Obrazek

nowość Crosman Venom Nitro Piston

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

nowość Crosman Venom Nitro Piston

Post autor: Paweł1992 »

Od producenta:
Nowość z firmy Crosman - wiatrówka Venom to przede wszystkim wysoka precyzja wykonania przekładająca się na niezwykłą celność.

Największą zaletę wiatrówki kryje system - to opatentowany napęd tłoka gazowego - napędzany sprężonym azotem gwarantuje płynną pracę, tak podczas napinania, jak i strzału. Cykl strzału jest znacznie krótszy, ma do 80% procent mniej drgań, a prędkość początkowa śrutu pozostaje niezmienna przez ponad 25 000 strzałów. W odróżnieniu od sprężyn mechanicznych tłoki gazowe nie powodują takiego hałasu, zmniejszając jego poziom o 70%.
Odczuwalnym efektem powyższego jest przewidywalność odrzutu, jego mniejszy odczuwany przez strzelca wpływ na celowanie i utrzymywanie przyrządów celowniczych na celu.

Łoże jest dobrze wyprofilowane - z przodu chwyt zwęża się ku kabłąkowi. Ciekawie ryflowana, drewniana kolba typu ambi posiada wygodną poduszkę policzkową. Miękka, profilowana stopka kolby zwiększa komfort celowania.

Celność tego karabinu to także zasługa długiej lufy - mierzy ona 473 mm i posiada 12-polowy gwint. Nadaje on śrutowi ruch obrotowy wokół osi, stabilizując go w locie zmniejsza wpływ zawirowań powietrza - dzięki temu uzyskuje on lepsze skupienie na dłuższych dystansach.

Osłonięty kabłąkiem język spustowy umożliwia regulację długości drogi drugiego stopnia za pomocą śruby. Tuż przed spustem, także wewnątrz osłony, znajduje się jego blokada - ma ona postać małego "drugiego spustu" i w pozycji blokującej uniemożliwia wygodne położenie palca na spuście.

Karabin posiada na grzbiecie cylindra szynę montażową standardu Weaver - 22mm . Dzięki temu możliwe jest postawienie dowolnego celownika optycznego pozwalającego na precyzyjne strzelanie na większych odległościach.

* Producent: Crosman
* Model: Venom Nitro Piston
* Kaliber: 4,5 mm (.177)
* Prędkość początkowa: 305 m/s
* Magazynek: 1 szt.
* Zasilanie: Sprężyna
* Naciąg: Klasycznie łamana
* Waga: 3500 g (bez lunety)
* Długość lufy: 494 mm
* Długość całkowita: 1175 mm
* Lufa: Gwintowana
* Przyrządy celownicze: Brak
* Kolba: Drewno
* Bezpiecznik: Tak - manualny
* Szyna montażowa: Tak
* Okres gwarancyjny: 12 miesięcy


Z forumowiczów chyba nikt jeszcze tego modelu nie posiada a mnie zainteresowała

Rozumiem że jest to system Gas-ram :?:
Czy taka wiatrówka z tym system potrzebuje jakiś dodatkowych czynności po zakupie ?
co sądzicie o ty modelu :hm:

[ Dodano: Nie 10 Mar, 2013 20:00 ]
zdj
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Post autor: Paweł1992 »

Po przeczytaniu tematu na iwebie mam wrażenie że nie warto ryzykować kupna chińskiej wiatrówki - niepewnej za jednak spore pieniądze :hm:

Choć jeden przypadek może nie stwierdzać złej konstrukcji a np rozszczelnienie gas sramu może się zdarzyć :/ lub nie dobitek z fabryki :hm:

Tylko myśląc o nowym karabinku ciężko coś znaleźć absurdalnie gdy wybór jest okropnie duży :hm:
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
agabrys
Posty: 15
Rejestracja: 08 paź 2012, 4:17
Lokalizacja: Okolice Chełma

Post autor: agabrys »

Witam.
Miałem wątpliwą przyjemność posiadania podobnej wiatrówki mianowicie Crosman Benjamin Trial. Z tego co widać to się chyba osadą różnią, system jest ten sam.
Powyżej 30 metrów nie dało się z tego celnie strzelać, siała po całej tarczy 14x14 cm. Kop przy strzale dość silny. Nie miałem dostępu do chrono ale chyba była ponad limit, z 20 metrów potrafiła przebić calową sosnową deskę.
Na temat konserwacji się nie wypowiadam bo nie odważyłem się tego sprzętu rozebrać, ale wydaje mi się że może być problem z uzupełnieniem powietrza w gas ramie.
W lunecie z zestawu przestawiał się punkt celowania przy przestawieniu paralaksy.
Za te pieniądze jednym słowem wolałbym kupić coś innego.
Crosman-Benjamin Trail NP 4,5 mm -> Walther LGV + DOC -> TX200
Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 38
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Praktiko »

Odgrzeję kotleta , ale wielu ludzi kupuje ten karabinek (nie czytają forum) i są potem niezadowoleni,choć wygląda zachęcająco. Mój dobry kolega ma Venoma i wielokrotnie strzelałem z niego i pomagałem lub byłem przy jego rozbiórkach i poprawach. Od początku siał po tarczy i kumpel myślał , że jest ślepy i strzelec z niego do d.... i w ogóle , że z wiatrówkami to koniec.Uratował go mój Vantage , po strzelaniu z niego stwierdził, że to nie on tylko karabinek jest do niczego. Jednak mój kolega jest złotą rączką i jakiś tam Crosman mu nie straszny. Zaczął szukać przyczyn i poprawiać. Wymienię z pamięci co naprawiał lub wymieniał:
1.mechanizm spustu i dłuższa śrubka regulacji(przekręcił gwint w plastykowej kostce i dorobił metralową
2. port ładowania i uszczelka
3. klapnięta była lufa i majtała się na boki (coś podpiłowywał i naprawił)
4.po rozbiórce okazało się , że uszczelka tłoka pościnana chyba jeszcze w Chinach
cdn
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

A sprawdzał to na chrono :?:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 38
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Praktiko »

Musiałem wyjść, ale teraz kontynuuję. Nie znamy nikogo z chrono , ale jest zamysł aby wspólnie to nabyć , tylko jakie :hm: Zapytałem go co robił z tą klapniętą lufą , powiedział, że kostkę podpiłował bo była źle w Chinach po szlifowana :D i nie równo się domykała. Jeszcze sporo przy niej majstrował i majstruje bo właśnie ją rozebrał i leży na stole w częściach. Spust się robi. Sprężyna gazowa chyba jest ok. Nacisk całym ciałem z góry na sprężynę i ani drgnie , ale ja nie mam żadnego porównania z innymi w innych karabinkach więc to takie moje wydumki. Piszę to dla tych , którym ten karabinek się podoba (bo wygląd ma) żeby wiedzieli ile pracy może ich czekać jeśli chcą z niego mieć "pożytek". Pytanko czy uszczelka od Slavi 630 może być do Venoma? Wysyłam parę fotek. Czy takie skupienie z tego karabinka na 90 m to cud czy katastrofa :?: Pozdrawiam, być może cdn.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Może lepiej zrób test skupienia na 25 m , 35 m i 50 m . Zacznij od takich bliskich dystansów .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Ja bym jednak zaczął od sprawdzenia karabinka na chrono. Miałem crosmana z tym systemem (takiego, jak agabrys) i okazało się, że drzemała w nim "potężna" szmoc. Tak 19,9J. Ale strzelało się z niego całkiem przyjemnie. Aż czasami żałuję, że zwróciłem do sklepu :/
Ostatnio zmieniony 14 sie 2013, 20:26 przez Wisior, łącznie zmieniany 1 raz.
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Tao
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2012, 17:11

Post autor: Tao »

Co do uszczelki powinna pasować od slavi 634 , ta na foto na bank do wymiany . Co do wyniku na 90 m o ile to prawdziwe metry a nie kroki , fantastiko :) .
Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 38
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Praktiko »

Cześć. Metry prawdziwe , liczone wzdłuż hali. Hala ma ok. 100 m, odjęta ta dycha bo miejsca nie było na tarczkę. To jest już po jako takich poprawkach, a to na zdjęciu jak był jeszcze dziewiczy (z pudełka). Odległość 43 m mierzona miarą :) No comments. Nie robiłem zdjęć tarcz z innych dystansów bo chciałem dalej mieć kolegę :D Mniej więcej były podobne z naciskiem na "'mniej" . Dlatego zamieściłem dwie na 90 bo też byłem w szoku :wow: Dodam jeszcze , że luneta PP 3-9x32 co ma ostry obraz tylko na powiększeniu 7x bo potem to mleko , tu też moja chińska Delta uświadomiła kumplowi , że jednak wszystkie lunety tak nie maja :D
Moc w nim jest , ale nie taka jak w moim Vantage z pudełka . Sprawdzone na deskach i blaszku :cwaniak: Przeprowadzony test lufa - śrut (przepychanie ), tutaj to dopiero cuda :zdziwko: Śrut exact 4.5 , pierwsze 10- 12 cm wpada , luzzzz. Potem delikatny opór i na koniec ostatnie chyba 12-15 cm prawie wypada z lufy. Śrut exact 4.52 dużo dużo lepiej.Najlepiej to wypadł śrut GAMO Red Fire z czerwoną czapeczką co to hiper prędkość czyni !! Dlatego Venom pluje teraz tylko 4.52, od razu prostuję mój błąd w opisie zdjęcia,śrut z opisu to nie 4.51 (tego ja używam), ale 4.52. Ktoś chce coś dodać? Jakieś uwagi , sugestie , opinie? Tak na poważnie to sam jestem ciekawy co będzie jak ten karabinek się poprawi bo sam widzę duże sprzeczności. Jego obecny stan techniczny sprawia, że te wyniki na 90 m są jakieś nie z tej ziemi. Chrono nie mamy skąd wziąć :nie: Chętnych na użyczenie brak, wyjechali na wakacje? Trza się usamodzielnić i swoje mieć! Tylko kaski szkoda. Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Fajnie , że masz dużo radochy ze strzelania i tego się trzymaj :)
A wolnej chwili poczytaj i przeanalizuj temat
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=1634
Grupa "Beaver"
Ivan
Posty: 33
Rejestracja: 17 kwie 2013, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ivan »

Praktiko pisze: luneta PP 3-9x32
Hm, jest taki model PP?
Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 38
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Praktiko »

Trochę się poprawiam luz na 3-4 cm od końca lufy kolega sprostował :)
Chyba go jednak namówię niech się zarejestruje i sam posty wstawia :tak:

[ Dodano: Pią 16 Sie, 2013 09:22 ]
Cześć. Sprostuje co do lupki oczywiście Center Point takie jak dają z wiatrówką :oops: Na swoje usprawiedliwienie dodam,że to nie mój sprzęt tylko czasem z niego strzelam i opisuję tak dla przestrogi lub dla zachęty jak ktoś woli ;) Dzięki za czujność Ivan :>
Fajny temat z tym dalekim dystansem , chyba pyfne z Vantaga te 90 m i wkleję . yamrt dzięki! Daniel sprzęt już złożony jak da radę to w przyszłym tygodniu poproszę kumpla , aby strzelił te 25 m dla ciebie . Uszczelka od Slavi 630 pasowała (chyba , że sprzedawca sam nie wiedział od czego ona jest). Nikt nie pisze w sprawie lufy , Crosmany tak mają :?: Sprawdzę dla wszystkiego swojego.Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 19 Sie, 2013 21:15 ]
Cześć . Napiszę to dla przestrogi dla tych co chcą bez głębszej wiedzy poprawiać spust w Venomie (i być może w innych wiatrówkach też). Spust przez kolegę wypolerowany i poprawiony tak by strzelał na muśnięcie (Crosmanowe muśnięcie)i karabinek sam wypalił, tzn. załadowana wiatrówka została odłożona na chwilę (kilka sekund) i bęc ! Na szczęście śrut trafił w martwą rzecz , która była przed lufą , aż strach myśleć co by było gdyby..... Zastanawiałem się czy to napisać bo zaraz odezwą się głosy: "jak ktoś się nie zna ... " itp. Uznałem jednak , że warto przestrzec wszystkich "zielonych" przed zbytnim ingerowaniem w spust bo pęd do poprawek i do tzw. muśnięcia może nas drogo kosztować. Rozbierając swojego Vantage (opis) od razu wykluczyłem jakąś większą ingerencję w spust bo się nie znam. Po prostu ją przesmarowałem i tyle. Można tylko wymienić śrubkę od regulacji spustu na dłuższą. Ciekawe czy kogoś spotkała podobna "przygoda". Spust poprawiony , ale strach , że znów wypali zostaje.
Pozdrawiam i nie życzę takich przygód.

[ Dodano: Sro 28 Sie, 2013 21:04 ]
Zamieszczam zdjęcia ze strzelania z Venoma po poprawkach. Odległość 17 m, pozycja stojąca, ręka oparta o futrynę drzwi. Luneta Center Point 4-16x40 AO. Pierwsza tarczka to zerowanie lunety (skreślone trafienia). Myślę, że teraz sprzęt jest git.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[/img]
Jeśli ktoś pyta czy warto go kupić odpowiedź brzmi tak - jeśli macie możliwość poprawić ten sprzęt. Często nówki ze sklepu mają sporo wad. Pozdrawiam.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
ODPOWIEDZ