekaus zwrócił pieniążki za karabinek.

Z mojej strony sprawa zamknięta.
... Cekaus zwrócił Ci pieniążki za zniszczony przez Ciebie karabinek :!: ... kup sobie klaser , znaczki i plastikową pęsetkę ... zmniejszysz ryzyko uszkodzeń .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Mcmilan
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2014, 9:18
Lokalizacja: północ Opolskiego

Post autor: Mcmilan »

Na to jak wyglądał karabinek który wyjmowałem z pudełka mam kilku świadków...
I w żaden sposób nie uszkodziłem karabinka - żaden !
kup sobie klaser , znaczki i plastikową pęsetkę ... zmniejszysz ryzyko uszkodzeń .
Nie będę zniżał się do Pana poziomu...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Przemek, daj spokój, bo mi też się "cisną" niecenzuralne wyrazy, śledzę ten temat również na "beżowym" i po tym wszystkim, kolego "Mcmilan" wystarczyło napisać "DZIĘKUJĘ" i temat zakończyć, a nie "szczekać" jeszcze na forach :nie: .
Proponuję temat zamknąć, bo zaczyna wjeżdżać na niewłaściwe tory.


Ps. A poziom Pana Przemka widać po sposobie załatwienia dość kontrowersyjnej sprawy ! :spoko:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Mcmilan pisze:Na to jak wyglądał karabinek który wyjmowałem z pudełka mam kilku świadków...
Wiedziałeś, że będzie uszkodzony i dlatego zaprosiłeś świadków :hihi:
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Dla potomnych wrzucam wyjaśnienie i tutaj , żeby na przyszłość nie było niedomówień .

W CZ-kach gwint w lufie kończy się 5-6 mm przed czołem . Tak jest od kilku dekad i jak widać działa . Komu się nie podoba niech pisze do fabryki .

Poszarpana uszczelka ?? ... niemal wszystkie uszczelki posiadają nadlewki , które po kilkudziesięciu strzałach się wycierają . Tym samym uszczelka sama dopasowuje się do cylindra i uszczelnia najlepiej jak potrafi . Rozrzut poniżej 2 m/s to chyba dobry wynik ???

Twardy , chropowaty spust ??? ... było poluzować śrubką sprężynę oporu spustu . W dwóch obrotach przestało wszystko zgrzytać . Blaszka przestała dotykać do języka spustowego i wszystko jest ok .

Wybrzuszenie na tłoku . Raz jest duże , raz mniejsze . Po włożeniu dłuższej prowadnicy i dopasowanego pierścienia na tłoku często ten element nigdy więcej nie styka się z cylindrem . Rysy są pozostałością po fabrycznych próbach . Czasem trzeba przetoczyć , a czasem nie . To jest przegląd zerowy i ma wszystko działać jak należy . Działało .

I będę nacierał PKB cały karabinek przed wysyłką . Bo tak ...

Koledze zabrakło wiedzy , doświadczenia i zwykłego .. "jak nie wiem/nie umiem " to może zapytam ??? Tymczasem wziął się za coś , do czego wybitnie natura go nie przeznaczyła .

I przy okazji :!: ... po dobrym dieslu uszczelka nie jest poszarpana , tylko stopiona . Taka prosta wiedza z chemii i fizyki na poziomie podstawowym .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Mcmilan
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2014, 9:18
Lokalizacja: północ Opolskiego

Post autor: Mcmilan »

Uważa Pan, że to ja uszkodziłem karabinek a ja mowie i mam świadków że nie.

W takim razie czemu po otrzymaniu paczki bezproblemowo zwrócił mi pieniażki ? Może dlatego, że z braku czasu tej Slavi nie robił Pan tylko któryś ze wspólników, który albo sie spieszył i zrobił na odpieprz albo nie miał wyżej wspomnianego "zielonego" pojęcia o tym co robi.
Bo jeśli rzeczywiście wina była by po mojej stonie to nie miałem podstaw prawnych do zwrotu towaru a Pan miał prawo go nie przyjmować.

Oczywiście, że lepiej na oczach całego forum być tym który zachował sie w porządku i przyjął towar z własnej dobrej woli (bo podobno ja go zniszczyłem) niż przyznać sie do tego, że spieprzyło sie sprawę kłócić się i ciągać po po rzecznikach praw konsumenckich. Dla Was oznaczało by to utratę pięknej reputacji na forum i mniej klientów...

Myślę, że nie ma sensu dalej ciągnąć tego tematu.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Czy Ty siebie w ogóle czytasz ???

Pokazałem Ci jak wygladają Twoje zarzuty co do spieprzenia karabinka :!: Natomiast zniszczyłes wszystkie śruby i szczerbinkę . Skoro jak twierdzisz , to nie Ty , to czemu nie reklamowałes jak należy ???

To w jaki sposób zachowała się firma to jedno i nic mi obecnie do tego . Już gdzieś wspomniałem , że w ten sposób zostałeś pozbawiony swoich praw do tego karabinka .

... parafrazując : ... usunęliśmy chwasta ...

I jeszcze jedno :! ... napisałeś mi : ..." gdybym dorwał tego w swoje ręce ... " ... Zapraszam na Kutnowską 21a ... w Warszawie dla jasności ... chętnie zobaczę przez chwilę co masz do zaprezentowania ... :hihi:
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Zablokowany