Obrazek

Korkociag śrutu

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
mroku11
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2013, 16:58
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mroku11 »

Wierzbin pisze:
mroku11 pisze:Od kolegi sorbiego kupiłem świńskie ucho żeby to wykluczyć
Ucho nie eliminuje błędu paralaksy.
Może nie całkiem ale mysle żę w pewnym sensie dużo pomaga. Strzelasz z jednego miejsca w tarcze po pewnym czasie z jednego powiekszenia 35 metrów po 3 tys strzałow na Hawke starasz sie nie popelniac tego błedu patrzysz okiem żeby swiatło padalo tak samo obraz był wyrazisty patrzysz na konty lunety krzyż za kazdym strzałem i lipa. Te same ustawiania paralaksy odległosci i brak tego skupienia. No i ta spirala

[ Dodano: Wto 22 Kwi, 2014 22:25 ]
soldier pisze:A więc zacznij od banału - paralaksa.. Później lufa..
Ok piszecie że popełniam bład paralaksy wiec dlaczego kolegi FX z moja luneta 50 metrów udaje mi sie za kazdym razem zrobic skupienie góra złotówki bilonu ?
Kalibrgun cricket-Hawke SideWinder 30 tactical 6.5-20x42 SF
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No to lufa.. :/
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
mroku11
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2013, 16:58
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mroku11 »

Fakt nie jestem takim strzelcem jak większosć tutaj chyle czoła ale pierwsze kroki mam za soba. Strzelam od roku jak maniak tak określa mnie moja żona. Każda wolna chwilka strzelanie. Sporo czytałem tutaj cała zimę a jest tego sporo na tawernie i dużo sie od was nauczyłem ,za co wam serdecznie dziekuje. Myśle że nie tylko ja hehe Pożnałem też sporo ciekawych ludzi z e-tawerny osobiście i proszę nie piszczie mi, że nie wiem co to jest bład paralaksy
Kalibrgun cricket-Hawke SideWinder 30 tactical 6.5-20x42 SF
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Też wydaje mi się, że to lufa jest powodem wszystkiego.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

więc wracamy do poczatku. Lufa... Skoro piszesz że karabinek ma ten defekt od pocżatku, i wykluczyłeś juz optyke. Lufa - jej osiowość, wejście i korona, potem właściwe osadzenie. Przede wszystkim to przegląd zerowy.
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
mroku11
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2013, 16:58
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mroku11 »

Zrobię foto lufy korony i czoku i postaram sie zrobić foto gwintu cyfrowym mikroskopem.
Kalibrgun cricket-Hawke SideWinder 30 tactical 6.5-20x42 SF
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Gdy kupiłem hatsana to też miałem korkociąg, tego nie pomylisz z niczym innym, śrut robi pięknego zawijaska dookoła toru lotu. Różny śrut, różne ustawienia a korkociąg był mniejszy lub większy ale był. Przyjrzałem się koronie, tak wyglądała po zakupie
Obrazek
Widzicie te zadziory w bruździe lufy?
Nie miałem czym to zrobiłem koronę frezem
Obrazek
Nie jest pięknie ale korkociąg zniknął a może tylko przestał być zauważalny. Skupienie na 30 metrach zamykało się w monecie 1 zł. Nie dawało mi to spokoju że korona ma tak duży kąt. Kiedyś rozmawiałem ze znajomym i polecał mi koronę 90 stopni, więc zrobiłem
Obrazek
Teraz mam skupienie 1 grosz na 50 metrów.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

no przecież pisaleś że masz korkociąg... a piszesz że masz skupienie 1grosza na 50m. Więc jak to w końcu.. :cisza:
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Gdybym mógł pisać by mnie inni rozumieli to nie musiałbym tłumaczyć.

Każdy wystrzelony pocisk wpada w ruch spiralny, tyle że jeden wcześniej a inny później. Zależy to od wielu czynników w tym korony lufy. Często tego nie zauważymy bo śrut opadnie już na ziemię. Gdyby leciał nieskończenie daleko to każdy zacznie lecieć lotem spiralnym bo wreszcie kiedyś straci wyważenie względem osi obrotu. To tak jak z bączkiem dla dzieci, bawiłeś się może kiedyś.

U mnie na 50 metrze ten ruch spiralny jest jeszcze pomijalnie mały i mieści się w granicy dopuszczalności, lecz na 200 metrach skupienie nie byłoby już tak dobre. Gdyby chodziło tylko o opad i... , kurdę jak nazywa się ten odchył od toru lotu spowodowany obrotem pocisku dookoła osi, no mniejsza. To gdyby były tylko te dwie stałe plus stała prędkość to powinniśmy mieć celność aż do opadu pocisku na ziemię a tak nie jest.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

soldier pisze: masz skupienie 1grosza na 50m.
Spirit to po co ten temat ?
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

sindbad pisze: Spirit to po co ten temat ?
Bo uważam że korkociąg czy też spiralny lot śrutu nie jest spowodowany błędem paralaksy jak co niektórzy próbują wmówić.

Osiowość lufy też nie ma znaczenia bo ważny jest tylko końcowy odcinek lufy. Może być nawet zgięta a śrut poleci tam gdzie skierowany jest końcowy odcinek lufy.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

ja wymiękam.. odpadam z tematu.. :zdziwko:
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Spirit pisze:Bo uważam że korkociąg czy też spiralny lot śrutu nie jest spowodowany błędem paralaksy jak co niektórzy próbują wmówić.
O paralaksie ktoś napisał już w trakcie rozmowy, chodzi mi o to po co napisałeś ten post. Jeżeli z wiatrówki (hatsana)masz skupienie 1 grosza na 50 m :hm: To czy to ważne jak ten śrut leci ? Jak dla mnie to mógłby on leciecieć przez Szczecin
ps przepraszam ten temat założył mroku 11, ale w dalszym ciągu nie rozumiem dywagacji Spirita
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

soldier pisze:ja wymiękam.. odpadam z tematu.. :zdziwko:

Skoro nie można mieć takich skupień z haha-tsana to znaczy że kłamię. Widzę że nie traktuje się mnie poważnie. Ja też wymiękam.

Obrazek
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Hej, spokojnie.. Co Wy takie mięczaki jesteście że wymiękacie.. :)
Polemikować trzeba do bólu.
Zenek, Nikt nie próbował wmówić, że korkociąg jest spowodowany paralaksą, tylko, że może to nie spiralka, a brak powtarzalnego złożenia siewnik robiło.. No, ale skoro złożenie jest prawidłowe, i z innych karabinków sqpienie zadowala, czyli że jedynie lufa dupiata..
No bo jakby to był wiatr, to by siało w poziomie.. Jakby to była niestabilna prędkość, to w pionie.. .. No, chyba że prędkość nie jest stabilna i strzelasz przy lekkim wiaterku - wtedy siewnik jest okrągły.. :)
Ale jak karabinek 3ma +/- 2m/s i nie wieje, a sieje.. to wtedy.. albo śryt dupiaty, albo lufa.
I nie ma przebacz.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ