Obrazek

ASG czy PaintBall

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Ta beretka za 125zetek całkiem fajnie wygląda,no i full metal :D .Można się pobawić w złego glinę :lol: albo dobrego.Daj znać jak ją dostanieiesz,sam jestem ciekaw ;)
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

powiem Wam, że podobie mi sie pomysł zabawy w żołnierzyki na żywo. kolega z liceum lata po lasach i innych cegielniach, z takimi karabynami na kulki, w piątek się z nim widzę, popytam go troszku, może też się wciągnę

a z czego amunicja jest zrobiona?
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Mein Gott pisze:
a z czego amunicja jest zrobiona?
Plastik, jakiś taki twardszy.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

A tak wogule to popykałem trochę z markera :D ,no fajnie to lata i nawet spore plamy robi ale trafienie kogoś z 50-60m to nie łatwe jest,najlepiej wypada na 20-30m.Do snajperowania :) to średnio się nadaje :bobas: .
Niedługo popykam z repliki M16(ASG),pewien koleś straszną kasę za nią wywalił,strasznie dużo kulek wypluwa i ponoć niczym wizualnie od orginała się nie rużni,nawet waga jest ta sama :zdziwko:,podobno da się tym komuś w dyńke :? przywalić z 50dziesiątki :D .
Obcykamy zobaczymy ;)
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Cribs
Posty: 247
Rejestracja: 01 lut 2009, 9:30
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: Cribs »

Jak bym miał wybierać to bym wybrał ASG dlaczego?Bo do repliki ASG można dokupić kulki z farbą :P
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Cribs pisze:Jak bym miał wybierać to bym wybrał ASG dlaczego?Bo do repliki ASG można dokupić kulki z farbą :P
chyba troszki po czasie napisałeś :)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Cribs pisze:Jak bym miał wybierać to bym wybrał ASG dlaczego?Bo do repliki ASG można dokupić kulki z farbą :P
Tak a jak ta kulka Ci się w replice rozbabra to będziesz potem wszystko czyścił, to jest tak jak ze śrutem w teflonie.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

Tak jak pisze Iek, znajomy się w to bawił i mówił aby nie wpaść na pomysł kupowania 6mm kulek z farbą, maja za słabe ścianki i często pękają w lufie, albo w zamku i trzeba wtedy to rozbierać i myć. A w trakcie zabawy ciężko to zrobić (chyba, że ktoś lubi mieć imitacje zacięcia się flinty ;) ), dlatego jak miałem replikę swego czasu to zawsze kupowałem pełne plastikowe kulki.
Co zaś snajperowania, to jedynie modele napędzane sprężyną lub gazem miały sensowne osiągi, ale wtedy były jeszcze strasznie drogie (jakieś 4 lata wstecz). Obecnie pewnie są lepsze juz konstrukcie, czy wynalazki, jak choćby system Hop-up.
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Sotion
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2009, 21:12

Post autor: Sotion »

Cześć!
Osobiście polecam ASG
Na początek radziłbym jakiegoś AEG a jeśli koniecznie chcesz zostać snajperem to musisz przeznaczyć na ten cel co najmniej 1500 zł.A co do sklepowi internetowych to polecam http://www.taiwangun.com/. Zresztą zobacz opinie bardziej doświadczonych ;) ode mnie ;) http://wmasg.pl/forum/index.php?
Awatar użytkownika
Wampirzasty
Posty: 23
Rejestracja: 13 lip 2009, 8:20
Lokalizacja: Wrocław

Snajper

Post autor: Wampirzasty »

Witam
Bawię się w ASG już od jakiegoś czasu. Najpierw był paintball ale po 2 latach zmieniłem farbę na plastikowe kulki...przeważył realizm :) Gram w ASG jako snajper i biegam z tanim karabinkiem na green gas (http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=50) 17 kulek w magazynku pozwala realizować się jako snajper (nie ma sensu grać roli snajpera jak się wystrzeliwuje serię kilkuset kulek). Moim zdaniem snajper ma przeważać umiejętnościami strzeleckimi i...tropicielsko-kamuflażowymi ;) nad "kukoplujkami" co biegają po lesie waląc na oślep w trybie fullauto. W ostatnią niedzielę spotkaliśmy się w 4 osoby na mały trening ASG i jako jedyny wyszedłem cało z WSZYSTKICH rozgrywek, łącznie z tym, że 3 kolegów z automatami usiłowało mnie wykończyć w trybie trzech na jednego :D Co do dylematów...zawsze najlepiej jest spróbować samemu a potem zadecydować na co wydawać naszą ciężko zarobioną kasę ;)
Pozdrawiam
Wampirzasty
BSA S10 BB 5.5
AA TX200HC 5,5
Crosman 2100
Awatar użytkownika
radex84pl
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2009, 13:55
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: radex84pl »

tak jak koledzy mówią lepsze ASG

oczywiście paintball jest fajny i niby jest ten fizyczny dowód trafienia ale to zupełni nie ma znaczenia bo w paintballu też potrafią udawać że nie zostali trafieni a nawet wycierać ślady po farbie.
wszystko zależy od ekipy z jaką się gra.
jeśli masz rozsądnych, w porządku i honorowych kumpli nie powinno być problemów z ASG i będzie super zabawa

nie bez powodu ktoś nazwał paintball łupanką. bo tak jak sam zauważyłeś najczęściej starcia są na mniejszych odległościach a wtedy walka przeistacza się właśnie w taką łupankę.
Weihrauch HW 50 s + Lepers 3-9x40 AO :)
klimek2
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2009, 21:51
Lokalizacja: iłowa /koło Żagania

Post autor: klimek2 »

Od siebie dodam że czy bycie snajperem czy tez brać udział w szturmach w ASG łączy się wszystko z nie małymi pieniądzmi na początek. Po pierwsze przyzwoita replika to ceny od 500zł (nie koniecznie nowa!) do tego dochodzą kulki ubranie dodatkowy gadżety typu kolimatory pokrowce, bron "pomocnicza" itd itp. Innymi słowy żeby zacząć zabawę trzeba mieć na dzień dobry spory zasób gotówki - w moim przypadku za replikę zapłaciłem 550zł + 3x40zł za magazynki + ubranie + kolimator + bajery typu celownik laserowy, tłumik etc. Okazuje się ze po zsumowaniu wydatków wychodzi nam kwota rzędu 1000 - 1500zł i nie jest to nic dziwnego, z 2 strony samo strzelanie to naprawdę olbrzymia frajda :D
jest Hatsan 70STG+Pointer 4x32, LR300 A&K
była Beretta PX4 Storm
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Czesem milsima można rozegrać tak, że nie padnie nawet jeden strzał, najbardziej się chłopaki cieszyli, że w nocy w grudniu było tylko -20, bo w dzień było -30 ;).
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
ross_wlkp
Posty: 60
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: ross_wlkp »

Moim zdaniem to trochę taka zabawa dla małych chłopców..tak sie składa ze 2 dni temu strzelałem z ASG - Snajperki "dragunova" skupienie na około hmm 13 metrach wynosiło tyle co kartka papieru formatu a4 najlepsze były słowa właściciela że ze 150 metrów odstrzela gołębia bez problemu :hm: :lol: sprzęt z którego strzelałem ponoć nie należał do tanich ale skupienie jak i słowa właściciela zostawiłem bez komentarza :D
_S634_tuning-Hogan + DOC 3-9x40 _
+ Cros 357'6 - 4FuN
O_0 zarażony PCP !!
klimek2
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2009, 21:51
Lokalizacja: iłowa /koło Żagania

Post autor: klimek2 »

ross_wlkp pisze:Moim zdaniem to trochę taka zabawa dla małych chłopców..tak sie składa ze 2 dni temu strzelałem z ASG - Snajperki "dragunova" skupienie na około hmm 13 metrach wynosiło tyle co kartka papieru formatu a4 najlepsze były słowa właściciela że ze 150 metrów odstrzela gołębia bez problemu :hm: :lol: sprzęt z którego strzelałem ponoć nie należał do tanich ale skupienie jak i słowa właściciela zostawiłem bez komentarza :D
więc albo to Ty tak strzelałeś albo bateria padała? Dobra snajperka strzela z 50m w paczkę papierosów (a snajperki się zaczynają OD 1500zł za replike
jest Hatsan 70STG+Pointer 4x32, LR300 A&K
była Beretta PX4 Storm
ODPOWIEDZ