Obrazek

Pasowanie prowadnicy do sprężyny.

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Pasowanie prowadnicy do sprężyny.

Post autor: Kilan »

Właśnie - mam, takie pytanie odnośnie dopasowywania prowadnicy do sprężyny: czy powinna oda dawać się wkładać w sprężynę lekko (cały czas trąc o sprężynę), z oporem umiarkowanym(czyt. wchodzi i sama nie wypadnie jak odwrócimy sprężynę), czy powinna ciężko wchodzić - właściwie bardzo ciężko, i bardzo ciężko ją wydostać??
Pozdro
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Bywało, że sprężyna "urywała" prowadnice. Pozatym skoki Vo itp.
krzycho1708
Posty: 148
Rejestracja: 17 lip 2008, 8:30
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: krzycho1708 »

Ja zakupiłem niedawno zestaw od alchemika do harego, i prowadnica do sprężyny nie wchodziła lekko a wychodziła jeszcze ciężej,czyli u mnie jest dopasowana na średnio-ciężko :lol:
Powiem jeszcze inaczej, jak nasmarowałem prowadnicę i wkładałem sprężynę, to zabrała wszystki smar na dół prowadnicy :maruda:
Pozdro.

PS:Alchemik zna się na rzeczy, i chyba tak dopasowana prowadnica do sprężyny najlepiej pracuje :D
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Maniek pisze:Bywało, że sprężyna "urywała" prowadnice. Pozatym skoki Vo itp.
Maniek tzn. ma być jak??
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Ma wchodzić z lekkim oporem.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

No to zonk - ja ze sprężyny prowadnicę to muszę naprawdę z ogromną siłą wydzierać.
Trochę mnie to zaczyna zastanawiać, bo karabinek ma jeszcze dwa "rodzynki" po tuningu.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

jkrzysiek22 pisze:Ja zakupiłem niedawno zestaw od alchemika do harego, i prowadnica do sprężyny nie wchodziła lekko a wychodziła jeszcze ciężej,czyli u mnie jest dopasowana na średnio-ciężko :lol:
Powiem jeszcze inaczej, jak nasmarowałem prowadnicę i wkładałem sprężynę, to zabrała wszystki smar na dół prowadnicy :maruda:
U mnie to samo :) Nie mam porównania,ale da się to zrobić ręcznie,więc to chyba średnio-ciężko :)
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

prowadnica powinna mieć 0,1-0,15mm luzu względem średnicy wewnętrznej sprężyny tak więc gdyby fi sprężyny było takie same na każdym zwoju prowadnica powinna wchodzić dość ciasno z oporem w sprężynę i nie ma co się tym za bardzo przejmować jako że napięta w karabinku sprężyna ma tendencję do zwiększania średnicy i opór będzie na pewno mniejszy podczas strzału. Co więcej - opór ten będzie już mniejszy w złożonym karabinku napięciem wstępnym sprężyny.
AA TX200 HC
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

stworek5 pisze:prowadnica powinna wchodzić dość ciasno z oporem w sprężynę i nie ma co się tym za bardzo przejmować jako że napięta w karabinku sprężyna ma tendencję do zwiększania średnicy i opór będzie na pewno mniejszy podczas strzału.
I kiedy nastepuje strzał sprezyna rozpręza się tym razem zmniejszajac srednice i zaciska się na prowadnicy i jesli prowadnica jest odpowiednio dobrana sprezyna zaciska się na tyle mocno ze wszelkie drgania są pochlaniane przez tworzywo prowadnicy i jest spokojnie i ciocho ;)

pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
ODPOWIEDZ