Obrazek

Exact-zagadka.

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Sosnowiec
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2009, 16:56

Post autor: Sosnowiec »

Nawet sam Józek by ich nie rozpoznał. A gdzie znak wodny? :D a może to prototypy :lol:A tak naprawde to może im prawdziwych naklejek brakło :lol:
Darek O_ski
Posty: 9
Rejestracja: 21 wrz 2006, 9:47
Lokalizacja: 018

Post autor: Darek O_ski »

"Aby nie było zbyt kolorowo z tym "carefully selected"."

Czegoś takiego to jeszcze nie widziałem.

Niedawno kupiłem 10x Exacta 4,52, prosto z fabryki. Zapakowany był dobrze, ale bez „amortyzacji” i oczywiście poczta musiała to wykorzystać. Otworzyłem na początek najbardziej uszkodzone pudełko i w sumie nie było dużo pogiętych kielichów, poza tym śrut wydawał mi się jakiś karłowaty, porównam go ze śrutem w następnym pudełku. W drugim pudełku było już mniej pogiętych kielichów i w tym momencie przypomniało mi się, że miałem porównać wzrokowo śrut, bo z drugiego pudełka wygląda nieco inaczej. Patrzę na jedno i na drugie i nie wierzę własnym oczom, -to przecież jest Express!. Zbytnio się tym faktem nie zasmuciłem, bo on też dobrze lata w mojej wiatrówce. Mierzenie, -suwmiarka pokazuje różnicę w długości, i jeszcze ważenie, -waga pokazuje, że nie jest to Express, to jest RS.

Przeglądam pierwsze pudełko do dna, -RS, drugie pudełko do dna, -o znalazł RS, po dokładnym przebraniu było go ok. 200 szt.

W trzecim pudełku na górze znalazłem jednego RS-a, tego i pozostałych pudełek dokładnie nie sprawdzałem, ale po ich otworzeniu nie widziałem żadnego „intruza”.

Przy okazji postanowiłem jeszcze zmierzyć średnice śrutów mikrometrem, nastawionym na stałą wartość. Do pomiarów stawił się tylko Exact w rozmiarach 4,50, 4,52 i 4,53.

Była jakaś różnica?

Dodam tylko, że przestawienie mikrometru o połowę najmniejszej podziałki, czyli ok. 0,005 mm, powodowało widoczną zmianę w mierzeniu, także wykluczam błąd pomiaru większy niż 0,01mm.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Też ostatnio trafiło mi się pudełko z niespodzianką...
Dosłownie miks różności. Exact stary i nowy, do tego trochę Expresa i coś, co jako żywo przypominało Crosman Premier ciężki... :/ co do ostatniego, nie wiem czy sam nie dorzuciłem kilku sztuk w międzyczasie przypadkiem, ale reszta to oryginalna (w przenośni i dosłownie) zawartość pudełka... Zresztą - parę osób w Piekarach i na Tawerniakach widziało te cuda ;).

P.S.
JSB ma w ofercie coś podobnego do tego Crosa? Nie kojarzę, ale może ktoś wie coś więcej?
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jest już na rynku sporo podróbek Exact. Sam Pavel mówił, że nawet Chińczycy podrabiają już jego śrut. Może akurat trafiłeś na takie pudło.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

To dramat :cisza: skąd wzięli matryce????? ;(
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Zrobili, żaden problem. W Chinach często jest tak, że zamawiasz co chcesz - kwestia ilości.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Hmmm ciekawe. Inna rzecz że pozostałe pudełka z tego samego źródła były "koszerne". Ale może i trafił się jakiś rodzynek ;). Faktem jest że nawet jeśli jest to chińska podróba, to nader udana, bo specjalnej różnicy "lotności" w stosunku do oryginału w niej nie widać :hm:. Tyle że mieszanina.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Wierzbin pisze:Jest już na rynku sporo podróbek Exact. Sam Pavel mówił, że nawet Chińczycy podrabiają już jego śrut. Może akurat trafiłeś na takie pudło.
Znaczy pudełko i nalepki - wszystko wygląda jak oryginał??

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Mówiło o chińskim "Exakt", z identyczną puszką, naklejką, czcionkami etc.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

No to jedyna rada: kupujcie u producenta, albo w Incorsie. Ja mam ten problem już z głowy :D
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Darek O_ski
Posty: 9
Rejestracja: 21 wrz 2006, 9:47
Lokalizacja: 018

Post autor: Darek O_ski »

Cortez pisze:No to jedyna rada: kupujcie u producenta, albo w Incorsie. Ja mam ten problem już z głowy :D
A ja to niby gdzie kupiłem?
ODPOWIEDZ