Obrazek

Slavia 634

Noozer
Posty: 121
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Noozer »

Ale slavka nie ma az tak mniętkiej lufy jak hatsan. I chyba tak nie kopie.
Adam... Obrazek w stopce jest za wysoki
IACEk
Posty: 15
Rejestracja: 02 gru 2006, 16:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: IACEk »

Kopie mniej ale po kupnie przesmarowanie to obowiazek tak jak pisze Logan, bywa tak ze Slavki sa zupelnie suche w srodku, ani kapki smaru. A przy okazji zawsze warto zaopatrzyc sie w zestawik do przerobki, nowa prowadnica, podkladki itp i zrobic raz a pozadnie.
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

kopać kopie ale słabo :) ja kupiłem moją na początku września i jestem zadowolony, ale już brakuje mi mocy. Po zamontowaniu prowadnicy z zestawem od Tonia, plus osłony antysmarowej karabinek stał się prawie bezgłośny. FAbryczny był nasmarowany tylko lekko olejem wiec nie mam o czym gadać tylko zaraz smarować.
Noozer pisze:A jak na slavke "zarobic" tlumik bezposrednio na lufe ile cos takiego kosztuje bo ja newbie :d
Rusznikarz obciął mi lufę do 30 cm, naciął na końcu gwint i założył (przykręcił) separator gazów wylotowych dająć trochę kleju anaerobowego. Niektórzy upierają się, że to niewiele daje ale ja miałem okazję przekonać się o czymś zupełnie innym :) teraz z 10 m słychać tylko psss podczas strzału :) żadnych zgrzytów, żadnych niepotrzebnych dzwięków
Noozer
Posty: 121
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Noozer »

MMm ojciec powiedział że może mi dołożyć 200 zł ;p chyba wybiore sobie HW 30S...
Nie wiem co mam o tym myśleć?
Jest jakaś inna fajna wiatrówka dla poczatkujacego w cenie 600-680 zł może być lekko pod to
Adam... Obrazek w stopce jest za wysoki
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

wszystko zależy od tego do czego potrzebny ci karabinek, do strzelania na 20 do max 30m z powodzeniem wystarczy HW30 czy Slavia 631, jeśli lubisz strzelać na dalsze dystanse 50m i więcej niestety potrzebny do tego celu mocniejszy karabinek wraz ze wszystkimi konsekwencjami jego użytkowania (podrzut), owszem z 7,5J da się strzelać i na 50m ale energia przy dolocie śrutu jest już bardzo mała, na tyle mała że byle podmuch zniweczy wynik :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

z tak przerobionej slavi da się strzelać, na przykład w puchy, i na 70 metrów tylko trzeba uwzględnić opad :) sam byłem zdziwiony ostatnio bo trafienie było kwestią raczej formalną niż przypadku :) oczywiście wiatr ma wpływ zawsze, ale im większa moc tym będzie on mniejszy :)
Noozer
Posty: 121
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Noozer »

Ta śrucina to w koncu nie kula z karabinu :d
Myśląc ze za 670 zł mam HW 30S który (wczoraj) miałem w rękach ;p. To ja już wole kupić hatsana i jakiegoś Leapesa + tuning.
Ten karabin jest mały jak dla mnie niecały 1m. :/ a z przerobionego hatsana da sie strzelać na dalsze odległosci. Nie na jakies super czy co bo to wkoncu nie Dragunov :D
Harry 90 (260zł) + Leapers 4x32 AO (TS) 1" MIL-DOT (235zł) + Jakiś tam pokrowiec na początek (60zł+) = 555 zł (+ srut) ;p a to mi bardziej lezy niż 115 zł wiecej na karabin który i tak nie jest jakims cudem niemieckiej mysli technicznej?
;p nie wiem możecie wyrazic swoje opinie
Adam... Obrazek w stopce jest za wysoki
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Jak dla mnie to z tańszych to tylko hatsan lub slavia a z tych z wyższej półki to pewnie hw-90
Osobiście to moge porównać wrażenia ze strzelania tylko ze slavi i hatsana nie licząc kilku typów matchówek w klubie...
Ostatnio zmieniony 30 gru 2006, 16:09 przez Springfield7.62, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Mozna tez poszukac na allegro FWB :) za 600 zlotych mozna juz znalezc w dobrym stanie :]
Bezbronny
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Feinwerkbau to jest coś :) ale wersja 601 mi się bardziej podoba od 300 no ale 300 to już legenda. No i jest na wiele wiele lat :) ale te wydane 600 zł napewno zadowolą nabywce tego karabinka. Szkoda że ma małą moc.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

FWB 300 to chyba najlepsza sprężynówka jaka powstała. Do rekreacji przyjemniejsza byłaby w lżejszej wersji Junior. Można ją dorwać na e-gunie. Nawet aktualnie najlepsza sprężyna w klasie 16J ,TX200 to tylko uproszczona podróba tej konstrukcji . Może się z nią równać jedynie anschutz 380, ale jest bardziej skomplikowany i mniej żywotny.Jeśli komuś nie przeszkadza energia 8j , to doskonały wybór. Niezniszczalny sprzęt.
PCA FWB z serii 600 , to sprzęt jeszcze celniejszy , ale delikatniejszy przystosowany do strzelania w hali.
W terenie ,szybko traci szczelność jest zbyt wrażliwy na zanieczyszczenia , z lunetką też jest kłopot. Port ładownia jej przeszkadza.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Z serii "lżejszych" jest jeszcze miodne do rekreacji HW-30s, nie zebym uczepił się Weihrauchów ale FWB jest niestety ciężkie (4kg), morduje lupki (antyodrzut), a za 600zł (troche powyżej) ma się NOWĄ "kruszynkę" :)
Noozer
Posty: 121
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Noozer »

Ale HW 30S jest malutnie 98cm jesli sie nie myle a żeby je przedłużyć to trzeba by np założyć tłumik. Ale wtedy to aż żal tych wspaniałych "otwartych" (wymienne inserty i 4 kształtyy szczerbinki) ! :p
Lepiej by było chyba dozbierać już troche kasy do HW-50 (używki albo tego bez recordu i insertów [ M/II ])
A najleprzy sklep aby HW zakupić to chyba.
www.akhobby.pl tam jest dość spory wybór i nie przesadzają z cenami.
Można też http://www.cekaus.pl/index.php?idmenu=561 tam są chyba wszystkie Weiharuch'y.

Ba a HW 30S ma tak "felernie" umiejscowiony bezpiecznik że trzeba go odbezpieczyć przed "złożeniem" się do strzału... :/
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

W FWB 300 antyodrzut można zablokować i spokojnie używać lunetki ,jedyna wada to ciężar karabinka. Biorąc pod uwagę celność oraz rozwiązania techniczne stoi ona na wyższej półce od HW 30 i 50, mimo dużo starszego wieku. Gdyby ten karabinek był produkowany teraz, cena jego nie byłaby niższa niż TX200.
No ale skoro ktoś upiera sie przy HW to ja wybrałbym albo 30 z rekordem , a wyżej to już pełno rasowego 16julowca jak 95-ątka.
50-siątka jest taką formą przejściową i dobrze pracuje na 11-12 julach , wysilanie jej na 14j to tak jak wysilanie hatsana na 20j.
Noozer
Posty: 121
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Noozer »

Heh ja i tak zamiast HW 95 :p jak "patrzysz" już w dość odległe dla mnie sumy (niepełnoletniość) to wole juz AA TX200S albo choć HW98 :] (mam nadzieje że za 2 lata :] bo wtedy coś się odbedzie :pp)
Adam... Obrazek w stopce jest za wysoki
ODPOWIEDZ