Obrazek

Najdroższy śrut

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sam w lesie
Posty: 32
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:58
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Najdroższy śrut

Post autor: sam w lesie »

Z jakiego najdroższego śrutu strzelaliście?? Bo ja na allegro znalazłem coś takiego
http://allegro.pl/item207212954_predato ... rawdz.html są tam jeszcze droższe ale to multipaki.
Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy - Cyceron
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Proponuję spróbować śrutu Daystate FT (to selekcjonowany Exact). 49zł/paczka.

Exact to odpady..
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

cenka niezła, selekcjonowany Exact sprzedaje także AA w niższej cenie bo chyba 34 zety nie mniej dla mnie to już bariera dość wysoka.
AA TX200 HC
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

hehehe a na fotce akurat śrut z skazą na boku łebka :)
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

H&N Final Mach używałem do strzelań machowych 30 zł paczka ale amunicji do KBKSu to raz w jedzen dzień wystrzelałem za 200 zł :D dobrze że nie musiałem za to płacić :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Ten srut z allegro (predator ) to srut do polowan. W niektorych stanach USA dozwolone jest strzelanie z kalibru 5.5 do szkodników. Bedac w zeszłym roku we Włoszech widziałem taka wiatrówke do polowan na kroliki - Rabbit stoper. Nie dane mi było zapoznac sie bliżej z tym egzemplarzem. W Polsce polowania z wiatrówek na szkodniki sa zabronione. Nie nadaje sie do strzelania sportowego, tym bardziej do kategorii match.Jest to srut ktory po uderzeniu w cel silnie grzybkuje, co nie idzie w parze z przebijalnością ( co reklamuje sprzedawca). Ten polimerowy stożek pełni w tym przypadku role czepca balistycznego co zmiejsza opory powietrza w locie.Ciekaw jestem jak u niego z celnością? Podobna konstrukcje maja specjalne pociski uzywane przez antyterrorystów w zadaniach specjalnych.Zadaniem takiego srutu jest oddanie całej Ek trafionemu celowi, spowodowanie jak najwiekszych obrazeń wewnetrznych. Podobne zadanie maja pociski specjalne do broni palnej - w tym przypadku chodzi takze o to zeby np. w przypadku trafienia w przestepce pocisk zatrzymał sie w jego ciele, oddał cała energie i nie zranił osob stojacych za przestepca.Otwor wylotowy to takze niepotrzebna strata energi.
Jak kogos stac lub chce to moze sobie zafundowac srut srebrny, polecany do polowan na 'wampiry' :PP . Z pewnościa bedzie on wielokrotnie drozszy od renomowanych srutów matchowych ( tych z ołowiu ).
P.S.Nie dziwmy sie poźniej ze jakiś "kretyn o skrzywionej psyche" przeczytawszy te super opisy od super sprzedawców na allegro kupuje wiatrówke, wymienia w niej sprezyne na taką co ma wydusić 32 żule ( według sprzedawcy ). Nabywa srut o zwiekszonej predkosci,przebijalnosci,głęboko penetrujący etc. Urzadza sobie stanowisko strzeleckie na dachu budynku ( albo w krzakach ) zaczyna strzelanie do celów zywych, w tym przypadku ludzi.
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Kiedyś gdzieś dałem linka do śrutu złotego ;) do polowań ale pewnie link przepadł
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

KM88 pisze: śrutu złotego ;) do polowań ale pewnie link przepadł
Jak złoty to nawet link ukradli :lol: :PP
a gdzes słyszalem ze zloto wcale nie jest tak drogie, tzn te uzywane np. do produkcji styków czy innych elementow gdze używa sie zlota, jednak kiedy ze złota zaczyna powstawac biżuteria to już wymaga to znacznie wiekszej jego czystosci oraz pracy, i to wlasnie z tąd bierze sie jego wysoka cena :hm: jednak watpie ze złoty śrut byłby w cenie najdroższego ołowianego :lol: ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

produkowane są różne wynalazki nie mniej drogi nie zawsze musi być dobry ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
sam w lesie
Posty: 32
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:58
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: sam w lesie »

Jeśli chodzi o złoto to tak jak pisałeś, im czystsze tym droższe, tzn nie zawiera innych pierwiastków takich jak: srebro, rtęć, miedź, pallad, rod, itr, platyna, bizmut etc. A śruty złote, czy styki pokryte złotem zawierają zapewne ok 20% złota, ok 60% miedzi a reszta to pozostałe pierwiastki które były w rudzie złota wykorzystanej do produkcji tych materiałów.
Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy - Cyceron
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

ze złota mozna robić bardzo cieniutkie powłoki i pewnie ten śrut był powleczony złotem :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

hmm złoto jest prawie dwukrotnie cieższe od ołowiu i znacznie twardsze, móglby wyjsc ciekawy efekt ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

W dobie wiatrówek GL ( po roku 2000 a przed 2004 ) dostepny był srut ołowiany pokryty powłoką miedzianą. Był on o wiele twardszy od zwykłego ołowianego. Nie miał wpływu ( nie niszczył ) na gwint w lufie bo to były przeciez sprzety GL. Wystrzelony z harego o Ek 25 J ( takie wtedy były, ważne aby GL, bez limitu mocy ) robił dziurki w naprawde grubych deskach. Stąd duzo dziurek w sztachetkach w płocie u mojej tesciowej. ;) Dzis raczej nie zastosowałbym go do wiatrówek GW w obawie o trwałość gwintu. Zresztą nie widze aby ktoś rozprowadzał taki srut. Pojawiły sie za to inne wynalazki - sruty przeciw-pancerne Magnum, podkalibrowe- Tornado i wiele innych obliczonych na efekt przebijalnosci i demolki. Z celnościa raczej jest wtedy krucho. :hm:
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
sam w lesie
Posty: 32
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:58
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: sam w lesie »

Exterminator pisze: Zresztą nie widze aby ktoś rozprowadzał taki srut.
Ostatnio widziałem gdzieś w necie do sprzedania, a także były całe miedziane.
Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy - Cyceron
Awatar użytkownika
Sniper007
Posty: 7
Rejestracja: 03 gru 2009, 16:58

Post autor: Sniper007 »

najdroższy jakim ja strzelałem to JSB Predator kosztuje 95zł + przesyłka 12zł razem dałem 107zł 200sztuk powiem tak.. na krótkie dystanse ideał i zawaliście przebija i rozwala cel kartofle fajnie sie rozpryskują albo kukurydza jak dostanie to tak fajnie ją poderwie :D a do tarczy jak strzelałem na 15m i trafiłem w 9 to połowe czarnego pola rozerwało:)
ODPOWIEDZ