Obrazek

Dźwignia naciągu przeskoczyła przez tłok.

Logan

Post autor: Logan »

Zazwyczaj w takich systemach komora sprężania i tłok cofają się żeby umozliwić ładowanie.
conrad
Posty: 80
Rejestracja: 16 sie 2006, 22:22
Lokalizacja: Poznań

Post autor: conrad »

Tutaj jest inaczej. Komora ładowania jest otwierana niezależnie od naciągu. Mamy do tego specjalny dzyndzel z boku, który powoduje otwarcie komory.

Dźwignia nie jest plastikowa - na szczęście
Logan

Post autor: Logan »

ale mechanizm i tak się musi przesunąć na czymś... Przynajmniej tak mi się wydaje... Muszę ten model obejżeć... najlepiej rozebrać... No bo w końcu Musi byc dostęp do portu ładowania a system musi być podczas strzału szczelny...
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

H100 jest cięższy od H55 bo ma dłuższy cylinder o odległość potrzebną na port ładowania śrutu stąd większa jego masa :) , nie mniej ja bym i tak wżucił tam kole 500g.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jest cięższy bo ma "podwójną" lufę i podwójny cylinder.

Tutaj masz świetną lekturę czy i gdzie dociążać karabinek.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=900 ... %B1%BFenie
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
H 100 w drewnie jst cięższy i to przede wszystkim w przedniej części- orginalny po stu strzałach zaczyna ciażyć na lufę dość znacząco, a czuć to w szczególnośco przy strzelaniu bez podpórki. Ja w swoim dorobiłem trochę "żelastwa" do kolby (fotki w albumie) o łącznej masie dobrze ponad 500g i teraz jest dokładnie środek ciężkości w miejscu podpórki pod lewy chwyt-palmrestu. Cały karabinek z lupką waży prawie 5,5 kg, ale przy strzelaniu leży idealnie i wogóle nie czuć zmęczenia. Większa waga + moje przeróbki zrobiły z tego karabinka bardzo celny i przyjemny sprzęt.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
ODPOWIEDZ