Obrazek

Test mojego H80

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Dajcie mi pół godziny to zapodam wyniki testów..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
3lite
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2012, 17:54
Kontakt:

Post autor: 3lite »

Po nocy strzelasz?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Już strzeliłem teraz filmik na Youtube wysyłam.. Wyszło 254 MB i jest już 14% za jakieś pół godziny będzie ;-)
Jeszcze się śle.. W każdym razie strzelałem z ok 1,5m z Hatsana 55 "Alchemicznego".
Śrut - Exact 4,52, Exact RS 4,52, RWS GECO Superpoint, RWS GECO Flathead, RWS Superfield, Crosman Premier Hollowpoint, Crosman Premier Doomed, Crosman Premier Superpoint.
Strzelałem w sumie do trzech desek , na początku 22mm i 19mm , a potem znalazłem trzeci wymiar po małym heblowaniu 20mm (+/- 0,5mm )
Dwie pierwsze deski pochodziły ze starych palet, różnej jakości.. 19mm kiepściutka ;-) a trzecia już normalna - "sklepowa" po małym "dopasowaniu" do wymiaru.

Wyniki.. 22mm nietknięta. 19mm sito. 20mm - przeszedł tylko Geco superpoint. Reszta utknęła.
Nie wiem jak by to wyglądało z 10m.. Raczej cienko.

No, a tu jest link do filmika: http://www.youtube.com/watch?v=OGHPGDOR ... e=youtu.be Żeby nie było że coś ściemniam.
Wajda ze mnie żaden i oskara nie będzie ale może oskard.. ;-)
Piotrek.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Franek
Posty: 100
Rejestracja: 08 sie 2012, 18:36

re

Post autor: Franek »

hejka
a więc wychodzi na to,że sprzęt na którym robię pomiar przekłamuje :(
Teraz to już sam nie wiem co mam robic.
Ciąc sprężynę jeszcze,czy wracac do tej oryginalnej montując więcej dystansów aby luz zlikwidowac? Z tym że żal,bo naprawdę fajnie mi się strzela,a i celnośc dobra.
Poradźcie.

Po tym filmiku strzeliłem w domu z około 3m w dechę meblową 2,2 mm,przeszło na wylot
po tym co twierdzicie zacząłem się zastanawiac o faktycznej mocy mojego Harrego.
Jeszcze sobie kłopotów przez to narobie.
Ale dlaczego kop nie jest tak mocno odczuwalny?
Masa tłoka? Przyzwyczajenie? :hm: :hm:
H80+Walther 6x42 AO
3lite
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2012, 17:54
Kontakt:

Post autor: 3lite »

Nie przesadzajmy, w chronometrze nie ma co kłamać bo zasada działania jest prosta jak drut więc albo naprawdę musi to być mega wadliwy egzemplarz albo nie wiem.
Franek pisze:Po tym filmiku strzeliłem w domu z około 3m w dechę meblową 2,2 mm,przeszło na wylot
Ja mam grubszy drut a takich rzeczy nie mogę dokonać :P
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Kolego zostaw wiatrówkę naciągniętą na kilka godzin, ewentualnie na noc.
Spadnie Ci prędkość o kilka m/s i powinno byc dobrze.

Musiałem tak robić z alchemikową Otevą i to ze 3 razy bo taka dobra sprężyna że parametrów trafić nie chciała :)

Na początek spróbuj ze 4 godzinki potem kilkanaście strzałów i sprawdź prędkość na chrono.

Powodzenia ;)
AA ProSport w orzeszku 8)
3lite
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2012, 17:54
Kontakt:

Post autor: 3lite »

Zet pisze:Na początek spróbuj ze 4 godzinki potem kilkanaście strzałów i sprawdź prędkość na chrono.
No i właśnie tu jest problem bo jego chronograf pokazuje prędkość 250 m/s z crosman pointed i to wychodzi około 16J.

Niech kolega pokaże te deski (zdjęcie) bo pewnie to one są takie lipne a nie jego chronograf.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No to może deski były kapkę nie teges.. ( Hatsan Alchemikowany - deska Kornikowana.. ? ) ;-) Moja 19 tka też była słabiuutka ;-) No i mój Harnaś nienawidzi Crosmama pointeda. :maruda:
Ja też. :PP
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Franek
Posty: 100
Rejestracja: 08 sie 2012, 18:36

re

Post autor: Franek »

hejka.
Nie kombinowałem,po prostu dziś rano uciachałem sprężynkę :)
Napięcie teraz wynosi niecałe 2cm.
Strzela się jeszcze lepiej niż wczoraj.
Próbowałem z puszką po śrucie na 80 metrów,teraz nie przebija :),ale wgniecenia są.
Przez dechy z 10m już nie przechodzi-nawet szpicem.
Nie robiłem pomiaru bo to chyba nie ma sensu,przy okazji zmierzę u znajomego,też ma chrono.
H80+Walther 6x42 AO
3lite
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2012, 17:54
Kontakt:

Re: re

Post autor: 3lite »

Franek pisze:Strzela się jeszcze lepiej niż wczoraj.
Jeszcze lepiej się będzie "strzelać" bez sprężyny bo nie będzie odrzutu ale nie o to tutaj chodzi.

Wydaje mi się, że za bardzo Cię przestraszyliśmy tą mocą i spanikowałeś - trzeba było przed cięciem sprawdzić na innym chronografie.
Awatar użytkownika
Franek
Posty: 100
Rejestracja: 08 sie 2012, 18:36

Re: re

Post autor: Franek »

[quote="3lite]



Wydaje mi się, że za bardzo Cię przestraszyliśmy tą mocą i spanikowałeś - trzeba było przed cięciem sprawdzić na innym chronografie.[/quote]

To prawda,deczko spanikowałem.Wolę strzelac ,wiedząc że mieszczę się w limicie-wtedy głowa spokojna. :)
Zauważyłem również działanie praw fizyki względem śrutu,wcześniej tego nie było.Przynajmniej na tym dystansie nie zauważyłem.(Bo są zawsze :) )
Przy dystansie 80m,muszę mierzyc pierwszą górną kreseczkę na docie ,a optykę zerowałem na 15m.
Więc wychodzi na to że i opad prawidłowy i jeszcze lepsza celnośc.

Czasem lepiej na zimne dmuchac,a przecież dobra rada nigdy nie jest zła :)
H80+Walther 6x42 AO
Awatar użytkownika
tkrex
Posty: 62
Rejestracja: 18 cze 2011, 21:44
Lokalizacja: Świnoujście

Re: re

Post autor: tkrex »

witboj pisze:
Franek pisze: Dodam jeszcze że deskę sosnową 2cm z 10m przebija na wylot.
No to faktycznie podejrzane.
Niespecjalnie. Mój harnaś na 25m przebija z JSB i Baracudy 12mm płytę OSB. I na bank mieści się w limicie. Sosnowa deska jest znacznie bardziej miękka więc myśle że jest to całkiem możliwe.
HD 200W + Accushot 4-16x44swat
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Płyta OSB ma inną strukturę niż drewno i jest od deski bardziej krucha dlatego nie nadaje się na kulochwyt.. ;)
Obejrzyj sobie filmik który zapodałem powyżej w celach testowych .. parę śrutów, parę desek , H55 z Cekausa , 1,5m..
;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Arsial
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2012, 12:00

Post autor: Arsial »

A ja zrobiłem sobie kolochwyt z desek świerkowych 30mm i z srutu tomitex spic. odległośc 20m prawie przebija , jak strzela to po drugiej stronie deski widać główke srutu ( a raczej to co z niej zostało) i po lekkim dotknięciu wylatuje z drugiej strony deski....
A po drugim strzale w to samo miejsce lub w okolice lecą juz wióry i jest spora dziurka tak z 3 cm :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No to raczej do niczego ten "kulochwyt".. czy raczej śruto przepuszczator.. inator.. :hihi:
W/g chairguna przy energii początkowej 15,6J na 20m pozostaje 12.3J czyli nie tak mało.. a deska desce.. ;)
Generalnie sprawdzanie energii karabinka na zasadzie : "jaką deskę przebije" czy "ile puszek przedziurawi" - jest bez sensu, bo tu za dużo zależy od czynników zewnętrznych typu jakość deski, rodzaj śrutu czy nawet wilgotność drewna/powietrza.. ;)
Nie ma to jak (choćby najprostszy) chronograf.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ