Obrazek

Iż61-luźna dyskusja.

Awatar użytkownika
Brother_of_Steel
Posty: 161
Rejestracja: 14 kwie 2008, 20:13
Lokalizacja: Warszawa Bródno

Iż61-luźna dyskusja.

Post autor: Brother_of_Steel »

No tak...

Proszę, garść pierwsza z brzegu - sami "eksperci":

bartez89, Vilgefortz - tutaj. Eksperci. W ogóle cały temat ciekawy, prezentujący "tolerancyjne" podejście. Dopiero pod koniec "koledzy" zaczynają mówić z sensem.
Zresztą kolega stworek5 też pozwolił sobie na "rzeczową" krytykę - tutaj. Otóż karabinek strzela całkiem celnie na 10m.

Zamiast faktów, podśmiechujki i żarty. Ciekawe, jakby panowie "eksperci" zareagowaliby na to co wyprawiała moja żona z tym sprzętem. Mam na myśli dwa celne strzały za 1 na HFT, 42 i 44m przy bocznym wietrze. Ale umówmy się, że to było "szczęście", bo przecież IZH jest niecelny nawet na 10m. Dla mnie ekspertem to może być ktoś, kto umie celnie strzelić ze słabej sprężyny, a Ci panowie to chyba mają z tym problem. Wiadomo, to nie Weichrauch albo inne "cudo" za kilka tysięcy, lub fabryka rasowana przez dwóch lub trzech "fachowców".
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2008, 14:11 przez Brother_of_Steel, łącznie zmieniany 1 raz.
ИЖ-61 w częściach...
Marzy mi się Байкал MP571K, lub MP572...
-------------------------------------------------------------------------
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

znaczy sie.... nie kumam!
jaśniej prosze :)
;slavka634;
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Zresztą kolega stworek5 też pozwolił sobie na "rzeczową" krytykę - tutaj.
swoje zdanie podtrzymuję także jeśli chodzi o butelkę ;) styczność z tym Bajkałem pokazała dużo lepszą celność Hatsana70 na każdym dystansie.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Brother_of_Steel
Posty: 161
Rejestracja: 14 kwie 2008, 20:13
Lokalizacja: Warszawa Bródno

Post autor: Brother_of_Steel »

stworek5 pisze:swoje zdanie podtrzymuję także jeśli chodzi o butelkę ;) styczność z tym Bajkałem pokazała dużo lepszą celność Hatsana70 na każdym dystansie.
stworek5 w bron.iWeb.pl pisze:ale strzela niecelnie nawet na 10m
Otóż powyższe zdanie nie jest prawdziwe. Na firmowej szczerbince grubości 4mm :!: uzyskałem tarczę mieszczącą się w precyzji strzelania deklarowanej przez producenta, tj. 10mm na każde 10 metrów. Co jak łatwo zmierzyć kolego stworek5 daje strzały w obrębie 10 i 9 punktów na standardowej tarczy, z dużym zapasem do krawędzi 9 punktu. No cóż, ale może chodzi tu o to, by trafiać z tej odległości w 1 groszówkę. Tylko wydaje mi się, że ten Hatsan 70, też by wymiękł na otwartych. Cóż, po sprzedaniu newsa, że coś strzela niecelnie na 10m, to faktycznie można się załamać z posiadania tego czegoś, szczególnie jak się to coś dopiero kupiło... a fakty są niestety trochę inne. A o to się rozchodzi, by wypowiadać się z rozwagą, bo akurat jeśli chodzi o IŻa-61, to wśród wad, ma podstawową zaletę. Nadaje się doskonale dla początkujących bo jest lekki i prawie bezodrzutowy. Można na nim dobrze wyćwiczyć pozycję strzelecką i składanie się do strzału. A dzięki regulowanej kolbie, pozwala strzelać komfortowo ludziom o różnej wielkości... A ile waży Hatsan 70, to państwo doskonale wiecie... jak również to, jak kopie...
ИЖ-61 w częściach...
Marzy mi się Байкал MP571K, lub MP572...
-------------------------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Proszę, garść pierwsza z brzegu - sami "eksperci":
bartez89, Vilgefortz - tutaj.
Rzeczywiście z brzegu, kurna ładnie musiałeś się natrudzić, aby dokopać się do roku 2005
Nie twierdzę że kiedyś tak nie było, piszę jak jest teraz, jest tam nawet dział przeznaczony do Chinek i nikt tam nikogo nie potępia. Proszę więcej czytać a mniej pisać, ale po co jak lepiej opierać się na ty co było kiedyś. Moim zdaniem nie jest tam tak źle, trzeba się naprawdę postarać, aby kogoś wyśmiali, poza tym na iwebie jest prawie 11 tyś użytkowników i czasami jakiś nadgorliwiec się znajdzie.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

miesza się nieco temat ale cóż, po pierwsze nie jestem wrogiem Iża61 to raz, a dwa - nie bazuję na zaczytanych wiadomościach, opinia oparta o własne doświadczenie z tym sprzętem które ze względu na celność nie jest pozytywne, co do przyczyny niecelności opisałem gdzieś na forum swoje przemyślenia, jeśli kiedykolwiek wpadnie mi w ręce celniejszy egzemplarz nie omieszkam o tym napisać.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Brother_of_Steel
Posty: 161
Rejestracja: 14 kwie 2008, 20:13
Lokalizacja: Warszawa Bródno

Post autor: Brother_of_Steel »

OK, to może podsumuję bo faktycznie robi się OT.
  • 1. Na forum bron.iweb.pl są nowsze tematy które mogły by być podczepione, ale wkleiłem te, które akurat zapamiętałem. Dla przykładu cała krucjata miłka o Hatsanach. Niby faceta rozumiem (w końcu zęby na wiatrówkach pozjadał) i nie sposób odmówić mu w dużej części racji, ale ludzie... nie tym tonem i więcej zrozumienia przede wszystkim.
  • 2. Nie miałem na celu nikogo zagotować ani zbulwersować, chciałem po prostu zwrócić uwagę na pewną cichą tendencję do uogólniania, jaka się wszędzie na różnego rodzaju forach w tym i bron.iweb.pl pojawia. A mianowicie do skutecznego doginania faktów do "popularnych" modeli. Mam cichy żal stworek5 o to stwierdzenie które powyżej zacytowałem, właśnie dlatego, że jest niepoparte żadnymi testami, które w sieci można znaleźć. Daruję sobie podawanie linków, jest google, lupka na iweb, bo ktoś takie testy tam wrzucał. Uważam, że z całym szacunkiem do Twojej osoby, nie przyłożyłeś wagi do tego karabinka, który przyznaje jest specyficzny, ale na pewno ostatnie co można o nim powiedzieć, to siewnik na 10m.
  • 3. Nie możemy zapominać, że są ludzie na forum, którzy dopiero uczą się strzelać i jak wcześniej nadmieniłem takie informacje, powodują, że wyrzucają kupę kasy na sprzęt z którego i tak nie potrafią potem strzelać, ale to Diana, WH, wstawcie sobie co chcecie. To jest tak jak z kupowaniem samochodu. Ja po zrobieniu prawka jeździłem maluchem, żeby się nauczyć jeździć, oporządzić przy samochodzie, etc. Dopiero jak się nauczyłem jeździć i robić przy aucie, kupiłem porządny samochód. Tak samo uważam, jest z wiatrówkami. Zaczynamy od rzeczy podstawowych, łatwych, jak właśnie moim zdaniem IZH, by z czasem przeskoczyć na coś porządniejszego. Trochę Panowie zapominacie, ile radości dostarczało pierwsze porządne strzelanie swoją pierwszą wiatrówką.
  • 4. Nikomu nie ujmując, ale trochę mam wrażenie, generalne, że z Tymi fachowcami co naprawdę wiele już w wiatrówkach przeszli (pozwolę sobie pozostać bez nicków, by nikogo nie urazić), to jest tak jak z moimi mechanikami. Miałem serwis, który miał jak wół w specjalności napisane że super znają się na FORD-ach. Jak wiecie, albo i nie, mam nietypowego Forda Pumę, który raczej jest rzadkością w Polsce, choć trochę nas Pumowiczów jest. Pojechałem do nich, powiedzieli mi, co myślą i co trzeba wymienić - podumałem, że drogo. I znajomy podrzucił mi kontakt do gościa z ASO Forda, ale takiego co robi też prywatnie (wiadomo jakie w ASO są ceny). No i gościu z ASO zupełnie o 180 stopni odwrócił mi myślenie o tym co powinienem w aucie zrobić, naprawiłem u niego i cieszę się bo mam taniej i lepiej. Wiecie jaki z tego morał? Są fachowcy, którzy mają dużą wiedzę teoretyczną i praktykę na typowych modelach, ale też są specjaliści, którzy każdy model mieli w ręku więcej niż raz, którzy faktycznie mają lub go mieli. I zawsze uwierzę bardziej osobom, które są w tej drugiej grupie fachowców. Dlatego też staram się nie opowiadać o rzeczach które słyszałem i widziałem u kolegi. Czego sobie i Wam życzę.
EOT
ИЖ-61 w częściach...
Marzy mi się Байкал MP571K, lub MP572...
-------------------------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

w zasadzie nie zabieram głosu na temat karabinka z którego nie dane mi było strzelać, tak też jest w tym przypadku a przy okazji motoryzacji, każdy mechanik chwali niemieckie auta ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Brother_of_Steel pisze:OK, to może podsumuję bo faktycznie robi się OT.
  • 1.
EOT
Pozwoliłem sobie wyciąć to co można powyżej przeczytać. Kolego, moim zdaniem pomyliłeś fora i ludzi do których masz pretensje. Mariusz (stworek5) jest jedną z ostatnich osób które posądził bym o polecanie sprzętu z górnej półki i stronniczość w tej kwestii. Mariusz pisze na podstawie doświadczeń własnych i kolegów stajesz się w tej kwestii strasznie monotematyczny. Ja te zacytowane teksty widzę nieco inaczej niż Ty. To może przejrzyj sobie inne posty Mariusza i dopiero potem wyciągnij wnioski. Stworek5 zrobił dużo dla tego i innych for tematycznych a Ty najnormalniej w świecie po nim "jedziesz"......To chyba nie do końca w porządku. Ty masz swoje zdanie na ten temat Mariusz ma swoje. Obaj je wyraziliście więc po co ten temat ciągnąć?? Być może nie powinienem sie odzywać ale Mariusza "czytam" od dawien dawna i nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek chciał komuś źle doradzić albo dokopać a Ciebie kolego czytam "świadomie" po raz pierwszy (bo nie przypominam sobie Twoich znaczących postów) i odrazu robisz jatkę i jakieś dziwne porównania do iwebu. Do iwebu nic nie mam, forum jak forum są tam bardzo różni ludzie właściwie to tysiące ludzi ale Tawerny i ludzi tutaj przebywających nijak się nie da porównać do zasad tam panujących. Nikogo nie bronię po prostu ten temat mnie wkurzył więc się odezwałem. I tyle
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Dajcie pokój 8) .
Często ludzie różne mają opinie i wrażenia bo i często się zdarza trafić na skrajnie różne egzemplarze wiatrówek , tak jak ma się to w przypadku "chinek" tak i dotyczy to iż-ów , hatsanów i innego sprzętu w średniej i niskiej półce cenowej ,dotyczy to także nawet często chwalonej slavi. Powtarzalność produkcji i ścisła kontrola techniczna to z reguły sprzęt za konkretne pieniążki ;) .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

koledzy jest ok ale jeszcze parę słów w temacie, w tej chwili są dwa lub trzy Iże61 na forum, było ich więcej, nawet wybuchł kiedyś podobny "pożar" odnośnie tematu o Iżu61 ale chyba nikt nie doczekał się wklejenia wyników w dziale testy przynajmniej ja ich nie widziałem bądź nie zauważyłem poza jednym tematem-jest gdzieś na forum, jeśli kolega Brother_of_Steel ma tak celny egzemplarz to właśnie temu przecież służy ten dział-pełen zakres odległości do 25 metrów a nawet od 25 do 50 skoro celnie strzela i powyżej 40-tu wiec mam nadzieję stereotyp o karabinku zostanie zweryfikowany - że jednak się da, a jak będzie czas pokaże.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Brother_of_Steel
Posty: 161
Rejestracja: 14 kwie 2008, 20:13
Lokalizacja: Warszawa Bródno

Post autor: Brother_of_Steel »

Przepraszam bardzo, ale arturio111 mnie zdenerwował, więc jeszcze moje pięć groszy.
arturio111 pisze:a Ty najnormalniej w świecie po nim "jedziesz"
Nie wiem gdzie kolego znalazłeś jakieś jeżdżenie po koledze stworek5, bo tak się akurat składa, że ja kolegę bardzo szanuję. I mam nadzieję, że Mariusz tak to odebrał, zresztą sądząc po jego wypowiedzi, myślę, że tak. Jeżeli jest inaczej, jak zawsze - przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony. Uważam, że sens moich wypowiedzi jest jasny i nie trzeba tego nikomu więcej tłumaczyć, a jeżeli kolega arturio111 nie umie czytać ze zrozumieniem, tylko czyta wybiórczo, to już kolegi sprawa. Proszę na sprawę spojrzeć przez pryzmat nieprzemyślanych wypowiedzi, bo o to mnie się rozchodzi głównie ostatnio.
stworek5 pisze:ale chyba nikt nie doczekał się wklejenia wyników w dziale testy przynajmniej ja ich nie widziałem
Proszę - testy na 10m:

tutaj - mieści się poniżej granicznych 10mm deklarowanych przez producenta
tutaj - 10m mieści się poniżej granicznych 10mm deklarowanych przez producenta

Test na 8m:
Po rosyjsku

Tarcza na 25m:
Obrazek - strona

Tyle co znalazłem przez pierwsze 5 minut szukania w google.

No ale dobra, dam sobie spokój, bo po prostu widzę ścianę jak czytam takie teksty:
arturio111 pisze:a Ciebie kolego czytam "świadomie" po raz pierwszy (bo nie przypominam sobie Twoich znaczących postów) i odrazu robisz jatkę
to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. To co? Bo jestem nowy, to nie mogę nic powiedzieć, ani tym bardziej nikogo skrytykować? Spoko, gratuluję kolego, z takim podejściem... właśnie o to mi chodzi...

I tytułem suplementu *edit*: celność
ИЖ-61 w częściach...
Marzy mi się Байкал MP571K, lub MP572...
-------------------------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

nie chodzi o podejście ale o fakty, a są one takie że usilnie chcesz dowieźć że to celny karabinek a tak nie jest, wklejone tarcze są uważam jednostkowe-tak jak moja z huntera 440 gdzie strzeliłem 28mm/28mm z 50m. Z karabinkiem Iż 61 zetknęło się bardzo wielu strzelców m. in. i ja i zdanie o nim podzielam, jedna zasadnicza wada to jego celność, na głowę bije go pod tym względem starszy brat Iż38 czy Iż MP512M z którego też miałem okazję strzelać osobiście-zakrętki PET czyli fi30mm padają prawie raz za razem z 35m i biorąc pod uwagę cenę wszystkich modeli Bajkała:
http://www.akhobby.pl/index.php?a=lista&k=39&v=1
Iż61 atrakcyjną ofertą nie jest, jednak jeśli z karabinka jesteś zadowolony i spełnia Twoje oczekiwania to ok, w końcu o to chodzi. A jeśli się tak upierasz przy swoim - dział "Testy" stoi otworem. Aby nie było też niedomówień, jeden z ostatnich tematów na sąsiednim forum:
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=430 ... 871de3c396
tarcze uważam za bardzo dobre, jak na Iża61 są super, ale w porównaniu z innymi karabinkami niestety już nie.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 755
Rejestracja: 27 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Starszy_Pan »

Bracie po ... dmuchawce
Nie unoś się :cisza:
Chłopakom chodziło chyba o to, że nikt z nas, posiadaczy Iżyka 60/61 nie wstawił na stronkę wyników strzelań :!:
Poza tym wydaje mi się (IMHO), że ta "dyskusja" do niczego nie prowadzi - chyba, że do podniesienia ciśnienie => czyli do zawału :!:
SZANUJMY ZDROWIE :cisza:
Sharp 1210+Barska 3-12x40 AO, Iż61 CPR* + CCCP, Gamo Compact, Walther CP99 GL :(
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Owszem, w porównaniu z innymi karabinkami już nie i to jest fakt, szczególnie na większe odległości. Niestety, firmowe 4,5 "żula" skutecznie hamują precyzyjne strzelanie na długich dystansach. Ale spójrzmy na sprawę z drugiej strony: za cenę niewiele wyższą niż Hartsan mamy 5-cio strzałowy karabinek, z bocznym naciągiem, o bardzo fajnej mechanice. Na 15 metrów nawet całkiem celny, strzelanie na dalsze dystanse to już zaczyna się loteria. Ale wracając, za te pieniążki mamy karabinek INNY niż zalew Slavii, Hatsanów, Krali itp. że o chinkach nie wspomnę. Co więcej, mam mocne podejrzenia że da się z tego jeżyka wykrzesać znacznie więcej, jedyny warunek, to dość gruntowny modding - przede wszystkim pouszczelnianie wszelkich przedmuchów i luzów. Dołożenie ciut mocniejszej sprężynki i optyka lepsza niż firmowe otwarte/chiński ołówek też swoje da. Z niecierpliwością czekam aż Piotrek zrobi swój karabinek (kończy pomału muszkę swojego pomysłu, oraz będzie uszczelniał) i na wiosnę posadzimy na nim jakieś szkiełko. Wtedy w teren i chętnie zobaczę co to potrafi naprawdę, a czuję w nim potencjał.
Podsumowując: za względnie niewielkie pieniążki otrzymujemy sympatyczny, inny niż wszystkie, rodzinny (lekki), rekreacyjny karabinek, z gigantycznym potencjałem tuningowym :).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
ODPOWIEDZ