Obrazek

Sprężyny

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

muniek pisze:Szukając sprężyn OX natrafiłem w opisie na ten smar. Sprężyna to sprężyna i nie ważne OX czy oteva.
Pytasz mnie czy do innych się nie nada? Ja się pytam czy w ogóle do sprężyn się nada.
Z tymi sprężynami to nie jest dokładnie tak prosto jak piszesz. Nie wszystkie sprężyny są takie same. Sprężyny uznanych producentów takich jak OX czy APEX bardzo długo utrzymują stabilne strzały. W swoim HW98 miałem założoną właśnie apexa. Róznice w prędkościach były 235-237 - bardzo stabilne.

A smar Bisley do sprężyn na pewno się nada. Przynajmniej tak wnioskuję z opisu, który załączyłeś ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
muniek
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: muniek »

Dzięki za odpowiedź ale co znaczy "z tymi sprężynami jest tak prosto jak się wydaje"?

Szukałem sprężyn OX nr.5 do HW80k i OX nr.6 do HW77k. Na stronie sklepu który je sprzedaje był zalecany właśnie ten smar stąd się właśnie wzięło pytanie o niego.

Marku może rozwiniesz temat tych sprężyn co z nimi nie tak bo właśnie jedną zakupiłem a twoja wypowiedź troszku mnie nastraszyła.

PS. Może być na PW jeśli nie chcesz zaśmiecać tematu.
HW 77k+ Leupold VX-I 3-9x40 WD+ BKL 260
HW 80k+ Leupold VX-II 4-12x40 LRD+ BKL260
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

muniek pisze:Dzięki za odpowiedź ale co znaczy "z tymi sprężynami jest tak prosto jak się wydaje"?
muniek pisze:Marku może rozwiniesz temat tych sprężyn co z nimi nie tak bo właśnie jedną zakupiłem a twoja wypowiedź troszku mnie nastraszyła.
A co Cię w niej nastraszyło? Po prostu są dobre i tyle. Płaci się nie tylko za znaczek, ale też za jakość - w tym wypadku trwałość produktu.
Nie mogę zagwarantować, że każda OX czy APEX będzie działała super i przez lata, bo niewiele z nimi miałem do czynienia, jest jednak bardzo prawdopodobne, że nie zacznie siadać po 10 paczkach jak niektóre Otevy.

Temat podzieliłem, także tu piszemy o sprężynkach :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
muniek
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: muniek »

To ja może dodam fotki, żeby było wiadomo o czym się rozmowa toczy.

Obrazek

Obrazek

ps. Czy wszystkie OX-y mają przekrój kwadratowy?
HW 77k+ Leupold VX-I 3-9x40 WD+ BKL 260
HW 80k+ Leupold VX-II 4-12x40 LRD+ BKL260
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

muniek pisze:Czy wszystkie OX-y mają przekrój kwadratowy?
Niestety tego nie wiem.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
muniek
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: muniek »

Witam ponownie

Wczoraj dotarła do mnie paczuszka ze sprężynką OX nr.5 do HW 80. Sprężyna zakupiona w angielskim sklepie za pośrednictwem eBay-a.
Senio kiedyś mi pisał że w HW 80 sprężyna wygląda jak wyciągnięta z lokomotywy. Niestety na dzień dzisiejszy jeszcze nie posiadam tegoż karabinka. Na razie oczekuje na niego Senio by w nim zrobić zestaw dzielony i pierścień prowadzący na tłoku, więc nie miałem okazji tego sprawdzić i sądziłem że troszkę przesadza.

Po rozpakowaniu mogę jedynie napisać że Darek nie przesadzał. Ta sprężyna naprawdę wygląda poważnie. Niestety sprężynę trzeba docinać żeby zmieścić się w limicie. Podobno zwykła eksportowa (28cm) podciąga karabinek w kal. 5,5 do ok. 25J. Ta co prawda ma tylko 26cm, ale na opakowaniu jest napisane że ma o 40% większą skuteczność od standardowych. Ile w tym prawdy to nie wiem, nie sprawdzałem. Sprężyna jest oczywiście o przekroju kwadratowym i wygląda na bardzo solidnie wykonaną. Czas pokaże jak jest z tą angielską solidnością.

Sprężynę kupiłem jako zapas, ponieważ jakość oryginalnych sprężyn pozostawia dużo do życzenia (opinie z forum). Mam zamiar dokupić jeszcze do HW 77.

I teraz parę fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam
HW 77k+ Leupold VX-I 3-9x40 WD+ BKL 260
HW 80k+ Leupold VX-II 4-12x40 LRD+ BKL260
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Bełchatów

Uważajcie na chamstwo !

Post autor: DoktorPio »

No to wiem u kogo nie kupować sprężyn do naszych wiatrówek !!!
Jak poprosiłem na Allegro gościa militariasklep i sklepmilitaria który sprzedaje akcesoria do wiatrówek żeby mi podał wymiary sprężyn to najpierw mnie bezczelnie olał a gdy napisałem ponownie mail to napisał mi żebym WYPIRER....Ł !!! :036:
Jeśli ktoś z tym klientem miał podobne do czynienia to poproszę o opinie :(:
HW 100S FSB 5-15X40
HW 97K 3,5-10x40
AirArms ProSport 4-12x40
BSA Lightning XL 3-9x40
i inne.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Hmmm... to zadzwoń albo napisz do zwierzchnika tego pANA. Myślę że zainteresuje go standard obsługi klienta przez pracownika. Jeśli chodzi o rzeczy "namacalne" (serwis, gwarancje) bywa o ile wiem u nich krucho czasem, ale o wizerunek dbają mocno.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
marcin_s51
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2008, 15:02
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: marcin_s51 »

kupiłem u niego ostatnio zestaw tuningowy za 69zł + przesyłka... Zobaczymy co z tego będzie :) Jak dzwoniłem to w porządku koleś...

Co do towaru to jeszcze nie wiem bo nie przyszło...
Mówił że jeśli coś było nie tak o oczywiście zwraca koszty... (a spróbowałby nie zwrócić ;) )
HATSAN 90stg
Walther CP88
Awatar użytkownika
krzysztof 123
Posty: 70
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:13
Lokalizacja: Olecko WM

Post autor: krzysztof 123 »

Witam z tego co przeczytałem to OX w Polsce jest niedostepny interesuje mnie ox 1 do bsa ss rozumiem żę żółte opakowanie to kwadratowa sprężyna czy pozostaje tylko ebay ?? jakie ma zalety spr. kwadratowa
BSA ss TACTICAL leapers 3x9x32 MD
muniek
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: muniek »

Witam ponownie.

Jako że czuję się współodpowiedzialny za powstanie tematu o sprężynach postanowiłem dorzucić kilka zdjęć sprężyny OX. Sprężyna zakupiona tak samo jak po przednio, czyli za pośrednictwem eBay-a w angielskim sklepie. Tym razem jest to model nr.6 pasujący do Hw77, HW97 i pary innych. Reszta modeli sprężyn i do czego one pasują poniżej.

No.1 Spring is for Lightning, Airsporter, Mercury, Supersport, Superstar, Goldstar, Anschutz 335, Original 35, 45, 50, 38, Rws 24, 27, 34, 45, 50, Relum, Air Arms (All Models of rifles), Hw85, Hw55, Hw50, Haenel, Lion, Asi Cf 16/20, Webley Mk3 and No.1 also fits HW95 and HW98 if you reduce the spring guide by 20 thou

No.2 Spring is for BSA Meteor, Milbro, Diana G80, 27, Norica, Baikal, Cometa 300, 400 and the No.2 also fits Cometa 5, 50, 100 with a few coils removed.

No.3 Spring is for BSA Superstar 12ftp, Webley All Models Except Eclipse & Mk3

No.4 Spring is for Hw35, Diana Original Rws 52, 48, 54

No.5 Spring is for Hw80, Webley Eclipse

No.6 Spring is for Hw77 & Hw77K, HW97 & HW97K, Feinwerkbau (Fwb) Sport, Also All Larger Original Models if ultimate power is required.

No.7 Spring is for Asi Sniper, Magnum And All Other Asi Models

Każdy na pewno coś dla siebie dobierze jeśli będzie potrzebował i będzie miał pewien zapas gotówki, bo sprężynki niestety nie są tanie. Otevy na pewno kosztują mniej, ale obecnie jest z nimi pewien problem o czym pisał już kolega DoktorPio. Ja swoją zakupiłem jako zapas do mojej 77-ki. Mam tam w tej chwili włożony zestaw dzielony na otevach. Karabinek prawie nie strzelany, bo dopiero wypluł ok. 1500 śrucin (brak czasu) więc na razie nie ma powodu wymieniać.
A teraz kilka fotek z bliska.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
HW 77k+ Leupold VX-I 3-9x40 WD+ BKL 260
HW 80k+ Leupold VX-II 4-12x40 LRD+ BKL260
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

Strasznie czarna, czy aby czasem nie maźnięta jakimś szprejem, czy oksydą? :zdziwko:
Aha i jeszcze jedno, który nr z wymienionych najbliżej pasuje do Hatsana 33, bo nie mam zielonego pojęcia...nowa sprężyna od Alchemika miała ok 32 cm, zatem wynikało by że 6, ale to "40% więcej szmocy"....sam juz nie wiem.
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
radex84pl
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2009, 13:55
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: radex84pl »

hej :)
dziś o 2 w nocy skończyłem smarowanko (nie wiem czy nie za mało smaru na sprężynę dałem) i przy okazji zauważyłem "trochę" wyboczoną sprężynę na samym początku

Obrazek

wymieniać czy jest na razie ok??
Weihrauch HW 50 s + Lepers 3-9x40 AO :)
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
W normie jest ;) , nie ma jeszcze potrzeby o ile jest cała i generuje odpowiednią energię. Na przyszłość przy wymianie dopilnuj tylko pasowania sprężyny i prowadnicy , przyglądając się zdjęciu stawiam też na to , że obecna prowadnica jest trochę za krótka lub nie masz łożyska w postaci podkładek.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
ODPOWIEDZ