Obrazek

Zostać przy sprężynie czy iść w PCP

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jeśli mnie pamięć nie myli, to HW100 ze swoim kartuszem (nie wersja K) strzela 140 razy zawodniczo. Walther nabity "do syta" z jednego kartusza wystrzeli 300 razy, a napompowany do 200bar ponad 150. Więc ocb?
Jeśli ilość strzałów stanowi problem, to są PCP, a między innymi HW100, w których można odkręcić pusty kartusz i dokręcić napełniony.
A jak ktoś wystrzeliwuje na jednym spotkaniu więcej jak 300 śrutów (gratuluję zaparcia), to w wielkiej ewentualności może zaopatrzyć się w podręczną butlę 2l 300 bar i wystrzeli na niej całą sztangę śrutu - czyli 10 paczek x 500.

Teraz ręka w górę, który strzelec sprężynowy strzeli więcej jak 200 razy na jednym spotkaniu? :hyhy:
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Kaj mi tylko żona pozwoli Marku to ja.
Ciągle mam niedosyt strzelania.
No, może teraz sobie odbiję :hihi: bo Moja Pani do szpitala ląduje na parę tygodni a Diabełek na wakacje do UK leci.
Więc hulaj dusza. Muszę się tylko na strzelnicy umówić że będę codziennie rano
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

...Zack...ale Ty masz (samo) zaparcie na utylizację :zdziwko: ....
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

W tym wypadku pomijam sprawę towarzyską. Chodzi o zmęczenie materiału przy naciąganiu sprężynowca 200 razy.
Z PCPa to pryszcz, zwłaszcza przy magazynku. :PP
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Wierzbin pisze:Teraz ręka w górę, który strzelec sprężynowy strzeli więcej jak 200 razy na jednym spotkaniu? :hyhy:
Z browninga mogę więcej, aby tylko akumulator wytrzymał ;) Z HW97KT też nie ma problemu. Tam naciąganie jest znacznie lżejsze od PS i TX200. Ale faktem jest, że PCP jest wygodniejsze bez dwóch zdań...
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

He.. zależy od dnia i towarzystwa.. ;)
Ja w sobotę wywaliłem ponad pół paczki tak se.. a jeszcze bym pruł tylko że się zołza piekliła że KONIECZNIE trzeba zakupy zrobić..
Nie, no.. to całe marudzenie na butlę to tylko wymówka.. ;)
Z tym nie ma problemu. Generalnie PCP jest zajebiste, bo nawet najtańsze jest cholernie celne i łatwe w obejściu.. Ale sprężyny mają to "Coś" .. :)
Nie raz się zdarza, że ktoś chce się "na chwilę " wymienić..
-.. a może się zamienimy na chwilkę? .. co?
-.. Noo. dobra.. na chwilkę..
.. A potem się nie może od mojego TXa odkleić, choć ja bez żalu odkładam PCPa po paru (przeważnie celnych jak diabli) strzałach.. :)
Zwłaszcza jak się strzela jak w ostatnią sobotę..
Szedłem spiner w spiner z gościem z Daystate Air ranger.. Co prawda był początkujący i nieostrzelany.. ale zawsze to PeCeP.. :) Frajda była taka, że szkoda było schodzić ze strzelnicy.. :/
Gostek miał takie wypieki na twarzy jak nastolatek z pierwszą rozkładówką plejboja w ręce.. :)
Zastanawiał się czy faktycznie dobrze zrobił że PCP kupił.. ;)
Oczywiście też dużo zależy od sprężyny.. jakbym zabrał Hatsana to już tak fajnie by mogło nie być.. :hm:
Dziadzior.. ja to bym Ci poradził, żebyś się bardziej zintegrował z jakąś lokalną grupką wiatrówkową, postrzelał z porządnych sprężyn, i dobrych PCPów - a dużo łatwiej przyjdzie Ci wybrać co Ci bardziej siada.. :)

Ps. Ja mam na wszelki wypadek QB78.. taka całkiem przyzwoicie strzelająca namiastka dmuchajki.. jak mnie nachodzi zwątpienie w moje możliwości to sobie trochę popykam, i od razu mi lepiej.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Eeee.... :PP Mamut, następnym razem postrzelaj z kimś ostrzelanym w temacie... 8)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Daj spokój.. przecież muszę mieć choć cień szansy żeby mieć kapkę radochy.. :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Jakbym miał ciśnienie na wynik i miał kasę by kupić coś za parę tysiaków i jeździć po zawodach, to może bym pomyślał nad dobrym PCP, ale wolę też poczuć radochę strzelania, a nie, tylko ją widzieć. ;)
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Koledzy
I jak zwykle wybuchła dyskusja :hihi: co lepsze (odwieczny dylemat sprężyna vs. PCP).
A ja powiem na koniec tak

Każdy karabinek jest dobry jeżeli sprawia frajdę ze strzelania.

Kolega dzikidziadzior powinien podskoczyć na spotkanie którejś grupy, ewentualnie Zawody.
Ze sprężyny już strzelał więc niech z PCP spróbuje i sam podejmie decyzje ;)
Bo przecież tylu co Nas tutaj jest to tyle odmiennych poglądów.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Paweł nie ocenisz karabinka , lunety na spotkaniu w grę wchodzą emocje ,troska o powierzony sprzęt ( żeby czasami nie zepsuć ) i inne takie , żeby cokolwiek móc ocenić i w pełni "doznać "musisz sprzęt mieć w domu i samodzielnie go "smakować " .
Osobiście doświadczyłem kilka razy tego zjawiska przed zakupem zachwyt , euforia a po tygodniu testowania niechęć i krótkie stwierdzenie "shit".
Powtarzam każdy decyzję musi podjąć sam i pamiętajmy o tym o jednym jeżeli bardzo czegoś chcesz i możesz zrobić sobie " prezent "to go zrób bo z każdej innej decyzji po czasie będziesz nie zadowolony .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

A może od razu dwa karabinki :hm:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Nie chcę być "doktrynerem" i staram się, aby koledzy nie kojarzyli mnie tylko z PCP... :hm: Miałem wcześniej wiele sprężyn i w dalszym ciągu strzelam z nich okazjonalnie - dzięki uprzejmości chłopaków na strzelnicach. Konkluzja: najpierw postrzelaj z obu systemów, wyciągnij wnioski, policz kasę i dokonaj wyboru. 8)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

A ja nie chcę być nudny, ale najlepiej mieć dwa karabinki. PCP + dobrą sprężynę ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

No zgoda Jaro, prawda, choć bym nieco zmodyfikował.
Tak ostatnio zacząłem liczyć ile tego sprzętu mi sie pałęta i doszedłem do wniosku, że statystycznemu strzelcowi w zupełności wystarczyłyby 3 karabinki.
To znaczy PCP + drugie PCP i trzecie PCP.
I takim podstawowym minimum da się obskoczyć większość potrzeb strzeleckich :hm: .
***** ***
ODPOWIEDZ