Obrazek

AT-44 10 jako sprzęt do HFT

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

AT-44 10 jako sprzęt do HFT

Post autor: killermaster »

Witajcie!
Ano arsenał mój zupdejtować czas przyszedł, więc ambitniejszą pukawkę zanabyć trzeba.
Wybór padł na AT-44 10, 10 dlatego, że lubię sobie czasem coś podemolować. Ale skoro sprzęt ambitniejszy, to i może o jakieś zawody zahaczę?
Niestety zawody nie są za bardzo miłe dla karabinków z magazynkiem i zasady WYMAGAJĄ aby albo stosować wkładki jednostrzałowe, albo ładować magazynek tylko i wyłącznie jedną śruciną, wyjmując tenże magazynek po strzale ("widoczny stan rozładowania").
Dlatego też chciałbym się zapytać czy może którenś z forumowych speców stworzył wkładeczkę jednostrzałową do AT? Słyszałem o wymysłach z modeliny, ale to nie jest to...
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Ale na co Ci wkładka ? Magazynki do AT są bardzo tanie, więc wystarczy dokupić jeszcze jeden. Stosowałem z powodzeniem taką metodę z S410. Przed zajęciem stanowiska miałem przygotowane dwa magazynki z załadowaną śruciną. Było wygodniej niż z wkładaniem śrutu.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

Post autor: killermaster »

Odpowiedź zacna i godna Twego statusu na tawernie :-) proste, tanie i genialne. Kupię sobie tyle magazynków żeby wystrzelać wszystkie stabilne strzały, o! :-)
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
Awatar użytkownika
kania
Posty: 96
Rejestracja: 03 sty 2012, 20:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kania »

Kolega który strzela z AT-44 jednak ma z tym problem ponieważ magazynek jest tam okrągły i można sobie "nie trafić" w przewód lufy. W 410 magazynek jest inny i nie ma takiego problemu.
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Oko »

kania pisze:Kolega który strzela z AT-44 jednak ma z tym problem ponieważ magazynek jest tam okrągły i można sobie "nie trafić" w przewód lufy. W 410 magazynek jest inny i nie ma takiego problemu.

Kolega Kania chyba nigdy AT44- 10 nie miał w ręce. ;)

Kolego Killermaster, wystarczy ustawić magazynek, tak by na dole był widoczny śrut, który chcesz wprowadzić do portu, a następnie ( oczywiście dźwignia przeładowania jest odciągnięta do tyłu) obrócić magazynek palcem o dwa skoki w prawo i zamknąć dźwignię przeładowania. Śrut jest w porcie. Dodatkowo zamontowałem sobie małą latarkę by w czasie NHFT dobrze widzieć wkładany magazynek i precyzyjnie ustawić śrut. Powodzenia. :)
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Można też zaznaczyć na magazynku, i po lewej stronie w miejscu szyny. Gdy oba punkty się zgodzą, to mamy konkretny otwór magazynka w przewodzie lufy.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

Post autor: killermaster »

Pomysł z linią na magazynku jest w sam raz. Dziękuje za pomoc-sam bym pewnie tego nie wykoncypował...
Najprostsze pomysły przychodzą do głowy najtrudniej...
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
ODPOWIEDZ