Obrazek

czy jest gdzieś ranking

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

czy jest gdzieś ranking

Post autor: jigt »

Nie mogę znaleźć rzetelnego porównania różnych modeli wiatrówek. Dla innego sprzętu coś takiego istnieje np aparaty foto. Chciałbym się dowiedzieć jak wypadają na tle Hatsanów takie np BMK. Punktowałbym celność, donośność, trwałość, bezawryjność, ergonomię i wreszcie estetykę, może jeszcze dostępność części itd
Gdy dowiedziałem się, że BMK 20 to kopia HW85 zacząłem o mim inaczej myśleć. Trzebaby jednak wziąć BMK do ręki może ktoś to zrobił?
Pozdro - jigt
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Logan

Post autor: Logan »

BMK/SMK to produkt chiński produkowany w przypadku BMK na Anglię. Jakość w porównaniu z Xcośtam-Bcośtam jest sporo lepsza ale niestety nadal pozostawia wiele do życzenia. W porównaniu z Hatsanem wypada dość podobnie ale nie za taką cenę... Gdyby były w cenie Hatsanów to może bym sie skusił.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

akurat mam Crosmana Quest 1000 w domu, od BMK19 różni się tylko brakiem baki policzkowej na kolbie, to karabinek kolegi. W sumie dawno już miałem chęć na któryś z tych karabinków do momentu testu na strzelnicy :D . Porównując do oryginału jest różnica w wykonaniu łoża, w Crosmanie łoze jest większe tzn. szersze i dłuższe, mniej ergonomiczne. Wykonanie części podobne czyli poprawne, spust nie ma wyczuwalnego drugiego stopnia ale karabinek jest już po jakimś tam nie określonym przebiegu mimo to pracuje poprawnie-niezbyt twardo, mocny ale niezbyt celny w porównaniu do oryginału gdyż największa różnica w wykonaniu gwintu w lufie zauważalna wizualnie i tu dochodzimy do sedna :) można zaryzykować (właściwie to nie ryzyko) kupno oryginalnej lufy Gamo - koszt ok 170 zeta, przy zakupie tanio BMK-i lub Cosmana ogólny koszt bedzie do strawienia :D Jest chyba nawet prawie nowy egzemplarz na iweb w dziale kupię/sprzedam za 2 stówki :) , ze swojej strony jednak wolałbym kupić Hatsana 55 :D Dlaczego :?: Otóż nijak nie szło strzelić lepiej:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/185 ... a02e2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/374 ... 24ff4.html

śrut Exact 4,51, 50m, dwóch strzelców siedząc z kolana, a tak wygląda przy oryginalnym gamoniu:


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/820 ... 29c77.html

Naturalnie mam styczność tylko z jednym egzemplarzem jednak przy nim Hatsan wypada lepiej :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Potraktujcie więc moje chwilowe zauroczenie jakąś Chinką jak przelotny i nic nie znaczący flirt. Pozostanę wierny Turczynkom.
Test BMK20 na stronie ZSRR też nie jest pochlebny, ale oni i do Hatsana odnoszą się z dystansem. Cena dość duża mogłaby sugerować, że bmk to coś lepszego, pewinie to cena za nowość.
Dzięki za informacje - Zygmunt
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Zablokowany