Obrazek

Uszczelka lufy!

Tomitex
Posty: 50
Rejestracja: 16 wrz 2012, 11:39

Uszczelka lufy!

Post autor: Tomitex »

WItam,w moim harnasiu od 6 lat nie wymienialem uszczelki lufy,minowicie gdy ta byla juz zbita,to dawalem pod nia podkladke i bylo ok;d
Jednak uszczelka juz ze starosci pekla wiec czas ja wymienic,i tu jest problem,fabryczna uszczelka jest raczej z plastiku niz z gumy,wiec jak to ma sie nie zbijac i trzymac kopreche!?!!
Czytalem kiedys ze zamiast uszczelki stosowano 2 oringi,moze ktos pamieta wymiary???
Hatsan mod 90;
Kebab+rolka po srajtaśmie+pestki z arbuza=banan na twarzy
(H90+comet3x9-50+cr pointed)
Awatar użytkownika
Sandacz
Posty: 101
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: okolice Olesna

Post autor: Sandacz »

Gdzieś to było na forum... Musisz sobie sam dopasować: wiem, że był mniejszy i wiekszy - większy dawało sie jako pierwszy a na koniec ten mały i było ok.
Poszukaj
Hatsan 90 STG SAS QT 4,5mm + Alchemik + PP 3-9x40 ao
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Spróbuj zmierzyć średnicę zewnętrzną i wewnętrzną nacięcia na uszczelkę.
Tomitex
Posty: 50
Rejestracja: 16 wrz 2012, 11:39

Post autor: Tomitex »

Bedzie ciezko-ale damy rade'!
Kebab+rolka po srajtaśmie+pestki z arbuza=banan na twarzy
(H90+comet3x9-50+cr pointed)
Tomitex
Posty: 50
Rejestracja: 16 wrz 2012, 11:39

Post autor: Tomitex »

A,dzieki za pomoc;
Kebab+rolka po srajtaśmie+pestki z arbuza=banan na twarzy
(H90+comet3x9-50+cr pointed)
Tomitex
Posty: 50
Rejestracja: 16 wrz 2012, 11:39

Post autor: Tomitex »

kurde,szukalem chyba z milion razy;nie udalo sie,mialem przed oczami i nie widzialem,zycie!
Kebab+rolka po srajtaśmie+pestki z arbuza=banan na twarzy
(H90+comet3x9-50+cr pointed)
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Te o-ringi to 7 x 2 i 7x3. Norma zakłada, że podaje się średnice WEWNĘTRZNE. Dlatego w sklepie pytaj wg. tych rozmiarów.
Tomitex
Posty: 50
Rejestracja: 16 wrz 2012, 11:39

Post autor: Tomitex »

Hmm,Norma zaklada ze podajemy najpierw wewnetrzny,potem grubosc a koncu wymiar zewnetrzny,tak mnie ucza w technikum;
Kebab+rolka po srajtaśmie+pestki z arbuza=banan na twarzy
(H90+comet3x9-50+cr pointed)
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

Ciekawe to jest, bo mnie uczyli że w przypadku o-ringów podaje się wymiar/średnicę wewnętrzną i grubość, i to jest norma w podawaniu wymiarów tychże. Wymiar zewnętrzny wynika z zsumowania tych dwóch i nie jest podawany przy doborze konkretnego o-ringu.
Trzy wielkości występują przy simmeringach.
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Tak czy inaczej oringi na forumie pasują do II generacji. W III zmieniło się trochę. Pomęczcie mnie we wtorek to coś znajdę i się podzielę rozmiarem.
Tomitex
Posty: 50
Rejestracja: 16 wrz 2012, 11:39

Post autor: Tomitex »

Vickers82 pisze:Ciekawe to jest, bo mnie uczyli że w przypadku o-ringów podaje się wymiar/średnicę wewnętrzną i grubość, i to jest norma w podawaniu wymiarów tychże. Wymiar zewnętrzny wynika z zsumowania tych dwóch i nie jest podawany przy doborze konkretnego o-ringu.
Trzy wielkości występują przy simmeringach.
Hmm,moze to co wczesnie jnapisalem wynika z dosyc nietypowych uszczelnien jakie wykorzystuje sie w maszynach i urzadzeniach górniczych-wszak jestem technik górnictwa podziemnego;
A 2 wymiary podaje sie dla uszczelniej znormalizowanych,a wiadomo,nie zawsze takowe sa!
Kebab+rolka po srajtaśmie+pestki z arbuza=banan na twarzy
(H90+comet3x9-50+cr pointed)
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

Hmm,moze to co wczesnie jnapisalem wynika z dosyc nietypowych uszczelnien jakie wykorzystuje sie w maszynach i urzadzeniach górniczych-wszak jestem technik górnictwa podziemnego
Ja jestem tylko skromnym technikiem elektronikiem, także pojęcia nie mam na temat górnictwa czy to pod czy naziemnego, ale z definicji o-ringu jasno wynika że jest to inaczej wulkanizowany sznur. I siłą rzeczy gdy dodamy do średnicy wewnętrznej jego grubość, to wyjdzie nam średnica zewnętrzna (podstawy rysunku technicznego się tu kłaniają) i dla nawet najbardziej nietypowych rozmiarów o-ringów stosowanych czy to w technice wydobywczej czy każdej innej zasada doboru jest ta sama.
A 2 wymiary podaje sie dla uszczelniej znormalizowanych,a wiadomo,nie zawsze takowe sa!
To w takim razie podaj mi przykład o-ringu nieznormalizowanego stosowanego gdziekolwiek, już nie muszą to być nawet maszyny górnicze. Bo wymiar jak najbardziej może być nietypowy i trudno dostępny w ogólnej sprzedaży, ale norma wymiarowa czy to dla o-ringu 1x1,5 czy 10x2,5 jest zawsze ta sama.

EDIT:
Oczywiście występują uszczelnienia typu OP, ale nawet w tych nie podaje się średnicy zewnętrznej a tylko jego wysokość, gdyż przekrój tego sznura ma kształt prostokąta i wtedy ten trzeci wymiar jest podawany, nie jest to jednak fi zewnętrzne.
Tomitex
Posty: 50
Rejestracja: 16 wrz 2012, 11:39

Post autor: Tomitex »

To spróbuje inaczej.
Definicji oringu nie znalem,az do dzis,za co dziekuje,tyle jestem juz do przodu.
A wiec szanowana pani profesor sie chyba pomylila i zle nas uczy wymiarowac ów Oringi.
Wiec zwracam honor :king:
Ostatnio zmieniony 20 sty 2013, 20:29 przez Tomitex, łącznie zmieniany 1 raz.
Kebab+rolka po srajtaśmie+pestki z arbuza=banan na twarzy
(H90+comet3x9-50+cr pointed)
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

:maruda: Kolego proszę Cię nie kalecz języka , nic nie rozumię z twojego postu
ROZBROJONY
Tomitex
Posty: 50
Rejestracja: 16 wrz 2012, 11:39

Post autor: Tomitex »

Oki,moze nawet lepiej,koniec tematu.

ps.ciezko mi to wytlumaczyc;
Kebab+rolka po srajtaśmie+pestki z arbuza=banan na twarzy
(H90+comet3x9-50+cr pointed)
ODPOWIEDZ