Obrazek

Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
matys1710
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2010, 9:32

Post autor: matys1710 »

Ok powiedzmy ze wybieram tą. Teraz pytanie czy moge zastosowac mocowanie dwucześciowe. Z tego co czytałem na tym korpusie plastikowym lepiej 2czesciowe jak jednolite. Dlatego pytam Was jako bardziej obytych w tym temacie.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jeśli dwuczęściowy będzie wygodniejszy, to weź właśnie taki.
Może się okazać, że jednoczęściowy będzie zasłaniał port ładowania.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
matys1710
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2010, 9:32

Post autor: matys1710 »

Też tak właśnie myślałem. Ale dziekuję za podpowiedz, chodz szczerze to nie widzi mi sie na tym CZYMŚ plastikowym mowac
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Na forum Airguns.pl chyba robią zamówienie na aluminiowy ten blok. Pogadaj ze Starszym Panem z naszego forum, może coś Ci pomoże.
Koniec OT :)
Bezbronny
matys1710
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2010, 9:32

Post autor: matys1710 »

A dziekuję bardzo zapytam ogólnie te sharpy nie sa najgorsze za tą kase no ale na mocowanie mogli zrobic cos bardziej solidnegoo
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 755
Rejestracja: 27 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Starszy_Pan »

Czuję się wywołany do tablicy :hm:
- zgadza się - nie na Airguns.pl, ale na SKS (Swawolna Kompania...) jest cały temat o metalowej komorze do Sharpa. Będziemy zamawiać metalowe wg zmodyfikowanego projektu Made in Russia. Zaloguj się, poczytaj, zapisz się (przepraszam Adminów za kryptoreklamę :nie: )
- ja mam lunetkę na montażu jednoczęściowym. Trochę zasłania port, ale można sie przyzwyczaić.
Sharp 1210+Barska 3-12x40 AO, Iż61 CPR* + CCCP, Gamo Compact, Walther CP99 GL :(
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Starszy_Pan pisze:Czuję się wywołany do tablicy
Siadaj. 5+ odpowiedź :PP
Bezbronny
matys1710
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2010, 9:32

Post autor: matys1710 »

No proszę tylko grzecznie zapytac i wszystkiego mozna sie dowiedziec. DZIEKI WAM BARDZO naprawdę. To jak już mam okazję wiec zapytam Pana starszego. Po wielokrotnym użytkowaniu nie odstaje panu od reszty ta dzwignia, którą pompujemy. Kolega ma 1110 i wyraznie to widac. Ochydnie to wygląda. Boję sie, ze u mnie z czasem to samo sie bedzie działo
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 755
Rejestracja: 27 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Starszy_Pan »

A i owszem - dżwignia się deczko "przekosiła" i odstaje, ale w bok, jakieś 1-2 mm.
Ochydnie to wygląda.
Czy ma wyglądać, czy ma strzelać ??
Planuję zlikwidować ten "ochydny" widok przerabiając Sharpika na wersję 1380 :hm:
Sharp 1210+Barska 3-12x40 AO, Iż61 CPR* + CCCP, Gamo Compact, Walther CP99 GL :(
matys1710
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2010, 9:32

Post autor: matys1710 »

oczywiste, ze strzelac ale wyglad tez jakis musi byc ;). Zycze powodzenia z tą przeróbką i czekam na galerię heh
Marek19
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:59

Post autor: Marek19 »

Witam .Mam pytani o lunetkę Gamo Sporter 3-9x32.Szukałem informacji w internecie ale jest ich bardzo malo.Marek
matys1710
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2010, 9:32

Post autor: matys1710 »

http://www.aceros-de-hispania.com/gamo- ... 9x32wr.asp przetłumacz sobie w google na pl. Co prawda niewiele ale zawsze cos...
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Witam Wszystkich :D
Proszę poradę (jak nowicjusz, którym ciągle jestem :bobas: )
Jakiś czas temu (końcem października) stanąłem przed wyborem kupna lupki.
Przewaliłem tony materiału na tym forum i wybór padł na PP 4x32 AO
Był to czysty kompromis pomiędzy budżetem a jakością (na początku miało być bez AO)
Muszę przyznać że z lupki jestem zadowolony .Dość solidnie wykonana (jak na tą półkę cenową ), zero trzyma ,z gwarancją też się uporałem (niezły dostęp do rusznikarza ,praktycznie za darmo) Jest natomiast pewien problem -powiększenie .
O ile kiedyś nie stanowiło to problemu, bo strzelałem śrutem 5,5mm,a tym to tak do 50 m max można(duży opad śrutu ,spore poprawki trzeba brać) to teraz po wymianie kalibru w moim H95 na 4.5mm chciało by się sprawdzić na dalszym dystansie .Niestety z tym,, 4x "nie pofikam.
Siłą rzeczy postanowiłem zakupić coś o większych możliwościach . Po pozytywnych doświadczeniach z PP wybór mój padł na PP 3-9 x40 AO lub raczej 3-12x42 AO w cenie 260zł z przesyłką.Po głębszym zastanowieniu, postanowiłem się jednak skonsultować z bardziej obeznanymi w temacie,czy nie decyduje się zbyt pochopnie ,bo możne za podobne pieniądze można zdobyć coś wartościowszego ,tym bardziej że następna wymiana będzie w odległej przyszłości :co:
A zatem gdybyście byli tak mili to proszę o swoje sugestie
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Cris, w tej cenie niczego wartościowszego nie kupisz. Możesz popatrzeć jeszcze na lepersa. Za 269 złociszy (Kolba, bez wysyłki) masz lepersa 3-9x32AO z montażem (dwuczęściowy, nie piszą jaki, ale gorszy od montażu PP nie będzie). 32 oznacza mniejsze szkiełko, ale wielkiej różnicy w jasności między 32 a 40 nie ma. Moim, jak najbardziej subiektywnym zdaniem, obraz w lepersach jest ładniejszy (czystszy) niż w PP. No i lepers ma mil dota, a nie siatkę (o ile pamiętam, takowa jest w PP).
W okolicach 340zł masz deltę optical classic 3-9x40, czyli słynnego DOCa najlepszego w tej klasie cenowej. Z tym, że DOC nie ma AO.

Miałem pp 3-9x40 AO i nie narzekałem. Miałem lepersa 3-9x40AO i obraz, jak pisałem, był ładniejszy. Na 50m spokojnie dawały radę i jedna i druga.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
michau80
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2010, 15:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: michau80 »

Ja dwa tygodnie temu nabyłem właśnie takiego lepersa 3-9x32AO w Kolbie.pl

Sprzęt jak narazie trzyma się ok, ale dopiero wyplułem paczkę śrutu z mojego pudełkowego H90 III generacji.

Jeżeli chodzi o montaż to dają taki wynalazek z redukcją 30mm na 1 cal za 35 ziłka: http://kolba.pl/montaz-2czesciowy-sredn ... -1477.html

Osobiście zamontowałem go wkręcając kołek stopujący w pierwszy otwór licząc od muszki. Jak narazie nic nie jeździ. mierzę co jakiś czas odległość od oryginalnej blaszki stopującej na końcu szyny. Póki co montaż - jak beton, nawet nie drgnie, a przyznam że mój Harry kopie, brzęczy aż miło... ale ta stabilność to pewnie zasługa SAS'a :) żarcik... Zobaczymy co będzie dalej.
HARRY 90 STG SAS QT + Leapers 3-9x32 AO MD TS
ODPOWIEDZ