Obrazek

Mały test Gamo 440...lepiej późno jak... ;)

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Mały test Gamo 440...lepiej późno jak... ;)

Post autor: stworek5 »

Po wielu dniach mocowania się z karabinkiem okazało się że nie lupka była wadliwa a korona lufy, a właściwie jej brak, po usunięciu usterki problemy zniknęły. W karabinku wymieniono prowadnicę na nową o większej średnicy (i tak zbyt mała bo brzęczy podczas strzelania także do wymiany) i przesmarowano. Warunki: odległosć 50m, siedząc z kolana (jak zwykle), śrut Tomitex LOK (świeża dostawa od Senia), zero najmniejszego wiatru czyli pogoda idealna, do każdej tarczy poszło po 10 strzałów, pomiędzy tarczami regulacja lupki także skupienie na kartkach względem kropki naturalnie jest inne:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jak widać karabinek strzela poprawnie, gorzej ze strzelcem :lol: ale to początki przygody z hunterkiem także jestem dobrej myśli. Cieszy mnie fakt iż tak dobrze lata z mojej lufy Tomitex LOK na tej odległości bo spodziewałem się gorszych wyników, zresztą oceńcie sami, pudełko z Exacta ma 65mm, na fotkach pokrywa się z rzeczywistą wielkościa :)

[ Dodano: 2006-12-10, 22:09 ]
dzisiejsza próba z Exact 4,53 już chyba bardziej motywująca :D

Obrazek
AA TX200 HC
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Widzę, że wynik jest godny"mistrza". Mariuszu gdy zastosujesz Exact 4.53 może byc lepiej ale czy musi?
Masz lunete 4x może tu jest przyczyna? Na tą odległość proponowałbym przynajniej 8x wtedy widzisz gdzie dokładnie pada strzał. Niemniej jednak jest to dobry wynik, zawsze uważałem, że Gamo H440 to dobry sprzęt i przez wielu niedoceniany.
Mysle, że w styczniu tez sobie coś innego kupię ale mojego RR5(H55s) nigdy nie sprzedam to karabinek z duszą, spustem alchemika, uszczlką alchamika, zestawem tuningowym Grześka( sprężyna otteva + prowadnica) ale chyba zmienie ten zestaw( tuningowy) na alchemika.

Pozdrawiam Ciebie.

Gary
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Bardzo, ale to bardzo dobre wyniki zważywszy, że strzelane LOK'iem, na Exactie jeszcze lepsze. Pogratulować :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

dzięki koledzy, nie wszystkie tarczki były takie więc wkleiłem najlepsze :D użytkownicy Huntera twierdzą że skupienie powinno być ok 4,5-5cm z 50m i gdyby nie jeden odskok na pierwszej kartce taki bym osiągnał, myślę że strzelając z podpórki można wystrzelać lepsze no ale z pomocą podpórki nie strzelam - może czas spróbować :?: :D tylko strzelnicę mam praktycznie za miastem pod lasem, kiedyś zawiozłem dwa worki saperskie wypełnione piaskiem, frajda była przez kilka dni po czym zastałem tylko kupę piachu na strzelnicy :lol: :evil: ale coś ukleję ;). Co do Tomitexa też byłem dość miło zaskoczony że na takiej odległości dosć ładnie skupia, próbowałem tez Exacta na UWAGA 100m, da się strzelać spokojnie, opad względem zera w lupce na dystansie 50m ok 80-90cm tyle że siedząc raczej trudno wystrzelać porządny wynik, ta odległość nie wybacza błędów, ciąg dalszy niebawem :)
AA TX200 HC
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Czekam na nowy wynik chociaż te są super!. Też chciałem kupic Ganonia ale jakoś mi przeszło w stronę HW 97k. Nie oznacza to, że mojego kochanego RR5(H55S) sprzedam.
Ostatnio kupiłem Exact i nie ukrywam, że wyniki są gorsze od "Dynamit Nobel" ale są dobre.
Pozdrawiam.
Gary
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Gratuluje wyników, tylko zazdroszcze. Mam takie same wyniki z B4 GL... z 10 metrów :lol: A z mojego Gamo CF30 GL to nawet i z 10 metrów takich wyników nie mam ;(
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Jak Ci w końcu lufę Hogan porysuje-też będziesz po pewnym treningu takie tarczki strzelał :up:
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

dzisiaj mnie podkusiło wbrew aurze aby postrzelać, odległość 25m, Tomitex LOK klęcząc

Obrazek

wbrew aurze jak napisałem bo wiało, strasznie wiało w plecy :lol: tak że nie można było stabilnie przycelować ale padał strzał i od razu było słychać dzwięk trafienia :lol: , wynik i tak dobry zważywszy na okoliczności, kółko z 9tką ma wielkość dwuzłotówki, no i.....nie wiadomo kiedy 1111 post :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

W taki wiatr takie wyniki?? Naprawdę ładnie!!! Będziesz próbował na np. 40-50m jak bedzie łądniejsza pogoda? Jesli tak to koniecznie zamieść fotki.

Kiedy Hogan porysuje moją lufe? ;( Ja chce żeby moje CF30 było lepsze od B4 w końcu!
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
skoya
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2007, 13:54
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: skoya »

Widzę że nie możesz się doczekać :D ale tak jak koledzy twierdzą tuning od Hogana robi prawdziwe cuda.
PZDR4ALL
Hatsan 100STG
Leapers 5GEN 3-9x40MilDot TS
koks
Posty: 26
Rejestracja: 25 paź 2006, 16:56
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: koks »

Ja chce żeby moje CF30 było lepsze od B4 w końcu!
o to się nie martw, jak twój sprzęt przejdzie tuning to na bank będzie lepszy od B4 :)
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Sprzecik jest już u H. Ciekawe co z tego wyniknie... oby nie było jakiejś wady fabrycznej która powoduje psucie celności!
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
koks
Posty: 26
Rejestracja: 25 paź 2006, 16:56
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: koks »

Jak już będziesz miał sprzęt u siebie zrób jakiś teścik :D
wady fabryczne?, myślę że w rękach hogana są do zniwelowania
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Jasne że będzie teścik! pewnie nawet i dwa (teraz i jak będzie ciepło). Tylko ciągle nie wiem jaką lunetę do niego wybrać. Jeśli wogóle. Bo jak będzie strzelał tak jak strzela to nie będzie sensu cokolwiek na nim montowac.

Jak chcesz to możesz przeczytać test po tym jak kupiłem Gamo i ewolucję nauki strzelania z niego pod tym linkiem:
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=29091
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
koks
Posty: 26
Rejestracja: 25 paź 2006, 16:56
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: koks »

prześledziłem ten wątek już jakiś czas temu i dla tego jestem ciekawy zmian po tuningu.
mój H440 był kupiony w czasach GL i wyniki w tedy też były marniutkie gdy oddałem go w ręce fachowca u którego jest obecnie twój karabinek odrazu poczułem zmiany na lepsze a na 10m to dosłownie można trafić muchę która usiądzie na kartce. Z tym że nie rysowałem lufy tylko wcześniej zakupiłem gwintowaną.
ODPOWIEDZ