Obrazek

Crosman C31 - celność wiatrówki, a śrut

ODPOWIEDZ
lukisman
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2014, 22:21

Crosman C31 - celność wiatrówki, a śrut

Post autor: lukisman »

Witam wszystkich serdecznie,

Do tej pory miałem kontakt z wiatrówkami łamanymi. Ostatnio zakupiłem crosmana C31 i jest to moja pierwsza wiatrówka - krótka. Przeglądając recenzje oraz prezentacje na youtube mogłem wywnioskować, iż celność takiej broni jest duża/zadowalająca - np. CLICK. Na tym filmiku używany jest śrut copperhead z CO2 crosman.
Jednakże w moim przypadku, celnośc tejże broni jest zerowa. Śrut lata losowo w różne strony i z odległości ~10m bardzo ciężko trafić nawet w dużą butelke.
Używam kapsuł CO2 crosman, jednakże sprzedający zamiast wysłać mi śrut copperhead 600 szt, dał jakiś no name o srebrnym kolorze w przeźroczystej folii (nabrawdopodobniej śrut ARI bo tylko taki ma na swojej stronie - lecz ręki sobie uciąć nie dam).

I tutaj chciałbym Was spytać, doświadczonych użytkowników, czy może to mieć jakiś wpływ na celność wiatrówki? Z opisu wyczytałem, że śrut pokryty miedzią wpływa m.in. na takie parametry jak prędkość wylotowa, celność itp, lecz nie wiem czy jest to prawda czy po prostu przechwalanie swojego produktu. Na materiałach youtube celność tej wiatrówki jest naprawdę duża, a jest to moja pierwsza broń krótka i nie mam dużego doświadczenia w tej kategorii.

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 0:45 przez lukisman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Witaj

1. To nie jest broń tylko urządzenie pneumatyczne
2. Miałem C11 i bardzo dobrze latał tani crosman pointend.
3. CO2 w zimie nie będzie dobrze działać
4. Rodzaj śrutu może wpływać na skupienie bardziej niż strzelec.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
lukisman
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2014, 22:21

Post autor: lukisman »

Broń to tak w cudzysłowiu miałem na myśli ;) Jeśli chodzi o temperaturę to mieszkam w rejonie w którym tego roku zimy praktycznie nie było, a strzelałem w dni kiedy było około 10 - 13 stopni. Lecz co prawda temperatury nie wziąłem pod uwage :)
Nie rozumiem tylko stwierdzenia ,,Rodzaj śrutu może wpływać na skupienie bardziej niż strzelec". Jakbyś mógł mi wytłumaczyć co miałeś na myśli.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Podam jeden przykład:

Miałem kiedyś BSA Ultra 5.5.
Strzelając śrutem Crosman Premier na 20m uzyskiwałem skupienie rzędu jednego grosza. Będąc Militariach kupiłem śrut Gamo jakiś tam. Sprzedawca poinformował mnie, że jest lepszy od Crosmana, a że nie mieli na stanie Premiera to dałem się namówić.
I okazał się, że na 20m ledwie mieściłem się w tarczy 14cmx14cm :zdziwko: Czasem nawet pudłowałem...
Śrut wylądował do szuflady, a potem go komuś dałem.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
lukisman
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2014, 22:21

Post autor: lukisman »

Ok dziękuje za odpowiedź. Popróbuje również na różnych śrutach. Metodą prób i błedów poszukam odpowiedniego.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Kulki kulkom nie równe..
Miałem kiedyś pistolca na bbsy - Sig Sauer X-Five na CO2 i był nawet dość celny.. z 15m puszka po piwie nie miała szans, ale widać było różnicę pom śrutem tanim a dobrym..

Podstawa to dokładność odlania, bo czasem te kulki są.. nieokrągłe.. mają w sobie kratery.. takie dołki po odlewnicze.. czasem mogą mieć mniejsze rozmiary - co ma znaczenie, bo w pistolcach co2 na bbsy, kulki nie wchodzą ciasno do lufy..

Czasem przy strzale w chmury widać było kulkę jak se leeci, skręca trochę.. dalej leeci.. spaada..
W sumie w chmury się lepiej strzelało niż w puszki. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

To i ja dorzucę 3grosze z opóźnieniem.. :lol:
Co prawda pierwszy moj pistol Co2 ale w kulkach stalowych BBs róznych marek nie widze róznicy procz ceny. No oprócz tych miedziowanych crossmana - faktycznie są jakieś dziurki, kratery itp jak pisze kol. Mamutowicz. Wszystkie inne stalowe polerowane są gładkie i równe. Mam taką zapasową lufkę z tego pistola, samą rurkę, i przepuściłem przez nią sporo róznych kulek uważnie sie przyglądając pod światlo. Naprawde równiutko przechodziły i żadnych prześwitów itp. Bo tu mowa o BBs. Co innego śruty ołowiane
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
ODPOWIEDZ