Obrazek

AA S 200 a CZ 200 S

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

AA S 200 a CZ 200 S

Post autor: Daras »

Wiem że oba karabinki robione są w Czechach, jednak mam pytanie czy różnią się tylko nazwą czy może innymi szczegółami również. Pytam bo potrzebny mi magazynek 10 strzałowy do AA S 200. Takie magazynki produkuje pewien czech i cena jest atrakcyjna, tylko napisane że przeznaczone do CZ 200. Nie znam angielskiego aby z nim porozmawiać, więc jeśli się ktoś orientuje w sprawie albo zna angielski to proszę o pomoc.
Link do strony http://www.strelectvi.info/cz200s/

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Darku w cz200s jest kartusz z manometrem który się wykreca i ładuje z przejściówki wkręconej do butli, natomiast w AA s200 zakładasz wężyk z przejściówki bezpośrednio na kartusz i ładujesz, nie ma manometra a co za tym idzie nie wiesz ile zostało powietrza i czy jeszcze możesz strzelać. Moim zadaniem czeszka właśnie z tego powodu jest lepszym rozwiązaniem. Ja mam dwa kartusze i nie zawsze muszę taszczyć ze sobą butlę żeby postrzelać a w AA s200 trochę mało tych strzałów z jednego kartusza więc butelkę trzeba nosić. Poza tym nie ma pomiędzy nimi żadnych różnic. I nie jest to sprzęt w obu przypadkach produkcji czeskiej. CZ i AA w kooperacji stworzyły ten karabinek w dwóch wersjach, jedna z manometrem druga bez, jeden poszedł "w świat" z szyldem Czeskiej Zbrojowki (z manometrem) a drugi jako AA bez manometra. Magazynek o którym piszesz pasuje do obu wersji zarówno ten bębenkowy jak i ten przesuwany pięciostrzałowy ale tak naprawdę nie wiem czy warto :) Magazynek ten, sam się nie indeksuje musisz go przesuwać ręcznie po każdym strzale poza tym ładowanie zajmuje sporo czasu i jeszcze montaż, niski ani średni (chyba) nie wejdzie. Magazynek jest wysoki, zapytaj Wojtana, on ma taki magazynek to na pewno będzie świetnie zorientowany.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Dzięki Artur za oświecenie, coś z tym manometrem mi nie pasowało. W jednych widziałem że jest w innych nie ma. Ja będę miał AA S 200, czyli bez manometru. Rozumiem że jak kupić ten magazynek to lepiej firmowy, widziałem już od 439 zł. Jeśli wiesz gzie można jeszcze taniej kupic to powiedz. Czy Wojtan czasmi nie montuje manometru na kartuszu, bo soś mi się kojarzy?

Pozdrawiam Darek
januszl
Posty: 15
Rejestracja: 24 sie 2006, 6:52
Lokalizacja: z galicji

Post autor: januszl »

Darek kiedys polecał taki sklep Radex mają tam przesuwny za 179pln adres to
www.radex.mil.pl/
AA TX200hc,Marksman
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

januszl pisze:Darek kiedys polecał taki sklep Radex mają tam przesuwny za 179pln adres to
www.radex.mil.pl/
Masz rację Janusz mają przesuwane na 5 szt śrutu, w cenie jak napisałaś.

Pozdrawiam Darek

[ Dodano: Czw 05 Lip, 2007 12:04 ]
Widzę Janusz że też Cię intersuje ten sprzęt, również rozmawiałęm z tym gościem co TY na iwebie. Sympatyczny facet i gdyby nie to że dostałem lepszą ofertę napewno bym wziął od niego.

Pozdrawiam Darek
Aligator
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2007, 13:48

Post autor: Aligator »

Wykopię tego dinozaura :hihi: .
Czy w AA200 istnieje możliwość wykręcenia kartusza, tak żeby można przykręcać zapasowy?
Jeśli fabrycznie jest to nie możliwe, to czy można przerobić to tak, by mieć wymienny kartusz jak w CZ?
ODPOWIEDZ