Obrazek

import wiatrowki

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

@Piotr
Masz rację, nie ma żadnych problemów z kupnem karabinka w BAR i już trochę osób zamawiało tam sprzęt i nie było problemów. Trzeba tylko dopilnować coby był papier od sprzedawcy o energii w żulach, a nie ichnich ft/lbs czyli stopofuntach. Jeśli chodzi o wysyłki osobiste karabinków z UK kurierem to gadajcie z Toniem, da wam namiary na firmy kurierskie.

Przez Niemcy wieźć to musicie mieć efkę, czyli zakup w Niemczech ichniego sprzętu i przewóz do Polski nie będzie problemem. Jedynie cyrki są przy wysyłkach bo wtedy ktoś coś na poczcie zobaczy i zwykle karabinek idzie na badanie do Warszawy no i trzeba czekać. Dodam, nie zabierajcie do Niemiec sprzętu bez F, nawet jak jest w ichnim limicie, a nie ma F to bekniecie jak za broń i finał będzie w sądzie.

Nie misiujcie Panowie :). O zakupie w UK już kiedyś pisałem, jak chciałem ściągać Bsa S10, tylko coś mało osób doczytało.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Temat zakupu nowego sprzętu w sklepach przez internet w Brytanii jest opisany , szlaki przetarte , wystarczy załączony certyfikat czy deklaracja , informacje są zamieszczone na iweb.
Temat tyczy się raczej jak napisano prywatnego importu.
leo24 pisze:bo moge kupic taka stara ale jara wiatrowke wembley vulcan za 50 funciakow
Stąd różne dywagacje.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. Jeszcze sprostuję , leo24 trochę nazwę przekręciłeś webley ma być.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Coś mi się tłucze, że Sowator kupował używango Daystate MK3 i było to wysyłane kurierem z UK. Trzeba dopytać. Ludzie też będą lecieć do UK na zawody w tę i z powrotem, razem ze sprzętem. Można poszukać tematu u beżowych i dopytać.

W najgorszym razie przy wysyłce karabinek może co najwyżej wylądować na badaniu Ek.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2009, 9:33 przez irak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Brother_of_Steel
Posty: 161
Rejestracja: 14 kwie 2008, 20:13
Lokalizacja: Warszawa Bródno

Post autor: Brother_of_Steel »

Koval pisze:Stąd różne dywagacje.
A co tu dywagować? Takie same zasady jak przy zakupie, tyle że formalności wysyłkowe załatwiasz sam i Ty sam musisz zadbać o wszelkie zaświadczenia. Jeśli gościu który sprzedaje nie ma papieru o mocy wiatrówki, to musisz taki wyrobić - niezależnie od tego, czy wysyłasz to, czy przewozisz sam, bo to jest podstawowy dokument. Zakładam, że jeśli ma taki papier, to pewnie w tych ich ft/lbs, co wiąże za sobą dodatkowe koszty. Ogólnie, powiem krótko, moim zdaniem, nie warta skórka za wyprawkę, bo formalności jest z tym tyle, że może się odechcieć. Papier musisz mieć i koniec. Tego nie przeskoczysz.

A jak już, to lepiej wysłać, niż się bujać z następnymi formalnościami celno-prawnymi we wszystkich krajach, przez które przejeżdżasz.
ИЖ-61 w częściach...
Marzy mi się Байкал MP571K, lub MP572...
-------------------------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

irak pisze:W najgorszym razie przy wysyłce karabinek może co najwyżej wylądować na badaniu Ek.
W naszym pięknym kraju ? Ano niby "tylko" badanie Ek, ale ponoć może się miesiącami ciągnąć, nie mówiąc o stanie w jakim sprzęt wróci z policyjnego depozytu...
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Nie róbmy z igły wideł. Pw do Tonia to objaśni, bo jak narazie zero konkretów.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Brother_of_Steel
Posty: 161
Rejestracja: 14 kwie 2008, 20:13
Lokalizacja: Warszawa Bródno

Post autor: Brother_of_Steel »

irak pisze:bo jak narazie zero konkretów.
O przepraszam, wydaje mi się, że się wypowiadałem w miarę konkretnie!
ИЖ-61 w częściach...
Marzy mi się Байкал MP571K, lub MP572...
-------------------------------------------------------------------------
jachowicz7772
Posty: 51
Rejestracja: 22 gru 2008, 23:22

Post autor: jachowicz7772 »

Gdyby ktoś chciał importować wiatrówkę do polski, to tu jest mała pomoc: http://www.guns.com.pl/ wybrać "Sport strzelecki" a następnie "Indywidualny import pneumatyka".
ODPOWIEDZ