Obrazek

Klamka zapadła !

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
t4b4z4
Posty: 41
Rejestracja: 15 maja 2012, 7:42
Lokalizacja: Oslo

Klamka zapadła !

Post autor: t4b4z4 »

Witam.

Jestem tawerniakiem od kilku dni i przez cały ten czas szukałem odpowiedzi na odwieczne pytanie jaką wiatrówkę wybrać ;)

Jest ich cała masa i im dłużej się rozmyśla nad wyborem tym mamy większy dylemat :hm:

Wybór padł na Air Arms TX200 Mk3 Ultra z Cekausa,
link:

TX200

Chyba że ktoś wie gdzie mogę kupić taki sam karabinek za niższą cenę, oczywiście po tuningu.

Pozostała kwestia optyki i montażu , nadmienię że nie miałem z tym wcześniej do czynienia,
więc proszę o pomoc doświadczonych tawerniaków w dobraniu odp. lunety.

Strzelał będę rekreacyjnie ale najczęściej jak to możliwe, może uda mi się kiedyś zawitać na jakieś zawody i spróbować swoich sił ;)


Jestem obecnie w Norwegii i zakup muszę tak ogarnąć żeby wszystko kupić w jednym sklepie bądź dwóch , żeby przyszło na początek Lipca bo wtedy będę w Polsce.
Więc mam trochę czasu żeby to pozbierać w całość.

A i jeszcze jedno pytanie jaki śrut jest najlepszy dla TX na dystansie 20-50m?
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Witaj. Wybrałes super karabinek. Z optyki polecam DOTa równiez dostepnego w Cekausie. Pisz do kolegi debowy jako że tam łobuz pracuje :hihi: jak rwnież dobierze Ci montaż. Pozdrawiam.
Dowiedz sie rowniez o limit w norwegii
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Greyo
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:39
Lokalizacja: Mielec

Re: Klamka zapadła !

Post autor: Greyo »

Mapa energetyczna europy - i nie chodzi tu o elektrownie :)

t4b4z4 pisze:A i jeszcze jedno pytanie jaki śrut jest najlepszy dla TX na dystansie 20-50m?
Według mnie JSB exact, tylko kwestia kalibru - ale to musisz sam sprawdzić, jaki bedzie dawał najlepsze skupienie na tarczy.
HW 97K + Leupold VX2 4-12x40
Awatar użytkownika
t4b4z4
Posty: 41
Rejestracja: 15 maja 2012, 7:42
Lokalizacja: Oslo

Post autor: t4b4z4 »

Z mapki wynika że Norge BO ale Szwecja 10-12J, a muszę przejechać przez nią , może wystarczy na podróż słabszą sprężynę włożyć :?:
HW 100TS- DOT
CP88 Comp&Black
B 92FS
FWB300sU:)
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Dowiedz się od kogoś kto tam mieszka. Może wystarczy zezwolenie. ja tak miałem ja swojego PSa przez Niemcy przewoziłem.
Co do śrutu.
Każda lufa lubi co innego.
Ale większość właścicieli TXa chwali właśnie JSB Exact - o ile się nie mylę to 4.51
Ja w AA prosport używam JSB exact 4.52.
Pamiętaj - każda lufa lubi co innego.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
t4b4z4
Posty: 41
Rejestracja: 15 maja 2012, 7:42
Lokalizacja: Oslo

Post autor: t4b4z4 »

Przymierzam się do omuwienia sprawy z kolegą dembowy-m , ale im więcej czytam to nasuwa się pomysł zakupu zestawu PCP :hm:


Odnośnie optyki sugerujecie DOTa ale widzę że ta też daje radę Hawke Varmint II , co powiecie?
HW 100TS- DOT
CP88 Comp&Black
B 92FS
FWB300sU:)
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

Posiadam DOT'a i jestem zadowolony. Nabyłem go przypadkiem w ramach prezentu inaczej stałbym się posiadaczem Hawke V., wydaje mi się że do rekreacji wystarczy to drugie i gdybym teraz znów stanął przed wyborem wybrałbym tańszą opcje :)
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
t4b4z4
Posty: 41
Rejestracja: 15 maja 2012, 7:42
Lokalizacja: Oslo

Post autor: t4b4z4 »

Zakup TX uzgodniony z kolegą debowy, teraz tylko pozostaje cierpliwie poczekać :)

[ Dodano: Pon 11 Cze, 2012 22:38 ]
Coraz bliżej zakupu wiatrówki :D

Względem tego zaczynam zaopatrywać się w dodatkowe akcesoria i miał bym kilka pytań:

- zakupiłem: Osłona przeciwsłoneczna do Titanium 4-16x42 AO z DeltaOptical ponieważ w Ceka chwilowy brak ;)

- szukam futerału na karabinek ( znam długość wiatrówki ale nie wiem jaka jest wysokość TX + Montaż jednoczęściowy średni Sportsmatch OP25C + Delta Optical Titanium 4-16x42 AO MD :?: :?: :?: proszę o info w jakiej szerokości futerału zmieści się podany sprzęt.

- gdzie najlepiej kupować (dobra cena, szybka dostawa) śrut JSB exact :?:

- znalazłem taki sklep w sieci z bogata ofertą poduch i stojaków do przystrzeliwania
, tylko że nie w Polsce :(, czy jest jakiś polski sklep z podobnym asortymentem :?: Cabelas

- czy np. po numerze seryjnym TXa (lub czymś podobnym) można stwierdzić kiedy został wyprodukowany, gdzie lub inne dane z innych może oznaczeń :) :?:


Oczywiście starałem się poszukać odp na forum ale niewiele na te tematy znalazłem. :)


_

[ Dodano: Sro 13 Cze, 2012 14:21 ]
Chciałem uzyskać kilka odpowiedzi, ale chyba coś nie tak zrobiłem bo post dodał się do poprzedniego i nie widnieje jako świeży :hm:
HW 100TS- DOT
CP88 Comp&Black
B 92FS
FWB300sU:)
ODPOWIEDZ