Obrazek

pytanie o Alchemikowy tuning

ThePropheT
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2012, 1:11
Lokalizacja: Tychy

pytanie o Alchemikowy tuning

Post autor: ThePropheT »

Witam, pierwszy raz na forum wiec sie przedstawie. Kuba jestem;]

Sprawa wyglada następująco, Dominik przedstawiłmi następujący cennik

Tuning podstawowy obejmuje:
- rozebranie
- wymycie
- usunięcie zadziorów
- odchudzenie tłoka
- przesmarowanie
- założenie mojego zestawu
- ustawienie energii na 16 - 16,5J
Dodatkowo robię :
- korona lufy i poprawa portu ładowania 10 zł
- pierścień ślizgowy tłoka i szlifowanie cylindra , koszt 30 zł
- tłumik z ucinką lufy, koroną i poprawieniem portu ładowania, koszt 150 zł

tłumik odpada, wsumie i tak pewnie nic niewyciszy a i obowiazkowo bedzie trzeba zainstalować otyke na która mnie nie stać.... tak więc wychodzi 185zł dotego kurier..

i tu moje pierwsze pytanie, czy ja jakos zle patrze czy przesyłki wychodzą poprostu po ok 40zł w 1 strone? bo jak tak to daje nam to już 265zl...

i teraz 2 pytanie, czy nielepiej kupic porpostu zestaw tuningowy i podarować sobie odchudzenie lufy, korone lufy, poprawe portu ładowania i szlifierke, pierscień tłoka i zaoszczędzić ponad 100zł? czy jednak jest warto wysłać w celu pełnej modyfikacji??

aha plujka to hatsan 90 stg sas qt 5,5mm
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

A jak myślisz ??? Jak byś poczytał forum wiedziałbyś , że warto . Po drugie przedstaw się w odpowiednim temacie jeśli już masz taki zamiar .

Jeszcze jedno zależy do czego zamiar masz strzelać , bo jeśli do celów HFT bądź FT , to z otwartymi nie wróże sukcesów , no chyba że strzelasz jak Wasilij Zajcew

Pozdrawiam i miłej lektury ;)
ROZBROJONY
ThePropheT
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2012, 1:11
Lokalizacja: Tychy

Post autor: ThePropheT »

w planach jest doc, co do przydatności podanych przeze mnie przeróbek jestem pewny, ale niewiem czy maja aż tak wielkie znaczenie żeby wybulić tyle za kuriera, tym bardziej ze to już 1/4 doc'a...
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

To przy zdolnościach pudełkowego Hatsana ten DOC niedługo na nim pożyje i jeszcze ten kaliber . Na słonie będziesz polował ??? ;)
ROZBROJONY
ThePropheT
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2012, 1:11
Lokalizacja: Tychy

Post autor: ThePropheT »

ehh... przecież nie zamontuje jej na pudełkowym, zestaw alchemika będzie... kaliber jaki jest taki jest, czasem mam ochotę cos rozwalić... pozatym moje pytanie było inne... na które w sumie nie odpowiedziałes..
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

Ja bym zrobił to co proponuje Dominik i nie patrzył na kuriera . Opłaca się na pewno , no chyba że sam chcesz sie bawić z tym. Ja osobiście bym sie za to nie brał sam.

Masz odpowiedz , ale poczekaj na opinie bardziej doświadczonych kolegów , podejrzewam że odpowiedz będzie podobna .

pozdrówka
ROZBROJONY
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

wolf116 pisze:
Jeszcze jedno zależy do czego zamiar masz strzelać , bo jeśli do celów HFT bądź FT , to z otwartymi nie wróże sukcesów , no chyba że strzelasz jak Wasilij Zajcew
On strzelał z lunetą, z otwartych strzelał Simo Häyhä ;)
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Sam zestaw Alchemikowy nie daje poprawy kultury pracy karabinka . Dopiero wszystkie czary/mary z tym związane powodują , że hatsan nabiera ogłady. A bez korony lufy w H90 , to można postrzelać w wiadro ... :PP
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

hiszpan63 pisze:Sam zestaw Alchemikowy nie daje poprawy kultury pracy karabinka . Dopiero wszystkie czary/mary z tym związane powodują , że hatsan nabiera ogłady. A bez korony lufy w H90 , to można postrzelać w wiadro ... :PP
eee tam, lekka przesada, sam tuning podstawowy obejmujący korone lufy i wymiane bebeszków z myciem i smarowaniem, ustawieniem spustu jest wystarczający na początek przy ograniczonym budzecie :D moj H55 ustawiłem na 15,2J i jest fajnie :D
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Grzesiu :!: ... czytaj uważnie .. :cisza: ... kolega pytał o sam zestaw : uszczelka , sprężyna , prowadnica ... Reszty nie chce ruszać .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

A także o kuriera który wychodzi 80 zeta . Więc teraz wyśle zrobi połowę , postrzela setke peletek i stwierdzi że coś brakuje jego harnasiowi , więc znów zapłaci koszty wysyłki . Uważam , że trzeba zrobić raz a solidnie i nie poprawiać czegoś sto razy . To tylko moje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać ;)
ROZBROJONY
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

ThePropheT pisze: czy przesyłki wychodzą poprostu po ok 40zł w 1 strone?
Gdzieś ty takiego drogiego kuriera znalazł? Ja płaciłem coś koło 25 zeta w jedną stronę.

A co do odpowiedzi to bier pełny "tiuning" nie będziesz żałował ;)
Rozglądam się ;)
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

a no fakt, no akurat ja zestaw Dominika montowałem razem z kolegą co i ucinke i koronke od razu mi zrobił, tłumiczek też zmontował więc mam wszystkie czary poza odchudzaniem tłoka i polerka spustu :D

ale tak jak wyżej koledzy radzą to i ja się pod tym podpiszę że warto brać full tuning :D

Tak sie zastanawiam czy kolega Alchemik oferuje usługę zakupu wybranego karabinka i od razu tuning? można by na kurierze zaoszczędzić a po drugie napewno badziewia by nam nie kupił :D kurier w obie strony to 50 zł a tak zostaje na 2 puszki exacta :D
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

wolf116 pisze:A także o kuriera który wychodzi 80 zeta . Więc teraz wyśle zrobi połowę , postrzela setke peletek i stwierdzi że coś brakuje jego harnasiowi , więc znów zapłaci koszty wysyłki . Uważam , że trzeba zrobić raz a solidnie i nie poprawiać czegoś sto razy . To tylko moje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać ;)
Ja tak właśnie miałem.. Co prawda mój Harnaś był z CEKAUS`a, ( :spoko: ) i tu trochę zaoszczędziłem ale potem mi się zamarzyła krótsza lufa z tłumikiem.. :maruda: kapkę mnie wyniosła przesyłka.. ale nie żałuję ;)
Polecę Ci pełen tunning.. Z tłumikiem wygląda bardzo fajnie. Ale, jak chcesz zaoszczędzić to zrób ucinkę bez tłumika.. Tylko że będzie Ci się ciężko naciągało.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ThePropheT
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2012, 1:11
Lokalizacja: Tychy

Post autor: ThePropheT »

albo coś źle napisałem albo koledzy mnie żle zrozumieli xD bez obrazy oczywisciexD

rzecz jasna że jak wyśle do alchemika to wezmę cały zestaw... wsumie bez tłumika bo zapewne niewiele co wyciszy( chyba że sie myle?) a to już prawie połowa doc'a:D chyba że przycinka lufy też coś poprawia?

chodzi mi o to ze zamawiając zestaw od alchemika naprzykład z alllle.... płace jakieś 140zł
a wysyłając płace o 120zł więcej za korone odchudzenie tłoka prowadnice tłoka i szlifierke cylindra i moje pytanie brzmi czy te zmiany są bardzo znaczące czy poprawia to "skupienie na 100m o 2mm.... "

bo niejestem strzelcem wyborowym a raczej początkującym pomimo że strzelam od 2 lat xD to przy kryzysie na świecie wydawanie dodatkowych 120zł na "kosmetyczne zmiany w skupieniu" to wole je przeznaczyćna optyke.

chyba że naprawde to dużo daje to w tedy wysyłam bez 2 zdań:D
ODPOWIEDZ