Obrazek

Hatsan czy Slavia

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
dragunow
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2008, 14:11

Hatsan czy Slavia

Post autor: dragunow »

Witam!
Mam pytanie do znawców tematu:
planuję zakup pierwszej wiatrówki i mam dylemat co wybrać: Hatsan 55 czy Slavia 631 ??
Czy mógłbym prosić o krótkie porównanie tego sprzętu pomocne w zakupie???
Pozdrawiam!
dragunow
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

"Hatsan czy Slavia" to odwieczny problem tak jak z kurą i jajkiem :D

Tutaj masz troszkę o tym ;) Nie spodziewaj się, że ktoś odpowie Ci jednoznacznie, ja się tego nie podejmę :lol:
Będzie tylu samo zwolenników co przeciwników poszczególnych marek ;)
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=67& ... sc&start=0
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Witaj dragunow!
Na początek może wrzuć imię pod avatar, skąd jesteś, zawsze to ułatwia komunikację i ewentualną pomoc! :)

A co do Twojego pytania... cóż. Mimo że jestem zatwardziałym miłośnikiem tureckiej myśli strzeleckiej i wszelkiego dłubania w moim Hatsanie, to jednak: jeśli finanse nie stoją na przeszkodzie, warto wziąć Slavię. Najlepiej (wiem że trochę naginam regulamin, ale to dla dobra początkującego strzelca) w firmie Cekaus. Mają nawet teraz promocję na Slavię 634.

http://www.cekaus.pl/product_info.php/i ... Ultra.html

A czemu od nich, mimo że jest ciut drożej niż u konkurencji? Odpowiedź masz w opisie pod danymi technicznymi w linku. Dostajesz egzemplarz już zrobiony (prowadnica, sprężyna), bez fabrycznych niedoróbek, właściwie przesmarowany i wszystko z 2 letnią gwarancją.

No chyba że chcesz pierwszą wiatrówkę, za niewygórowaną cenę, na której nauczysz się co w środku siedzi, jak działa, no i nie boisz się pobrudzić trochę smarem, a do tego czasem postrzelać ( ;P ) to śmiało bierz Hatsana. Trudno w nim coś zepsuć, a radość z własnoręcznego tuningowania karabinka - bezcenna!! :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Trudno dodać coś do tego co Łukasz napisał. Rzeczywiście slavia jest wiatrówką lepszą (niewiele, ale jednak) od hatsana przede wszystkim ze względu na lufę i spust. Z drugiej strony stuningowany hatsan też potrafi. Dlatego moja rada jest następująca: jeśli możesz sobie pozowlić na kupno nowej slavii 634 bierz. Najlepiej ze żródła wksazanego przez Łukasza. Jeśli coś taniej weź hatsana, ale używanego, już po tuningu (nie z allegro, ale np. z Tawerny, czy iwebu). Nowy hatsan, to przyjęcie założenia dokupienia zestawu tungowego i wymiany bebechów.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
dragunow
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2008, 14:11

Post autor: dragunow »

Witam!
Dziękuję serdecznie za te rady, to forum to nieoceniona pomoc w wyborze dobrego sprzętu.
Zapytam jeszcze co sądzicie o zakupie na pierwszy raz HW-50, biorę pod uwagę też tą opcję?
Czy warto na początek kupować taki sprzęt?
Pozdrawiam.
dragunow
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

nie no, HW to zupełnie inna bajka i jeśli bierzesz ją pod uwagę to nie ma się co zastanawiać.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

dragunow pisze:Zapytam jeszcze co sądzicie o zakupie na pierwszy raz HW-50, biorę pod uwagę też tą opcję?
Czy warto na początek kupować taki sprzęt?
Nie mogłeś od razu tak napisać !!! I nie pytaj czy warto,tylko czemu go jeszcze nie masz ??? :hihi:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

No ba, "hawajka" to zupełnie inna liga. Jesli mieści się w założonym przez Ciebie limicie cenowym, to zdecydowanie jest to dobry wybór. Jest tylko jedna rzecz - zanim go kupisz, znajdź kogoś posiadającego taką HW w Twojej okolicy, albo poproś sprzedawcę przed zakupem, aby dał Ci z niej chwilę postrzelać. Najlepiej gdyby udało Ci się popykać z kilku różnych karabinków, zobaczyć jaki Ci najbardziej "leży". Bo strzelanie to nie tylko łamanie, ładowanie, celowanie i trafianie (bądź nie ;P ).
HW w zupełnie subiektywnym odczuciu, niektórych osób (w tym moim) jest... no takie "niemieckie" w obejściu :D. Trudno to wytłumaczyć, wszystko jest jak najbardziej poprawne i powtarzalne aż do bólu (cykl strzału itp.), ale we mnie praca tej wiatrówki sprawiła wrażenie.. hmmm... "kanciastości". Nie żeby coś zgrzytało czy stawiało opór - co to to nie, jest płynnie, ale... jakby mi czegoś w tym strzale zabrakło, takiej "duszy" czy "pazura" charakterystycznego a różnego dla każdego typu wiatrówki. Ale oczywiście większość ludzi, ceni sobie bardzo tęże powtarzalność i niemiecką solidność, a ja Ci tu tylko w głowie mieszam :D. Na pewno będziesz z niej zadowolony, bo to do czego została stworzona, robi doskonale - strzela i to naprawdę celnie :).

P.S.
To ostatnie zdanie, to też taki mój mały dupochron, bo zaraz lokalni użytkownicy "hawajek" otworzyli by sezon otwarty, bez okresu ochronnego :D :lowca:
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
dragunow
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2008, 14:11

Post autor: dragunow »

Jeszcze raz dzięki za informacje.
Co do HW to słyszałem już takie opinie że pomimo ze to dobra wiatrówka to jakoś dzownie leży... , jak do tej pory to miałem jedynie okazję strzelać z Hatsana 55 i podoba mi się w nim ta siła...
Czy w HW istnieje możliwość podniesienia mocy poprzez wymianę sprężyny?(wiem że siła nie idzie w parze z celnością)
dragunow
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

dragunow pisze:Czy w HW istnieje możliwość podniesienia mocy poprzez wymianę sprężyny?(wiem że siła nie idzie w parze z celnością)
dragunow
Eh... następny marzący o "szmocy", czy wyście z palnu Star Wars pouciekali ?? :D :D :D

Odpowiem zanim jakiś moder się pojawi ;). Wiatrówka może być jednocześnie "mocna" i celna. Chodzi o to że nawet wymieniony przez Ciebie Hatsan, w Polsce MUSI mieścić się w limicie 17J. Jeśli się nie mieści - wymaga rejestracji (bodaj 500 zł i kupa papierków), oraz posługiwania się nim TYLKO na koncesjonowanych strzelnicach. Kop wiatrówki nie świadczy o "mocy" tylko o złym projekcie systemu. Vide, przytaczany przez kogoś już przykład: Slavia 631 i np. Lider 44. Slavia: energia na poziomie 7-8J i nie czujesz że strzelasz, za to trafiasz raz za razem. Lider: kop że mało barku nie wybije (o hałasie mechanizmu nie wspomnę), trafiasz czasem w to co celujesz, energia na poziomie... tak tak: 7-8J... Wszystko w precyzji wykonania i złożenia elementów oraz jakości użytych materiałów.
P.S.
Tak, o ile wiem można go nieco wzmocnić, ale po co ? Producent przewidział pewien zakres pracy systemu i jego obciążeń. Przeciążenie, może zniwelować wszystkie zalety wiatrówki.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
ODPOWIEDZ