Obrazek

Nowy jako strzelec i nowy sprzęt

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Post autor: Gudyn »

To 7,5 J dolatuje aż tak daleko? :zdziwko: Gość musiał być pro-kozak jakiś :prosze:
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Dany108 pisze:dodał że z otwartych było
Tylko który to ten "miszu" był :hm:
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Gudyn pisze:Gość musiał być pro-kozak jakiś
To "tylko" Jarek :) Przyjedź "roverem" do Góry to Go poznasz :)
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Wisior pisze:P.S.2. Pamiętam banany na twarzach niektórych osób, gdy piknikując w Górze rozwalaliśmy butelki oranżady 1.5l :D
Tak, a ty pamiętasz z czego te butelki rozwalaliśmy?
Podpowiem sklerotykom. CIUT TO DYMIŁO :lol:
I huku było sporo.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Post autor: Gudyn »

To pewnie jakieś 1.9 TDI 8)
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: willson »

Gudyn pisze:Szkoda oranżady (szczególnie czerwonej) :D
Trochę chyba "dojechaliście" willsonowi, dlatego zasmutał, ja też bym się nieco obruszył :P Fajnie wiedzieć, że takie inne śruty (mniej popularne) średnio latają na Summicie, nie będe musiał ich testować. Za to ja przetestuję Ultra Mag i Exacta i powiem czy fajne czy nie :) Nareszcie znalazł się ktoś z Summitem, kto pisze coś więcej i bardzo przydatne rzeczy :spoko:
Witam. dziś zamówiłem kolejne porcje śrutu:
- Śrut JSB Exact 4,5 mm Monster 400 szt,
- Śrut H&N Silver Point 4,5 mm 500 szt. ,
- Śrut JSB Exact Rapid Speed 4,52 mm 500 szt. ,
- Śrut Crosman Silver Eagle Hollow Point 4,5 mm ,
- Śrut Gamo PBA Bullet 4,5 mm 125 szt.,
Jak dojdą to przetestuje i napisze jak latają w summicie, benjaminie i hammerli.
Hammerli Hunter Force 900 Combo, Crosman Summit 4,5 mm, Crosman-Benjamin NPS, BERETTA Px4 Storm.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

:zalamka: A coś to za potworki zamówił.. :)
Nie.. no spoko.. ale weź że sobie kup paczkę zwykłego Exacta 4,52 i do niego porównaj pozostałe.. - zobaczysz różnicę :)
Super Sonic Pellets.. :hihi: z lufy pewnie przy tym spidzie wylatają w stanie płynnym.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: willson »

Mamutowicz pisze::zalamka: A coś to za potworki zamówił.. :)
Nie.. no spoko.. ale weź że sobie kup paczkę zwykłego Exacta 4,52 i do niego porównaj pozostałe.. - zobaczysz różnicę :)
Super Sonic Pellets.. :hihi: z lufy pewnie przy tym spidzie wylatają w stanie płynnym.. :)
Jak koledzy wyżej mówili: próbuje ze wszystkimi po kolei, exacta tez zamówię. Pytanko do Mamutowicza: Jaki maksymalny ciężar śrutu używać do wiatrówek które posiadam. Czytałem że do 10-11 grani, ale pytam się fachowca. ;)

Jak użyję śrutów do 13-14 grani to chyba też się nic nie stanie??
Hammerli Hunter Force 900 Combo, Crosman Summit 4,5 mm, Crosman-Benjamin NPS, BERETTA Px4 Storm.
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Mamutowicz pisze:A coś to za potworki zamówił.
A miałeś takie ? testowałeś może dobre so ? . Wisior rozrzutnik jeden to kupił nawet pozłacane śruty . Częstował każdego tym śrutem i jeszcze prosił no strzel sobie ale my oszczędzi jesteśmy padło, kategoryczne nie . Chłop zrozumiał przetopił i ma teraz złoty ząb ( jak każdy raper ). Marcin przepraszam , że obgaduję ale taka prawda ;) .
Grupa "Beaver"
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: willson »

yamrt pisze:
Mamutowicz pisze:A coś to za potworki zamówił.
A miałeś takie ? testowałeś może dobre so ? . Wisior rozrzutnik jeden to kupił nawet pozłacane śruty . Częstował każdego tym śrutem i jeszcze prosił no strzel sobie ale my oszczędzi jesteśmy padło, kategoryczne nie . Chłop zrozumiał przetopił i ma teraz złoty ząb ( jak każdy raper ). Marcin przepraszam , że obgaduję ale taka prawda ;) .
A co z moim pytankiem odnośnie wagi śrutu. U mnie jak na razie ładnie lata H&N Barracuda 0,68 g. Nie popsuje czy tez nadwyrężę sprzętu cięższymi śrutami?? :hm:
Jak mówiłem Barracuda pięknie śmiga, do lufy ładuje się sprawnie bez luzów ale też bez oporów. :)
Hammerli Hunter Force 900 Combo, Crosman Summit 4,5 mm, Crosman-Benjamin NPS, BERETTA Px4 Storm.
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Post autor: Gudyn »

Z tego co czytałem - jak gruba sprężyna to powinno być OK, Summit ma FAC więc do niego chyba najcięższe śruty są jak najbardziej wskazane, nie powinien się ich bać (info, które "wyekstraktowałem" z wiedzy zawartej na forum) - poprawcie mnie, jeżeli plotę bzdury ;)
Z tego co wiem, ktoś chyba strzelał z Summita na Ultra Magnum, a on ma aż 10,5 gr.
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Da się strzelać nawet z gwoździ.. były takie przypadki :/
Za ciężki śrut może powodować odbijanie się tłoka od poduszki powietrznej - a to już nie jest przyjemne.. Miałem takie coś przy Crosmanie Premier Ultra Magnum w Hatsanie.. tragedia.. aż zęby bolały.. ciężki i jakiś twardy, bardzo ciężko wchodził do lufy.

Tomek, to nie tylko grubość sprężyny czy nawet "podkręcona MOC" wiatrówki.. bo równie ważna jest waga tłoka, wielkość komory i masa samego karabinka.. to wszystko razem musi grać zanim się wpakuje ciężki śrut do lufy - w przeciwnym razie możesz zapomnieć o celnym strzelaniu.. i to do tego stopnia, że to denko od puszki na 40m może być za małe żeby się dobrze pobawić.. Poza tym podwójne odbicie tłoka może zabić lunetę.. Ale.. - to nie moje karabinki, więc .. :hyhy:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
willson
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2014, 9:02
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: willson »

Mamutowicz pisze:Da się strzelać nawet z gwoździ.. były takie przypadki :/
Za ciężki śrut może powodować odbijanie się tłoka od poduszki powietrznej - a to już nie jest przyjemne.. Miałem takie coś przy Crosmanie Premier Ultra Magnum w Hatsanie.. tragedia.. aż zęby bolały.. ciężki i jakiś twardy, bardzo ciężko wchodził do lufy.

Tomek, to nie tylko grubość sprężyny czy nawet "podkręcona MOC" wiatrówki.. bo równie ważna jest waga tłoka, wielkość komory i masa samego karabinka.. to wszystko razem musi grać zanim się wpakuje ciężki śrut do lufy - w przeciwnym razie możesz zapomnieć o celnym strzelaniu.. i to do tego stopnia, że to denko od puszki na 40m może być za małe żeby się dobrze pobawić.. Poza tym podwójne odbicie tłoka może zabić lunetę.. Ale.. - to nie moje karabinki, więc .. :hyhy:
Śrut śrutem ale tak na koniec moich pierwszych zakupów dowiedziałem się o czymś takim:
http://kolba.pl/wiatrowka-diana-pcp-p10 ... 10571.html
no i chyba kupię, ale co wy na to: parametry itd. Czy ktoś ją ma, ktoś strzelał./??
Kompletując na razie "arsenał" wziął bym ja na sam koniec. Jako tzw. perełkę.
Dobry wybór ???? :hm:
Hammerli Hunter Force 900 Combo, Crosman Summit 4,5 mm, Crosman-Benjamin NPS, BERETTA Px4 Storm.
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Post autor: Gudyn »

prędkość 350m/s? jeżeli to prawda to ma sporego FACka i trzeba zezwolenie (chociaż pewnie prędkość regulowana jest więc no problem... no chyba że nie jest :PP )
a tak ogólnie to fajna, ale wygląda jak pump-action shotgun :D
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Willson, jesteś ciekawym człowiekiem. Chętnie poznam cię osobiście, dlatego przypominam o spotkani w Górze 16.02. :)
Kupiłeś trzy średniej jakości karabinki (berettę pomijam, bo to fajny sprzęt do rozrywki). Teraz chcesz "postawić wisienkę na torcie". Piękną. Ta Diana, to najładniejsze pcp, jakie widziałem. Ale zastanowiłeś się, dlaczego nikt jej nie używa? A jeden z dystrybutorów, zamiast polecać swój towar, opisuje wady karabinka i zniechęca do zakupu? Poczytaj, pomyśl i zdecyduj. Ucz się na błędach
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
ODPOWIEDZ