Obrazek

ciekawy srut....

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Od dawna wypowiadamy sie profesjonalnie. Nie używać, bo niszczy wiatrówkę.
Starej złachanej marynary nie szkoda do noszenia cementu, ale na bal nie pójdę.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

jigt pisze:Starej złachanej marynary nie szkoda do noszenia cementu, ale na bal nie pójdę.
O co chodziło Ci w tym zdaniu bo mogę się tylko domyślać...
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Fakt, spieszyłem się! Jest niejasne. Zdezelowanej wiatrówki nie żal na takie eksperymenty, może nowej chinki też, ale psuć tym śrutem piękny, dopieszczony, celny karabinek to jak malować sufit we fraku.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

jigt pisze:ale psuć tym śrutem piękny, dopieszczony, celny karabinek to jak malować sufit we fraku.
2k % racji :!: :!: :!: patryk7, posłuchaj kolegów i odpuść sobie te wynalazki, to jest shit i jak mawiał Sid Leniwiec : "A na czo mi to!!" :lol:
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Oczekujesz wypowiedzi rusznikaża? Pytałem człowika co się zamuje zawodowo karabinkami i mówił ze nie miał przypadku uszkodzenia lufy tym śrutem co innego lotki. Ale generalnie ten który ja miałem nie uszkodził karabinka ale czy to jest reguła ? nie wiadomo wszyscy piszą że to stal w co śmiem wątpić pewnie to raczej stop cyny i czegoś jeszcze. Więc strzelałem śrutem magnum nie uszkodziłem karabinka. Lecz wszyscy mówią że szkodzi ale może jakiś konkretny przykład uszkodzenia karabinka przez śrut magnum ? Ja bym nie polecał z niego strzelać mimo tego iż nie zauważyłem by szkodził ale może ktoś Tu rzuci konkretny fakt opisaną sytuację wtedy bedzie jasne chodzi mi konretnie o jedną firmę śrutu bo tych plastikowych też jest troche. Więc?
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Magnes go nie przyciąga, więc nie stal. On lufy nie niszczy, a powoduje ten typ uszkodzeń co strzelanie bez śrutu. Czyli: sprężyna, tłok i uszczelka.
Są wiatrówki tak podłe, że nie odczuwają złego wpływu strzelania na sucho, ale przed miesiącem kolega forumowy miał wielki kłopot z częściami do HW, bo młodsze rodzeństwo dorwało sie i postrzelało bez śrutu.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Zygmunt to ,że nie są to śruty stalowe to nie znaczy ,że nie będą niszczyć gwintu. Ja dostałem razem z karabinkiem lotki mosiężne pokryte prawdopodobnie chromem technicznym lub innym materiałem w każdym bądź razie raczej nie ocynk i za cholerę nie włożyłbym tego do lufy.
Lufy wiatrówek nie są przecież ulepszane (hartowanie czy nawęglanie) ,a i sam materiał użyty do produkcji luf też nie należy do super twardych.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

A jest na tym forum jakiś rusznikarz? Chętnie poczytalibyśmy jego wypowiedzi.
Pozdrawiam
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

A czy tylko rusznikarz jest według Ciebie wiarygodnym źródłem informacji? Czy nie wystarczą Ci opinie forumowiczów, którzy nierzadko wiedzą więcej o pneumatykach niż ci 'fachowcy' od broni?
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

Nie no, po tym co przeczytałem nie będę używał tego śrutu mimo tego, że bym chciał. A czy wszystkie te śruty różnych producentów są tak samo szkodliwe? Trzeba by opracować taki śrut, tylko żeby miał większy współczynnik tarcia i wtedy tłok nie uderzał by z taką siłą o dno cylindra :D :evil: :evil: ale to tylko "gdybanie"

[ Dodano: 2007-02-11, 16:56 ]
Ps niech ktoś zajrzy do tematu "Uszczelki Alchemika" i odpowie na pytanie zadane przeze mnie. :) :arrow:
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Patryk7 co Ty tak usilnie poszukujesz rusznikarza ,wiele osób tutaj ma większe doświadczenie i wiedzę na temat wiatrówek niż nie jeden rusznikarz. Dajmy na ten przykład Zygmunta to inż. mechanik z doświadczeniem (nie tylko szkoła) sam strzela i "grzebie" w wiatrówce ,przeczytał zapewne więcej informacji o nich niż niejeden rusznikarz ,są też inni których można by długo wymieniać. Więc czego tak szukasz koniecznie rusznikarza :?: .
Zygmunt mam nadzieję ,że nie obraziłeś się za podanie przykładu na Tobie :prosze:
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

A zwykły ołowiany śrut ci nie wystarczy? Chyba że na pierwszym miejscu stawiasz przebijalność, a nie celność. :)
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Springfield7.62 pisze:A zwykły ołowiany śrut ci nie wystarczy? Chyba że na pierwszym miejscu stawiasz przebijalność, a nie celność. :)
Do tego także wystarczy ołów w postaci kulki :D .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

Koval pisze:Patryk7 co Ty tak usilnie poszukujesz rusznikarza
Ja tylko grzecznie zapytałem z ciekawości czy jest tu jakiś rusznikarz i tyle.
Springfield7.62 pisze:A zwykły ołowiany śrut ci nie wystarczy? Chyba że na pierwszym miejscu stawiasz przebijalność, a nie celność. :)
Wystarczy tylko, że czasami dla rozrywki można by było coś grubszego przebić, ale skoro odradzacie to nie będę z niego korzystał.

[ Dodano: 2007-02-11, 17:07 ]
Koval pisze:Do tego także wystarczy ołów w postaci kulki :D .
Podobno okrągły śrut źle wpływa na sprężynę, jak to jest?
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
patrykt7 pisze:Podobno okrągły śrut źle wpływa na sprężynę, jak to jest?
Nie wykluczone ,że wpływ na sprężynę jest ,kulka ołowiana 4,5mm (nie taka powlekana stalowa 4,46 bo tej także nie włożyłbym do lufy) prwdopodobnie stawia mniejszy opór w lufie przez to może zmniejszyć żywotność sytemu ,ale na pewno nie wpływa negatywnie na samą lufę.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. Po za tym tak w ogóle to istnieje zasada ,że do słabych wiatrówek stosujemy śrut lekki ,a do mocniejszych ciężki. Np. taka ołowiana kulka nie wpłynie negatywnie na sprężynę np. w Slavi 631 ,skutki takie mogą natomiast wystąpić w Hatsanie i odwrotnie śrut 10,5 grani w Slavi 631 szybko "zamęczy" sprężynę ,a w Hatsanie nie przyniesie tak negatywnego skutku choć też jest dla niego troszkę zbyt ciężki.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
ODPOWIEDZ