Obrazek

Nowy jako strzelec i nowy sprzęt

ODPOWIEDZ
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Nowy jako strzelec i nowy sprzęt

Post autor: willson »

Witam.
Przywitałem się już na forum, także do rzeczy. Jestem poczatkujacym strzelcem (chociaż już nie młodym bo 36 na karku) i zanim się tu zarejestrowałem dużo tutaj już poczytałem. Może teraz się zdziwicie ale postanowiłem zaryzykować i kupiłem takie oto sprzęty na początek:
1. Hammerli Hunter Force 900 Combo
2. Crosman Summit 4,5 mm,
3. Crosman-Benjamin NPS,
4. Pistolet BERETTA Px4 Storm - tą tylko dla rekreacji.
Zaraz powiecie że szajs, ze chiny itp., ale muszę was trochę rozczarować. Podjołem ryzyko, no i chyba się opłaciło. Wszystkie czytane recenzje o tych modelach na wszelakich forach są stare z przed kilku lat. Bo opisy i wrażenia w nich zawarte odbiegają znaczaco od moich.
Nr. 1. Hammerli - drewno, super wykonanie, żadnych luzów, wszystko ładnie spasowane, kultura pracy super, nic nie źwięczy, nie puka, nie trze się i po wyregulowaniu optyki na 40 m na 5 strzałów 10,10,10,9,10. To wynik chyba pozytywny. Minus - może trochę za ciężki, ale tak pozatym 5/5.
Nr.2. Czeka na zamontowanie optyki.
Nr.3. Nowy NPS Crosmana - dłuższa lufa od poprzednika, lekki, spust fajny "miękki", naciąganie nie sprawia problemu, kultura pracy super. Minus no nie jest z drewna. Jestem na etapie zerowania optyki. Wczoraj skończyłem na 20 m. wyniki 8, 9, 8, 10,9. (optyka jeszcze nie dokonca wyregulowana.
Nr.4. Fajny i celny do 15 m, zasieg spokojnie do 40 - 50 mb.

Wydaje mi się że trzeba zweryfikować opinie na temat powyższych modeli. Jako że posiadam je dopiero od tygodnia, z czasem opisywał będe kolejne "doznania".
PZDRO. :bobas:
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Tak wszystkie cztery na raz kupiłeś ? zazdraszczam zakupu . :/
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Szanowny kolego. Nie odbierz tego personalnie, ale już nie raz na forum cuda się działy. Niestety tylko zza klawiatury, bo w realu już tak kolorowo nie było.

Co do nr 1, to zależy jakie duże masz te 10 na tarczy? Bo jak 10mm to najzwyczajniej w świecie nie wierzę i coś czuję, że 99% osób na forum też.

Nie mówię, że chcesz nas wprowadzić w błąd i masz jakieś złe intencje, może faktycznie masz tak bardzo pozytywne wrażenia. Jednak bez prawdziwego testu, na wiarę za dużo osób tego nie weźmie. Tarczki możesz wrzucać, ale bez wiarygodnego testu nic nie dadzą. Jesteś z WLKP, zapraszam do Poznania. Zarejestruj się na forum http://www.wsststrzelec.pl/index.php i możemy umówić się na prezentację.

Obym się mylił i faktycznie wspomniane przez Ciebie wiatrówki są ciekawe, ale wtedy wyjdę na idiotę co kupił HW i jeszcze ją tuningował...

Co do zakupu tak dużego. Twoja kasa, twoja decyzja, nie zmienia to faktu, że mało znam osób, które by tak postąpiły. ;)
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

O Hammerli Hunter Force 900 Combo słyszałem już wiele dobrego. Od Crosmana zaczynałem, chociaż innego modelu.
Faktem jest, że chwaliłem go dopóty, dopóki nie wziąłem do ręki prosporta. Ale na początek strzelanie z chińczyka dawało dużo frajdy ;)
Jeżeli będziesz mial czas to podjedź w lutym na zawody Beaverów. Może jeszcze z Poznania ktoś się będzie wybierał.
Tam strzelamy nie tylko z najdroższych karabinków. A chętnie byśmy spróbowali swoich sił z tego co masz.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Cztery sztuki do poprawek za tyle kasy :zdziwko: Sprzedaj to wszystko i kup jeden - ale dobry karabinek!!! 8)

A z tymi wynikami....ja tam nie wiem, ale z PCPa mam gorzej na 40m... :hm:
Ostatnio zmieniony 16 sty 2014, 15:27 przez Cortez, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

A Piotrek, a ile Ty miałeś karabinków zanim doszedłeś do tego co masz dzisiaj :?: Coś mi się obiło o uszy, że więcej niż 4 :hm: :lol:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Jaro pisze:A Piotrek, a ile Ty miałeś karabinków zanim doszedłeś do tego co masz dzisiaj :?: Coś mi się obiło o uszy, że więcej niż 4 :hm: :lol:
No...tak jakieś 2-3 razy więcej....ALE!!! To było kiedyś i nieprawda - poza tym nikt wtedy nie pomagał na forum. Teraz wszystko na tacy podane.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Cortez pisze:Sprzedaj to wszystko
i dozbieraj do Slavi też ma długą lufę :hm:
Grupa "Beaver"
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: willson »

grossus pisze:Szanowny kolego. Nie odbierz tego personalnie, ale już nie raz na forum cuda się działy. Niestety tylko zza klawiatury, bo w realu już tak kolorowo nie było.

Co do nr 1, to zależy jakie duże masz te 10 na tarczy? Bo jak 10mm to najzwyczajniej w świecie nie wierzę i coś czuję, że 99% osób na forum też.

Nie mówię, że chcesz nas wprowadzić w błąd i masz jakieś złe intencje, może faktycznie masz tak bardzo pozytywne wrażenia. Jednak bez prawdziwego testu, na wiarę za dużo osób tego nie weźmie. Tarczki możesz wrzucać, ale bez wiarygodnego testu nic nie dadzą. Jesteś z WLKP, zapraszam do Poznania. Zarejestruj się na forum http://www.wsststrzelec.pl/index.php i możemy umówić się na prezentację.

Obym się mylił i faktycznie wspomniane przez Ciebie wiatrówki są ciekawe, ale wtedy wyjdę na idiotę co kupił HW i jeszcze ją tuningował...



Co do zakupu tak dużego. Twoja kasa, twoja decyzja, nie zmienia to faktu, że mało znam
osób, które by tak postąpiły. ;)
Nie no spokojnie mówię że to początki a tarczki zwykłe. Poznań jak dla mnie trochę za daleko mam 200 km. Jak trochę się ostrzelam to możliwe że zawitam. Druga rzecz - a po co miałbym "naciągać prawdę". Nie mam w tym żadnego interesu ani też nie chcę się niczym chwalić porostu opisuje co i jak. Nie jestem doświadczonym strzelcem tylko początkującym. Napisałem że dalsze przygody z tym sprzętem opisze tu na forum. Broń boże nie jestem fanem żadnej marki po prostu POCZĄTKUJĄCY.

[ Dodano: Czw 16 Sty, 2014 16:07 ]
yamrt pisze:Tak wszystkie cztery na raz kupiłeś ? zazdraszczam zakupu . :/
Po prostu o strzelaniu z wiatrówek naczytałem się na forum i nie tylko tym bardzo dużo, a że postanowiłem zaryzykować zakup i obalić pewne złe mity na temat niektórych wiatrówek to chyba nic złego. :)
Hammerli Hunter Force 900 Combo, Crosman Summit 4,5 mm, Crosman-Benjamin NPS, BERETTA Px4 Storm.
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Za tą kasę kupiłby AA s410 :D
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: willson »

Jaro pisze:A Piotrek, a ile Ty miałeś karabinków zanim doszedłeś do tego co masz dzisiaj :?: Coś mi się obiło o uszy, że więcej niż 4 :hm: :lol:
No a teraz doreguluje optykę na NPS-ie i biorę się za montaż optyki do summita.

[ Dodano: Czw 16 Sty, 2014 16:13 ]
Spirit pisze:Za tą kasę kupiłby AA s410 :D
Co wy z ta kasą - miałem przeznaczone złotówki=kupiłem.
Hammerli Hunter Force 900 Combo, Crosman Summit 4,5 mm, Crosman-Benjamin NPS, BERETTA Px4 Storm.
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Co my z tą kasą. Na swojego AT44-10 musiałem odkładać pół roku i sprzedać QB78pcp. Tak że kupno 4 karabinków z niskiej półki jakoś nie mieści mi się w głowie.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: willson »

Spirit pisze:Co my z tą kasą. Na swojego AT44-10 musiałem odkładać pół roku i sprzedać QB78pcp. Tak że kupno 4 karabinków z niskiej półki jakoś nie mieści mi się w głowie.
Trudno, twoja głowa :/
Hammerli Hunter Force 900 Combo, Crosman Summit 4,5 mm, Crosman-Benjamin NPS, BERETTA Px4 Storm.
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

willson pisze:Co wy z ta kasą
Wybacz Twoja kasa Twoja zabawa ale trzy sztuki w tej samej klasie sprzętowej , no i ten
Crosman Summit :hm: . Szanuje Twoją decyzję . Cały czas zastanawiam się dlaczego ludzie kupują tego Crosmana , muszę przyznać się , że ja też prawie to coś kupiłem ( bo mi się podobał ) . Ładny taki był i lunetkę miał w zestawie . :)
Grupa "Beaver"
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: willson »

yamrt pisze:
willson pisze:Co wy z ta kasą
Wybacz Twoja kasa Twoja zabawa ale trzy sztuki w tej samej klasie sprzętowej , no i ten
Crosman Summit :hm: . Szanuje Twoją decyzję . Cały czas zastanawiam się dlaczego ludzie kupują tego Crosmana , muszę przyznać się , że ja też prawie to coś kupiłem ( bo mi się podobał ) . Ładny taki był i lunetkę miał w zestawie . :)
Dzięki za zrozumienie. Kupując też nie byłem pewien ale jak na razie wszystko na plus. Jestem mile zaskoczony. O widzę że kolega z Kalisza- ja Grabów :D

[ Dodano: Czw 16 Sty, 2014 17:12 ]
Spirit pisze:Co my z tą kasą. Na swojego AT44-10 musiałem odkładać pół roku i sprzedać QB78pcp. Tak że kupno 4 karabinków z niskiej półki jakoś nie mieści mi się w głowie.
3 karabinki jeden pistolet
Hammerli Hunter Force 900 Combo, Crosman Summit 4,5 mm, Crosman-Benjamin NPS, BERETTA Px4 Storm.
ODPOWIEDZ