Obrazek

Optyka do Hatsana M95

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Traxxas
Posty: 69
Rejestracja: 12 sty 2013, 12:08

Optyka do Hatsana M95

Post autor: Traxxas »

Witam. Jeszcze 2 tygodnie temu po przeczytaniu calego forum doszedlem do wniosku ze kupuje leapersa z AO . Teraz padla moja luneta (poszedl krzyz , gdzie to mozna naprawic ?) i dzwonie sobie do cekausa zapytac sie co z lunetkami leapersa a tu slysze ze nie ma i nie bedzie bo USA wprowadzilo embargo na sprzet mysliwski i lipa , lunet nie bedzie . Wiec teraz metlik w glowie . Narazie mam uzbierane 300 zl ale zawsze mozna cos dolozyc . Na pewno chce z AO bo to golwnie do rekreacji a czeste przefokusowywanie mojej lunety doprowadzalo mnie do szalu . Wybor padl na takie cos .
- Nikko 2-7x32 AO AirKing
- Nikko 4-12x42 AO
- Nikko 3-9x42 AO

i w sumie nie wiem na co sie zdecydowac i nawet nie wiem gdzie moge te lupki wyrwac . Hatsan jak uzbieram kolejne 300 leci do alchemika albo hogana na tuning . Chcialbym jakas fajna i dobra lunetke zeby nie bylo problemow z gwarancja w razie czego . Nie chce miec efektu mleka na żadnych ustawieniach (chyba ze jakis kuriozalnych :P) no i wytrzymalosc . Wiem ze bylo to walkowane tysiac razy ale jakos nie moge dalej sie w tym odnalezc mimo ze juz kolejny raz przeczesalem forum i zaraz wracam znowu do lektury aby na bierzaco uzupelniac informacje .
Hatsan MOD 95 SAS QT

SPORTSMATCH TO4C

Barska 2-7x32 AO
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Nikko mogą być za delikatne na Hatsana :hm:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Sandacz
Posty: 101
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: okolice Olesna

Post autor: Sandacz »

W połowie lutego powinna być postawa PP do zielonegosklepu - pobadaj troszkę ;)
Hatsan 90 STG SAS QT 4,5mm + Alchemik + PP 3-9x40 ao
Awatar użytkownika
Traxxas
Posty: 69
Rejestracja: 12 sty 2013, 12:08

Post autor: Traxxas »

Sandacz - wlasnie nie wiem czy chce PP , bo z tego co wyczytalem to wytrzymale moze sa ale jakosc szkiel i obrazu nie zadowala chociaz tez cudow nie wymagam , byleby to dzialalo i byla lepsza jakosc niz w moim starym CANO 3-9x40 , trzymala ladnie zero etc. Jakies inne propozycje ?

@tomaschek30 - no wlasnie wyczytalem ze nikko jest polecane do hatsanow , dokladnei w tym temacie http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0
-Nikko 2-7x32 AO AirKing - Hatsan h70 tuningowany, montaż oryginalny Nikko - 3500
Hatsan h70 tuningowany, montaż HOP26C Sportsmatch - 8500
Celownik działa bez zarzutu, obecnie odpoczywa w szafce
Hatsan MOD 95 SAS QT

SPORTSMATCH TO4C

Barska 2-7x32 AO
Awatar użytkownika
Sandacz
Posty: 101
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: okolice Olesna

Post autor: Sandacz »

Aż tak żle nie jest z tymi PP - duzo osób ich szukało i w końcu mają się pojawić ;). Poszukaj używanego DOC przefuksowanego jak już chcesz dobry obraz bo za tą cenę nic innego nie wyrwiesz ;/
Hatsan 90 STG SAS QT 4,5mm + Alchemik + PP 3-9x40 ao
Awatar użytkownika
Traxxas
Posty: 69
Rejestracja: 12 sty 2013, 12:08

Post autor: Traxxas »

nie chce doca bo nie ma AO a ja sie uparlem na to AO bo jednak fajna sprawa , na poczatku nie przeszkadzalo mi to ale sie wymienilem na pare dni i to bardzo fajna sprawa . A z tymi leapersami to prawda ? Ze embargo jest i lipa w najbliższym czasie ?
Hatsan MOD 95 SAS QT

SPORTSMATCH TO4C

Barska 2-7x32 AO
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Post autor: Paweł1992 »

Nikko ani PP na harym długo nie potrzymają, no jedynie że będzie leżał na półce

A na leapers-a dobrego jakością obraz trza dać z pięć stówek :PP
na allegro u odpowiednich sprzedawców jeszcze są :PP

na hatsana poleciłbym Bushnell Sportsman 3-9x32 Multi-X AO ale to pięć stówek -już chyba lepiej lepka kupić :hm:
np Leapers 3-9x40 1'' AO R/G MilDot 479zł na kolba.pl :PP no już za coś naprawdę dobrego trza dać wymaga się AO trza płacić ;p
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
Awatar użytkownika
Traxxas
Posty: 69
Rejestracja: 12 sty 2013, 12:08

Post autor: Traxxas »

w tym temacie jak i w wielu innych PP sobie chwala
http://nasze-wiatrowki.pl/printview.php ... 90360ed128

takze nie wiem juz sam , kurcze nie dostane zadnej sensownej lupki z AO za te pieniadze co wytrzyma mi na harsnasiu ?
Hatsan MOD 95 SAS QT

SPORTSMATCH TO4C

Barska 2-7x32 AO
Awatar użytkownika
novathor
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2012, 20:02
Lokalizacja: Gdańsk / Śliwice
Kontakt:

Post autor: novathor »

Z PP na Harnasiu wystrzeliłem z 15 paczek śrutu i zero zamurowane więc nie jest to taka całkiem słaba lupka.
h90 + PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
Sandacz
Posty: 101
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: okolice Olesna

Post autor: Sandacz »

Nie martw się tymi 6x40... Jak PP to 3-9x40ao lub 3-12x40ao sam mam przebieg ok 4,5k i trzyma zero a to jednak Hatsan, jak padnie to dasz na gwarancję - a jak sie wciągniesz w strzelanie to sprzedasz to i kupisz lepszy sprzęt ;)

W tej cenie bierz PP jak chcesz z AO, jak nie to DOC - zawsze można przefuksować ;). Przynajmniej pokombinujesz przy strzelaniu ;)
Hatsan 90 STG SAS QT 4,5mm + Alchemik + PP 3-9x40 ao
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Z PP to troszkę tak, że istnieje dość duże prawdopodobieństwo trafienia na słabszy egzemplarz..
Jak chcesz coś na prawdę wytrzymałego na Hatsana, to raczej tylko Leapers z budżetowych..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Traxxas
Posty: 69
Rejestracja: 12 sty 2013, 12:08

Post autor: Traxxas »

no i teraz juz sam nie wiem czy chce z tym AO czy nie . Glownie do rekreacji , do puszek , tarczy , pudelka zapalek , butelek , spinnerow zamierzam strzelac i to na roznych odległościach .

ale przeciez PP zawsze mozna reklamowac a tak to jest juz 100 zl na tuning wiecej :P

a co do leapersow to nie chce bo nie mozna juz oddawac ich na gwarancje niewazne gdzie kupie ;/
Hatsan MOD 95 SAS QT

SPORTSMATCH TO4C

Barska 2-7x32 AO
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Do rekreacji AO Ci się przyda. choć z tego co widzę to jest mały problem z dostępnością lupek PP.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Sandacz
Posty: 101
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: okolice Olesna

Post autor: Sandacz »

Podobno mają być w połowie lutego 2013r w zielonym... Mówie bierz PP - jak sie spodoba sprzedasz Hatsana i kupisz prawdziwego śruto-miota. A podobno lepki się popsuły ostatnio prawda ???
Hatsan 90 STG SAS QT 4,5mm + Alchemik + PP 3-9x40 ao
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Post autor: Paweł1992 »

Mamutowicz pisze:choć z tego co widzę to jest mały problem z dostępnością lupek PP
Ogólnie ze wszystkimi lupkami tak się dzieje coś ostatnio w internetowych sklepach :/

Traxxas- lepiej kupić od razu lepszą lunetę (leapers,a) i mieć ją na lata i na kilka karabinków z kolei

I to nie będzie tw pierwsza lupka a z PP szału nie ma :PP
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
ODPOWIEDZ