Obrazek

Klątwa czy pech???????????

olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Temacik troszeczkę sie rozmył więc pozwólcie że wrócę do tematu.Przed samowystrzałem i przed założeniem zestawu tuningowego regulacja spustu była w takim samym położeniu a mimo to nic się nie działo,nie sądzę też aby jakikolwiek element mojego Hatsana był już wyrobiony,zresztą jak go ostatnio rozbierałem(pierwszy raz)nie zauważyłem żadnych śladów zużycia.Nawet ostro zakończona sprężyna prawie nie zrobiła śladu.Ale nie ma co płakac nad rozlanym mlekiem.Pytanie co dalej.Dziś spróbowałem strzelac.Na 40 metrów do puszki praktycznie 100%skutecznośc(po skrzywieniu wyzerowaliśmy lunetkę)więc nie jest tak źle,ale świadomośc że lufa jest krzywa wierci dziurę w brzuchu.W zasadzie skoro lufa i tak jest uszkodzona spróbowałbym ją wyprostowac ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrac(wymontowac,unieruchomic)byłbym wdzięczny za rady.Pozdrawiam.
H 55 short plus AGS 4x40 plus PET plus zestawik od Hogana
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Podejrzewam ze wygiecie lufki nastapilo na odcinku tuz za kostka. Mozna pokusic sie o wykrecenie lufki z kostki i probe prostowania w tokarce. Lufke mocuje sie w uchwycie tokarki ( czescia ktora znajdowala sie w kostce) i dokonuje pomiaru "bicia" u wylotu lufy. Okresla sie kierunek ugiecia i doswiadczalnie ( metoda prob i bledow ) odginajac w przciwnym kierunku probuje sie wyprostowac lufke. Podaje to w wielkim skrocie i uproszczeniu. Jaki bedzie tego efekt to trudno powiedziec. Nawet jezeli sie uda to i tak nie bedzie to co powinno ( pod warunkiem ze lufy u nowych hatsanow sa proste :) ). Ale sprobowac zawsze mozna. ;)
Ostatnio zmieniony 07 sie 2006, 4:56 przez Exterminator, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

A po co wykręcać z kostki? w 2 nakiełki(1 w port ładowania 2 w koniec lufy) na tokare i postępować jak wyżej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Dread Rock pisze:A po co wykręcać z kostki? w 2 nakiełki(1 w port ładowania 2 w koniec lufy) na tokare i postępować jak wyżej.
Lufa, jak i port ladowania sa bardzo miekkie, zamocowanie tego w tokarce skonczy sie uszkodzeniem otworow lufy. Stukniecie miedzianym mloteczkiem w krawedzie lufy powoduje ich odksztalcenie. Tak samo jest z kostka. Wiec co moze byc jak wkreci sie w nakielki?. Tu tez trzeba uzyc pewnej sily. I o ile na wylocie mozna zrobic (poprawic ) koronowanie to z portem ladowania moze byc znacznie gorzej.Lufa od strony wlotu jest tak miekka ze port ladowania mozna zgniesc chwytajac i zaciskajac go w sredniej wielkosci kombinerkach ( co sprawdzilem na tej lufce z demobilu, scianki portu ladowania maja w przypadku kalibru 4.5mm grubosc zaledwie 2mm, w lufie 5,5 mmbedzie to niespelna 1,5 mm ).O ile zastosuje sie taki sposob prostowania to aby nie uszkodzic lufy nalezy posluzyc sie podkladkami pod nakielki wykonanymi z jakiegos twardszego materialu,np. takimi :

Obrazek

Sa to rysunki pogladowe, wymiary nalezy dobrac do posiadanego egzemplarza.
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Z tym że lufa podgieła się na odcinku od mniej więcej połowy do końca :mysli:
Tak kombinowałem że gdyby ją o coś zaprzec w miejscu zgięcia i spróbowac nacisnąc na podgięty odcinek?Powiem szczerze że jeżeli zajdzie koniecznośc dokonywania jakichś karkołomnych zbiegów to chyba wymienię lufę na nową lub oddam ją do jakiegoś specjalisty(Hogan wróc).A tak przy okazji jak myślicie co by się stało gdybym założył lufę 5,5mm.
H 55 short plus AGS 4x40 plus PET plus zestawik od Hogana
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

A tak przy okazji jak myślicie co by się stało gdybym założył lufę 5,5mm.
Nic poza tym, że spadnie Ci v0, wzrośnie energia i to, że skażesz siebie na używanie droższego śrutu.
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Miałem podobny problem samowystrzałem i lekko wygiętą lufą do góry. W takich przypadkach łuk wygięcia lufy znajduje sie tuż za kostką.
Lufę naprostowałem przy pomocy 1,5m rury . Na lufę nawinołem w dwóch miejscach troche taśmy izolacyjnej , tak aby rura nie miała dużych luzów i ostrożnie odginałem ją do dołu ,co chwila sprawdzjąc postępy przez zerkanie przez jej wnętrze.
Ważne jest jest aby jedna z nawijek z taśmy znajdowała się tuż przed łukiem zgięcia , z reguły kilka centymetrów od kostki.
m@rio
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2006, 11:22
Lokalizacja: Wronki

Post autor: m@rio »

A zastanawial sie ktos z was nad ucieciem tej zgietej czesci lufy?
Naturalnie jezeli jest banan to niewiele da sie zrobic...
H35 + Delta Optical 3-9x40
Logan

Post autor: Logan »

Chcesz ucinać lufę przy kostce??
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Panowie biję się w pierś faktycznie po dokładnych pomiarach okazało się że lufa wygieła się zaraz za kostką,podejmuję próbę wyprostowania.Ale na wszelki wypadek może wiecie gdzie tanio kupic lufkę.
H 55 short plus AGS 4x40 plus PET plus zestawik od Hogana
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Orginalne lufy masz tu http://www.sharg.pl/index.php?shop=1&la ... dok=&sort=

Ale ja osobiscie meczyłbym Hogana o wstawienie ucinki lothara-waltera . Wątpie aby było dużo drozej, a jakość bez porównania.
ODPOWIEDZ