Obrazek

Pierścień prowadzący tłoka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sandacz
Posty: 101
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: okolice Olesna

Pierścień prowadzący tłoka

Post autor: Sandacz »

Witam,
Mam założony zestaw od Alchemika z forum i teraz chciałem wysłać lufę do ucinki o kilka cm bo na końcówce są brzydkie frezy, a na tłumik brak funduszy. I mam teraz pytanie kolega Dominik ma w swojej ofercie dorobienie pierścienia na tłoku i szlif cylindra - czy warto jest to robić??? I do tych czynność chciałem wysłać tylko lufę (ucinka) i tłok z cylindrem (polerka i ten pierścień), wystarczy wysłać tylko to czy trzeba całość (cały karabinek)???
Pozdrawiam
Hatsan 90 STG SAS QT 4,5mm + Alchemik + PP 3-9x40 ao
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

Jeśli chcesz zrobić to wszystko to radzę wysłać całość ;)
ROZBROJONY
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Zrób jak radzi kolega Łukasz.
Kolega Dominik dopieści Ci Harnasia że cud miód malina.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Możesz posłać bez osady - sam system z lufą.. będzie mniejsza paczka..
A jakbyś jeszcze odkręcił lufę i zdjął napinacz to wlazło by to razem do pudłełka po butach.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Sandacz
Posty: 101
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: okolice Olesna

Post autor: Sandacz »

Mam na szczescie rozmiar buta 46 wiec wejdzie i z kostą a napinaczem :lol: . A do uciecia lufy trezba ja wykręcać??? Próbowałem ale nie chce nic popsuć , a muszce rade dałem :)
Tłok i cylinder wystarczy do dorobienia pierscia????
Hatsan 90 STG SAS QT 4,5mm + Alchemik + PP 3-9x40 ao
Dzejson90
Posty: 36
Rejestracja: 26 sie 2012, 8:33

Post autor: Dzejson90 »

ja myślę że jak na takie zabiegi chcesz wysłać karabinek to lepiej w całości ,wydać więcej te 10 zł na przesyłce ale mieć wszystko zrobione.Damian pewnie musi całość złożyć do kupy i zobaczyć jak to chodzi, nasmaruje karabinek jak trzeba i będzie na gotowy wszystko możesz jeszcze nowa uszczelkę tłoka sobie zażyczyć.Ja bym wysłał całość a nie próbował zmieścić tego do pudełka po zapałkach :)
Hatsan 90 QT + PP 3-9x40 + alchemik mod. z brązu + lufa30cm+ tłumik(4 komory i separator)
Awatar użytkownika
Sandacz
Posty: 101
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: okolice Olesna

Post autor: Sandacz »

Teraz mi sie przypomniało:
Uszczelek niewolno, a raczej nie powinno się traktować smarami ponieważ mogą: napęcznieć, popękać, postrzępić się itd. Rozbierając mojego Hatsana uszczelke tłoka (Zepto od Alchemika) sciągnołem palcami bo była taka lużna (nie spadała ale była lużna) i czy mam zmieniać na nową czy założyć tą???
Jeśli samrujemy tłok a on dotyka powieszchni cylindra i po naciągnieciu systemu uszczelka zbiera smar z powieszchni cylindra i tak i tak ma z nim kontakt.
Co Wy o tym myslicie ???
Hatsan 90 STG SAS QT 4,5mm + Alchemik + PP 3-9x40 ao
ODPOWIEDZ