Obrazek

CZ200 - doradźcie

ODPOWIEDZ
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

CZ200 - doradźcie

Post autor: jarek m »

Poradźcie. Czy CZ200T przerobiona na 14,5J (kal. 4,5) za ok. 1200zł (z lunetą PP 3-9 40AO) to rozsądna oferta na pierwsze PCP. Za jakieś 200, 300 złotych kupiłbym butlę i zestaw gotowy, choć ubogi. Nacztałem się na naszym forum, na iwebie i na czeskim forum, tyle, że o do tego zgłupiałem. Wiem, że to ja muszę podjąć decyzję, ale każda rada będzie do bra i będę za nią wdzięczny. Nęcił mnie Falcon N19, ale jak się doda wszystko do kupy, to ta kupa staje się zbyt duża di udźwignięcia dla moich finansów. Używka S400 podobnie. A potrzbuję czegoś co razem z HW97k, stanowiło,by podstawowe wyposażenie zespołu ja+syn do HFT. Co sądzicie? (Jutro muszę podjąć decyzję, więc mam nadzieję, że nie wszyscy idą spać przed północą)
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Warto :!: Myślę, że cena niezła. Nie wiedziałem co to jest "T" ale Maniuś mnie oświecił ;)

Masz jakieś zdjęcia tej cezety :?:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

foto

Post autor: jarek m »

Adres do foto (mam nadzieję, że będzie aktywny), łoże jest w wersji S, ale to mi nie przeszkadza, bo sam popracuję sobie nad nim "pod siebie". Pompki nie biorę, bo nie mam tyle pary ,a butla na alledrogo wyjdzie taniej.

Adres foto:
http://img170.imageshack.us/img170/3357/dsc0153ra0.jpg (jak się skopiuje to się otwiera - sprawdziłem)
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

W sumie możesz wybrać tańsze rozwiązanie i dokupić butlę 200 bar, które są o niebo tańsze.
Chłopaki mają takie zestawy i w zupelności im wystarczają.

karabinek wygląda na zadbany :D
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

butla 6/215

Post autor: jarek m »

Dokładnie! Upatrzyłem na alledrogo taką z ciśnieniem roboczym 215 bar i 6 l pojemności. Ciężka, ale trochę kartuszy się z niej nabije, a na razie i tak pykałbym stacjonarnie (strzelnica), a później się zobaczy, czyli pewnie dokupię 2l do tachania na plecach. Sprzedający te butle zna się na rzeczy i na czeskim forum nawet ktoś go polecał, więc nie brałbym w ciemno - a dla mnie PCP to na razie przede wszystkim obawa o te duże ciśnienia.
mielczar3004
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2008, 10:56
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: mielczar3004 »

A ja ci doradzę inaczej.Puść na iwebie ogłoszenie że chcesz kupić butlę.Ja tak zrobilem i kupiłem duzo taniej niż na aledrogo i to 300bar. :D
crosman remington summit+VOMZ 8x56 ,crosman3576,AA s400+ Leapers 3-9x40 AO R/G
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Za 420zł można już kupić 6l 300bar. Niestety teraz na allegro nie widze ich.
Wemar miał też w podobnej cenie, zapytaj.

Poniżej 300bar niewarto raczej.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Maniek pisze:Poniżej 300bar niewarto raczej.
No nie wiem Maniek czy nie warto. Popatrz na Tomka (surveyor). Przyjeżdża z butlą 200 bar, wszyscy strzelają z jego CZtki a wiatru po 2-3 dniach i tak mu jeszcze zostaje :D
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Re: CZ200 - doradźcie

Post autor: arturio111 »

jarek m pisze:Poradźcie. Czy CZ200T przerobiona na 14,5J (kal. 4,5) za ok. 1200zł (z lunetą PP 3-9 40AO) to rozsądna oferta na pierwsze PCP. Za jakieś 200, 300 złotych kupiłbym butlę i zestaw gotowy, choć ubogi. Nacztałem się na naszym forum, na iwebie i na czeskim forum, tyle, że o do tego zgłupiałem. Wiem, że to ja muszę podjąć decyzję, ale każda rada będzie do bra i będę za nią wdzięczny. Nęcił mnie Falcon N19, ale jak się doda wszystko do kupy, to ta kupa staje się zbyt duża di udźwignięcia dla moich finansów. Używka S400 podobnie. A potrzbuję czegoś co razem z HW97k, stanowiło,by podstawowe wyposażenie zespołu ja+syn do HFT. Co sądzicie? (Jutro muszę podjąć decyzję, więc mam nadzieję, że nie wszyscy idą spać przed północą)


Troszkę późno ale lepiej późno niż wcale :) Warto kupić czetkę za te pieniądze (wiem bo miałem) Bardzo celny i wdzięczny karabinek. Jeżeli po zakupie będziesz chciał coś więcej się dowiedzieć to wal śmiało, jest tutaj trochę posiadaczy Czeskiej myśli technicznej :)
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

tomaschek30 pisze:
Maniek pisze:Poniżej 300bar niewarto raczej.
No nie wiem Maniek czy nie warto. Popatrz na Tomka (surveyor). Przyjeżdża z butlą 200 bar, wszyscy strzelają z jego CZtki a wiatru po 2-3 dniach i tak mu jeszcze zostaje :D
Chyba mu nie zostało bo ja mu nabijałem pod koniec :D
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

I czeszka u mnie mieszka

Post autor: jarek m »

Dzięki wszystkim za pomoc. Po pomacaniu czeszki zdecydowaliśmy się być razem. Na razie poluję na butlę więc strzeliłem tylko parę razy (bo w kartuszu niewiele powietrza). Pierwsze wrażenie bardzo dobre, choć w porównaniu do HW97K, czy nawet moich Hatsanów to piórko, więc łapy latają we wszystkie strony. Spust mięciutki i krótki - opinie o koszmarnym spuście w CZ200 są więc mocno przesadzone. Ciekawe jak ze skupieniem i powtarzalnością. Wraz z czeszką nabyłem też tłumik - cichuteńko i na dodatek okazale. Strzela się fajnie, ale przynajmniej na razie, gdybym miał zostać tylko z PCP, to bym się zapłakał. Może to celniejsze od sprężyny, ale nie to samo - nie gorsze, nie lepsze, po prostu inne. Jeszcze raz dzięki. Napiszę jak tam strzelanko, gdy będzie powietrze. Teraz kończę, bo żona zerka i jak się dowie, że jest kolejna "sztuka" w domu, to zamiast do tarczy będą sobie mógł tylko strzelić w łeb.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
W przypadku zakupu butli wyznacznikiem prócz zasobów finansowych jest możliwość nabicia butli 300 barowych , sprawdź czy w okolicy masz możliwość nabicia do takiego ciśnienia. W tbg są przynajmniej dwie jednostki które teoretycznie mogą nabić do 300 bar to straż i ratownicy górniczy i jak się okazuje nie chcą nabijać. Strażacy ładują tylko po znajomości nie świadczą oficjalnie takiej usługi , a ratownicy co prawda świadczą usługi nabijania i legalizacji ,ale oficjalnie nie wolno im nabijać do 300 bar , szefostwo chce w ten sposób przedłużyć żywotność sprężarki ;) .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

I się zaczęło

Post autor: jarek m »

Jeszcze raz dzięki wszystkim za wsparcie (szczególnie Tomaschekowi30 i Arturio111). Czeszka czekała do wczoraj na powietrze, bo w sobotę odebrałem butlę (300bar) i musiałem jeszcze ją napełnić (kolegom w Warszawie i okolicach polecam centrum nurkowe na terenie dawnego KS Spójnia - szybko i bez problemów i jeszcze wytłumaczą, co dla szczawika w PCP jak ja miało spore znaczenie). I zaczęło się. Śrut i powietrze idą jak woda. Największa zaleta czeszki to pykanie z tłumikiem - zero hałasu, bo w spręzynie zawsze słychać system, a tu takie klik - puff, a ja pykam z reguły 22 - 23 i od miesiąca codziennie bo robię na sobie test. Wreszcie sąsiedzi mogą spać spokojnie :lol: . Tak więc warto było. :)
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Cieszę się że się cieszysz :) Będziesz zadowolony. To wdzięczna dmuchawka. ja swoją miałem od "Waviego" wygrał z nią nie jedne zawody więc dmuchawka naprawdę ma potencjał :)
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
ODPOWIEDZ