Obrazek

Bushnell Elite 3200 vs Weaver RV9

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Bushnell Elite 3200 vs Weaver RV9

Post autor: Jaro »

Pochwalę się nowymi lunetami, może ktoś będzie się zastanawiał nad zakupem jednej z nich...

Pierwsza to BE 3200 tactical. Ma duże wieże, stałe powiększenie 10x i wymaga przefuksowania na dystans HFT. Ja już taką kupiłem, więc problemu nie było. Obraz jak na moje oczy jest doskonały. Krzyż MD cienki, nie zasłania najmniejszej kilzony na 40m.

Druga to Weaver RV9. To bardzo lekki kompakcik z AO i regulacją powiększenia. Wieże bardzo niskie. Do ich regulacji potrzebny jest śrobokręt albo mała moneta. Pomimo mniejszej średnicy obiektywu nie widzę różnicy w jakości obrazu przy porównaniu z BE3200. Sprawdzę jeszcze po zmroku jak to będzie wyglądać. Krzyż to Duplex. Nie jestem jego zwolennikiem, najłatwiej zawsze było mi na mildocie, ale sprawdziłem to dopiero po zapłaceniu, więc będę się musiał nauczyć brać poprawki nie mając żadnych kresek pod krzyżem.

Poniżej zamieściłem parę zdjęć. Nie są najwyższej jakości. Jeżeli ktoś potrzebuje więcej informacji to, proszę o pytania w temacie lub na PW.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Gdybyś wybierał się do Góry 3 03 mam prośbę , zabierz ze sobą Weavera chciałbym porównać go ze swoim kompaktem .
Tak myślę , że HFT łatwiej strzela się z dupleksem .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Ballistic Plex z burrisa też jest super.. - ale to jak kto woli..
Jaro, a możesz zrobić lepsze fotki?
Coś podobnego do moich ?
to by się mogło zapoczątkować taką małą bazę danych lupencji.. i krzyży.. Tak sobie misiam tylko, ale może by to było pomocne dla tych co szukają lupki..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Nie wiem czy latwiej sie strzela duplexem, ale ustawilem sobie dziś zero na 25 metrów i od 13m do 30 strzelam srodkiem krzyża. Skuteczność 100%. Problem zaczyna się od 31m i poniżej 11. Tu trzeba brać poprawki. Jak będzie pogoda to nakręcę film.

Gdy znajdę zasilacz do aparatu to zrobię lepsze zdjęcia. Ale nie obiecuję, że mi to wyjdzie.
Do Góry planuję przyjazd, więc zabiorę obie lupki o ile moja księgowa mi na to pozwoli ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

ile moja księgowa mi na to pozwoli
I to jest pytanie jak przekonać "księgową " :)
Osobiście jestem zwolennikiem siatki yaro w DOT FFP ale to kwestia osobistych preferencji .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

No, nie wiem czy ta siatka jest dobra. Pomysl był świetny, ale potrzeba sporo czasu by jej się nauczyć. Kiedyś kupiłem vipera z siatką zaprojektowaną przez mistrza anglii. Nigdy jej nie wykorzystałem i strzelałem jak zwykłym mildotem.
Ja na torze mam dwa problemy:
1. pomiar odległości
2. paralaksa

Na RV9 zostaje mi tylko problem z pomiarem. I tu muszę sporo poćwiczyć. Jednak na uwagę zasługuje także BE 3200, pomimo średnicy 40mm też nie mam problemów z paralaksą.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2013, 22:29 przez Jaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Dany108 pisze:
yamrt pisze:
ile moja księgowa mi na to pozwoli
I to jest pytanie jak przekonać "księgową " :)
.
chyba mamy jeszcze na zbyciu trochę literatury angielskiej :king:
Dany108, druchu na Ciebie można liczyć :king:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
yaro
Posty: 292
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:20

Post autor: yaro »

W zwykłym mildocie w HFT wykorzystuje się tylko jedną kropkę, ciężko nawet tak pogmatwać w poprawkach i trajektorii żeby użyć jeszcze inne. Podobnie w dupleksie wykorzystuje się początek grubej sekcji - jak pierwszą kropkę. Oprócz +1 do taktyczności to nie bardzo widzę większych możliwości klasyk mildot vs. dupleks.
Inna kwestia jak mamy jeszcze ze dwie połówki i coś do odmierzenia gdy mocno i jednostajnie wieje z jednego kierunku. To jest użyteczne ale mistrzostwa Anglii nie zapewni, najlepsi u nich też używają dupleksów (np starego zeissa 3-9x36) i strzelają po 60/60 czy 59/60 na torach trudniejszych jak u nas i z silnym wiatrem. (o deszczu też można wspomnieć)

Cod RV9 dodał bym tylko, że trafiają się bardzo różne modele, niestety jakość optyki tych celowników zależy od okresu produkcji i to zobaczy nawet początkujący. Radził bym oglądać przed zakupem jeśli się da bo można trafić w wypust na poziomie lipersa.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Ano, prawdę piszesz yaro. Po wyzerowaniu lunety, mam te same wyniki co na mildocie. Inaczej jednak podchodzę do tematu poprawek. Na krytycznych dystansach strzelam w górną lub dolną krawędź kilzony. Na 10m początkiem grubego krzyża
Mam nadzieję, że trafiłem na te lepsze szkła. Nie jestem ekspertem, ale jest tylko trochę ciemniejsza od BE3200. Obraz jest ok.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
yaro
Posty: 292
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:20

Post autor: yaro »

Jak nie jest mętnie i mglisto to znaczy że ok :)
Miałem niedawno nowy RV-7 ręku to jakość szkieł i powłok była bardzo dobra, widać że żadna przyszywana Japonia czy Filipiny.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Próbowałem dzisiaj zrobić zdjęcia, obrazu, ale mi nie wyszło :maruda: Mam dwa aparaty z rozdzielczością 10mp i nic to nie daje. Macie jakiś pomysł ?
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Jaro, to tak jakbyś się składał do strzału.. tu trzeba precjozji.. ;)
To co ja zapodałem w albumie to najlepsze jakie wyszły.. jakaś 1/4 wszystkich.. :hihi:

aparat na statyw, luneta stabilnie, i starasz się żeby był jak najlepszy obraz w obiektywie..
Ja używałem samowyzwalacza na 3s bo inaczej każda fotka była nie taka jak trzeba..

To trudne fotki..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Mamutowicz pisze:Ja używałem samowyzwalacza na 3s
I to jest sposób ;) Udawało mi się złapać ładny obraz, ale po wyzwoleniu migawki był jakiś inny....
Statyw mam, więc jak jutro będzie pogoda to przymierzę się do tych zdjęć.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Podstawa fotografii, jak przy strzelaniu. Poczekaj w bezruchu koło sekundy po usłyszeniu ostatniego dźwięku migawki, albo dopóki nie zobaczysz fotki na wyświetlaczu. ;)
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
ODPOWIEDZ