Obrazek

krall A02 kilka pytań

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
krzywybajbus
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2008, 21:02
Lokalizacja: wawa

krall A02 kilka pytań

Post autor: krzywybajbus »

posiadam "wiatrówkę" Krall A02. po wystrzeleniu kilku paczek śrutu stwierdziłem że strzelanie do kapsla od piwa z 15m(9/10 celnych) jest mało rozwijającym treningiem i chciałem się pobawić bardziej ekstremalnie. zaczęło mi brakować "szmocy". nie powiem ale jest to moja pierwsza zabawka od czasu kbkAK-MS 47 i brakuje mi tego soczystego kopnięcia i strzałów na 100m. poczytałem troszkę forum przetestowałem kilka rodzai śrutu i poza skutecznym zasięgiem nie odczułem różnicy (na tarczy systematycznie pojawiały się cyferki od 8 w górę, moje chłopaki(10lat) z 20m bez problemu trafiają w tarcze) skupienie zależne od oka,pogody i ręki. na strzelnicy spotkałem "strzelca" ze swoim Hatsanem coś "125" czy jakoś tak ostro dłubniętym wynikało z rozmowy -podwójna wzmocniona sprężyna uszczelki Zepto i cosik jeszcze. pozwolił kilka razy strzelić iiiiii szok. cel na 50m tarcza 14x14 po 3 strzałach 10!!!! nie wierzyłem więc jeszcze kilka i znowu 10. moje pytania są następujące-
-jaką sprężynę można założyć żeby poprawić zasięg?
-gdzie można ją kupić ? fachowcy z alledrogo za bardzo nie są w stanie pomóc pan se kupi podpiłuje, przerobi, dorobi i bedzie śmigać albo pan se rozbierze pomierzy i dopasuje
-czy są takie sprężynki których nie trzeba piłować, szlifować, przycinać? ot taki zestawik
nie chcę rozbierać tak bez powodu mierzyć itd. strzelam jak tylko jest gdzie strasznie się zapaliłem i dni bez wiatrówki - koszmar
-jaka jest różnica między prowadnicami stal-aluminium-tworzywo? jakie pasują do Krala
proszę o pomoc na forum nie znalazłem odpowiedzi
a może coś innego da się zrobić (bez wymiany sprężyny) żeby poprawić zasięg i celność powyżej 30m?? :/
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Rozbierz, bo musisz

Post autor: jarek m »

Jeśli rzeczywiście tak cię wzięło to rozbierz tego krala, bo trzeba nasmarować sprężynę smarem molibdenowym (od przegubów samochodowych). Nawet to spowoduje już lepszą pracę wiatrówki. Według wielu żródeł kral to to samo co airmaster ale nie wiem, czy tak jest także w tym przypadku. Do airmastera masz gotowe sprężyny na alledrogo. Patrzyłem na foto - są splanowane, czyli mają wyrównane końce i nie trzeba ich obcinać, ani obrabiać. Prowadnica powinna być doposawana do sprężyny (musi wchodzić w nią bez luzów, wręcz z oporem). O różnicach wynikających z materiałów można pisać książkę, ale te np. z ertalitu są uważane za lepsze, bo tłumią drgania. Co do zwiekszenia zasięgu, to są tacy, którzy ze słabych wiatrówek strzelają na 100m :), a zwiekszenie mocy spłaszczy tor lotu, ale celności raczej nie poprawi.
Jak rozbierzesz wiatrówkę zmierz średnicę zewnętrzną spręzyny, średnicę drutu, długość sprężyny, liczbę zwoi. Dogadaj się z dostawcą zestawów tuningowych na allegro (np. rusznikarz 2005 - brałem od niego dwa zestawy do swoich Hatsanów) - sprowadzi ci sprężynę z Czech i dobierze prowadnicę (a być może, że ma już i może wysłać) Poczytaj o tuningu na forum, czy kral, czy hatsan zasady te same.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
krzywybajbus
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2008, 21:02
Lokalizacja: wawa

Post autor: krzywybajbus »

no i pokusiło. rozebrałem i mam problem . wypadł kawałek plastiku w kształcie litery "U" o wymiarach 5x7 mm i nie wiem skąd. poza tym koszmar:
-uszczelka nie jest szczelna źle odlana 25x5
-sprężyna nieobrobiona 258mm 33 zwoje 3mm grubości
-prowadnica (12,5) źle dobrana do średnicy wewnętrznej sprężyny (14)
POMOCY!!!!!!
nr.aqq3839112
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

zrób foty

Post autor: jarek m »

Zrób foty tego rozebranego krala i tego czegoś "U". może coś na odległość wykombinujemy
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
krzywybajbus
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2008, 21:02
Lokalizacja: wawa

Post autor: krzywybajbus »

drogą dedukcji i rozmyślań to takie cóś ażeby naciąg nie rysował cylindra taka mała podkładeczka. a cosik o sprężynkach. czy ktoś zna wie gdzie można kupić taką pożądną żeby się nie krzywiła, nie latała na prowadnicy, była poprawnie wykończona. no i uszczelka bo ta fabryczna to kibel totalny. średnica wewn.cylindra 25mm grubość uszczelki 5 mm.
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

dwa posty wyżej

Post autor: jarek m »

Namiar na spręzyny i prowadnice masz dwa posty wyżej. Szukajcie, a znajdziecie, jak mówi pismo.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

krzywybajbus pisze:cel na 50m tarcza 14x14 po 3 strzałach 10!!!! nie wierzyłem więc jeszcze kilka i znowu 10.
Jakiej wielkości jest ta dziesiątka?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
krzywybajbus
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2008, 21:02
Lokalizacja: wawa

Post autor: krzywybajbus »

Wierzbin pisze:
krzywybajbus pisze:cel na 50m tarcza 14x14 po 3 strzałach 10!!!! nie wierzyłem więc jeszcze kilka i znowu 10.
Jakiej wielkości jest ta dziesiątka?
tarcze nie były moje ale takie podobne jak widziałem to ok.50 groszy

[ Dodano: Pon 08 Wrz, 2008 18:49 ]
no ala "wiatrówka" złożona wymiary zapisane uszczelka prowadnica i nowa sprężyna zamówione czekam na dostawę włożę i opiszę wrażenia. powiem tak jak nie widziałem środka to strzelało ok. cichutko no i w ogóle, a teraz brzęczy słychać latającą sprężynę. co psychika robi z człowieka?? :hm:

poszukuje dobrego śrutu do 10PLN z KTK strzelam więc coś innego jak można polećcie

w razie zainteresowania mogę podać namiary na gościa co dorabia prowadnice ta oryginalna to naprawdę kibel
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

krzywybajbus pisze:tarcze nie były moje ale takie podobne jak widziałem to ok.50 groszy
Kurde, przyjdzie mi sprzedać Daystate... :bobas:
Nie chcę, mącić tematu, ale co najmniej 5 strzałów z rzędu, na 50m i skupienie kilkunastu mm... Chylę czoła.
Trochę to jednak nie pasuje do kanonu Krala jakiego znam ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Wierzbin, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

No tak ja tam będę super, extra zadowolony, jak na 50m "strzelę" skupienie 3cm - kiedyś mam nadzieję :)
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
krzywybajbus
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2008, 21:02
Lokalizacja: wawa

Post autor: krzywybajbus »

ale proszę czytać to nie z Krala tylko z hatsana chyba 125 ja ze swojego strzelałem na 50 ale jak na razie pozostawię tu ...................................... . niezłe skupienie jeśli tak można powiedzieć to na 15m kapselek od piwka obrywał systematycznie 9/10. jak wymienię sprężynkę na taką dopasowaną i prowadnicę skalibruje lunetę i pobawię się na 50m. zobaczymy co wyjdzie. jak na razie szukam dobrego taniego śrutu. mam jeszcze tydzień. sprężynka będzie w poniedziałek.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

krzywybajbus pisze:ale proszę czytać to nie z Krala tylko z hatsana chyba 125
W sumie to na jedno wychodzi...
Taki wynik jest osiągalny z PCP z pozycji podpartej i odrobinie szczęścia. Już nic nie mówię o zogniskowaniu lunety itp ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
szyks
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:19
Lokalizacja: W-G

Post autor: szyks »

Jako posiadacz ( KRALa z z niewielkimi poprawakami, udoskonaleniami i drobnym tuningiem)..... Kłaniam sie nisko po same dupisko... :zdziwko:
krzywybajbus
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2008, 21:02
Lokalizacja: wawa

Post autor: krzywybajbus »

no i tak. sprężynka jest ale okazało się zresztą zgodnie z obawami kolegów po fachu blokuje się w tłoku. reklamacja i zobaczymy. długość 277 czyli o całe 12 mm więcej niż fabryka ale już nie będe wkładał tego plastykowego ustrojstwa-podkładki i zobaczymy. prowadnica spoko
ODPOWIEDZ