Obrazek

Problem ze spręzyną od hogana

ODPOWIEDZ
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Problem ze spręzyną od hogana

Post autor: kapsel »

czesc!jakies pare miesiecy temu kupilem sprezyne od hogana oteve poprosiłem o najmocniejsza jaką ma dostałem spręzynke mocną sam niemogłem jej założyc do wiatrówki oczywiście niemogłem tez naciągnąć lufy wiec robiłem to z bratem no po paru złamaniach lufy sam juz dawałem rade z dnia na dzien coraz łatwiej sie łamała lufa.Od czasu pierwszego strzału z nowej hoganowskiej spręzyny wystrzeliłem ok 200-300 srótów(mało z powodu braku czasu).Ostatnio rozebrałem zeby zobaczyc jak sie sprezyna trzyma i zauwazyłem ze sprezyna bardzo sie skróciła(wiedziałem ze sie skróci ale bez przesady)sprezyna skróciła sie o pare cm,zwoje są bardzo blisko siebie(ściśnięte)zreszta zauwazylem ze duzo słabiej strzela niz na początku.I teraz mam pytanie czy ci co kupili od hogana te sprezyny tez zaobserwowali tak szybkie osłabienie sprezyny?
moim zdaniem tak powinno sie stac ale dopiero po jakichs 1000 pestek.

Z oryginalnej sprezyny wystrzelałem tez ok 200 pestek i nic sie niezmniejszyła i niestraciła swoich właściwosci.

Teraz niewiem czy hogan czasem sie niepomylił i wysłał mi jakiś szajs ze zwyklego drutu zamiast otevy.

POweim tak ze jak napinam lufe i puszczam powolu to tłok ma jeszcze z 1-2cm do koncczyli do dna cylindra.Czyli sprezyna jest stanowczo za krótka chociaz na poczatku była za długa bo niemogłem jej wsadzic.

czy ktos ma tak samo ze sprezyna od hogana?
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem ze spręzyną od hogana

Post autor: Tomek242 »

kapsel pisze:czesc!jakies pare miesiecy temu kupilem sprezyne od hogana oteve poprosiłem o najmocniejsza jaką ma dostałem spręzynke mocną sam niemogłem jej założyc do wiatrówki oczywiście niemogłem tez naciągnąć lufy wiec robiłem to z bratem no po paru złamaniach lufy sam juz dawałem rade z dnia na dzien coraz łatwiej sie łamała lufa.
Ja zakupiłem standardową sprężynę, spadku mocy nie zauważyłem, najlepszym rozwiązaniem będzie jak napiszesz do Hogana, a sprawę na pewno załatwisz pozytywnie.
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

Wiesz ja niemam zadnych pretensji do niego tylko chce sie dowiedziec czy ktos miał podobną sytuacje.A hogan jest juz dostępny ??
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Po zamontowaniu zestawu od Hogana i ok.200strzałach nie zauważyłem spadku mocy wręcz przeciwnie moc jest spora.Zastanawiam się czy nie skrócic jej(sprężyny oczywiście) o jakieś 2 zwoje żeby zmniejszyc moc na rzecz celności.Nie jestem ekspertem ale może osłabienie Twojej sprężyny wynika paradoksalnie z tego że za mocna lub za długa była na początku.Jeżeli na początku było tak źle jak piszesz to może sprężyna nie mogąc rozprężac sie do jakiegoś stopnia traciła swój nominalny wymiar.Może to głupie ale z drugiej strony to tak jakbyś trzymał karabinek ciągle naładowany i zabójcza była nie ilośc strzałow tylko czas.
H 55 short plus AGS 4x40 plus PET plus zestawik od Hogana
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

@kapsel

a nie zostawileś kiedyś naciągniętej na dłuższy czas?
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

nigdy niezostawiłem na dłuzszy czas zreszta mało strzelałem.Myśle ze mogła to byc wina za bardzo naprezonej wstepnie sprezyny bo dałem troche tych podkladek ale niepowinna az tak sie skrócic
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Coś jest nie tak.
Ja na jednej sprężynie z drutu oteva (Lukass81 ) wystrzeliłem ok. 2000 śrucin. Miała też spore napięcie wstępne. Po rozebraniu okazało się, że może siadła najwyżej 5 mm.
W drugiej wiatrówce mam, oteve od Diany AirKing-też dość wysiloną. Po kilku tysiącach (ok. 3 tyś.) też może z kilka mm. siadła.
W obu przypadkach zużycie sprężyn nie jest zauważalne.
Taka oteva powinna do 20 tyś. strzałów wytrzymywać.
Wpływ na żywotność ma też waga tłoka, śrutu i czy były strzały "ślepe".
Taki objaw ze sprężynami jak pisze Kapsel to miałem dawno temu, "testując" kolejne sprężyny z allegro. Które potrafiły po pudełku śrutu być o 7 cm?!!! krótsze.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
ODPOWIEDZ