Obrazek

Poważny problem!

Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ze Slavią masz rację, jest dość dużo głosów że karabinek stacza się na minus a do tego cena... Myslę też że Hatsan jest bardziej wszechstronnym karabinkiem, można postrzelac w miarę celnie na różnych dystansach, ze Slavi już niestety nie, no może każdy oczekuje czegoś innego od karabinka, dla mnie Hatsan jest ok-wolę z niego strzelać niż ze Slavi i tyle. Nudne byłoby strzelanie na góra 35m :okok: Niestety na mojego Hatsana przyszedł już chyba czas, wypykałem z 16-18 tys pelletek ale nie jestem jego pierwszym właścicielem. Myślę że w niedługim czasie zacznę go regenerować poprzez wymianę uszczelek i sprężyny, co do reszty podzespołów zobaczymy co wyjdzie w "praniu", ale jak na razie strzela w miare celnie ale brakuje troszkę mocy :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
VipeR
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2006, 21:49
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: VipeR »

Przepraszam że tak dugo się nie odzywałem, nie miałem zbytnio sporo czasu na cokolwiek :(
Tak jak mi starzy wyjadacze poradzili rozebrałem harrego na części pierwsze i potwierdziła się teze, że to sprężyna, przy okazji okaleczyłem kumpla prowadnicą :) - wystrzeliła w niego gdy nie był przygotowany, oto zdjęcie, no fakt że jakość słaba ale czego można się spodziewać po aparacie w telefonie :P - link do zdjęcia:

link

Jak widać pękła w 2 miejscach!
Zamówiłem już zestaw tuningowy u lukasa, bo hogan jest nieosiągalny, ten w którego skład wchodzi dłuższa metalowa prowadnica, i sprężyna oteva, kapturek i smar.
Mam z tego powodu kolejne pytanie: jak dojdzie to mam te części po prostu zamontować czy coś jeszcze robić, podobno trzeba skracać prowadnice o pare mm.?
H70
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Przeczytaj, jeśli coś będzie nie jasne, pytaj:
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php?t=292
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

VipeR pisze:podobno trzeba skracać prowadnice o pare mm.?
Jeśli to zestaw od Lukasa to znaczy, że to zestaw od Hogana (Lukas jest pośrednikiem) i nie musisz niczego skracać wszystko pasuje idealnie rotfl
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
VipeR
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2006, 21:49
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: VipeR »

Tomek242 pisze:Przeczytaj, jeśli coś będzie nie jasne, pytaj:
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php?t=292
Dzięki, napewno skorzystam!

Pablo: jeśli nic nie trzeba skracać to super!

Teraz czekam tylko aż mi łaskawie poczta dostarczy przesyłkę i zabieram się za ponowną rozbiórkę, tylko teraz kolega zaopatrzy się w osłonę na rękę :)
Jak już to wszystko zrobię to trzeba będzie zacząć powolutku zbierać pienążki na jakieś szkiełko delte, vomz, belomo, bo jak widze na tym i nie tylko tym forum to nic innego nie wchodzi w gre na tym scope-killerze :)

Pozdrawiam
H70
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

VipeR pisze:Pablo: jeśli nic nie trzeba skracać to super!
Ja mam ten zestaw w swoim Hatsanie i nic nie musiałem ruszać, na 99% u ciebie będzie tak samo.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Jak już to wszystko zrobię to trzeba będzie zacząć powolutku zbierać pienążki na jakieś szkiełko delte, vomz, belomo, bo jak widze na tym i nie tylko tym forum to nic innego nie wchodzi w gre na tym scope-killerze
Delta to raczej się nie nadaje...
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Kolega Dude ma rację. Nie kupuj Delty, bo raczej nie wytrzyma. U mnie padła po kilku paczkach śrutu. Najpierw grzechotka, pokleiłem, a potem całkowicie padło trzymanie zera.
Polecam Ci z tańszych lunet Belomo-jest chyba najlepsza ze wszystkich dostępnych w cenie do 300 zł.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
VipeR
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2006, 21:49
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: VipeR »

Witam !!!
Panowie udało mi się, a raczej nam bo bez waszej pomocy nie podołałbym temu zadaniu.
Dziś przyszła paczka od Lukasa z prowadnicą, smarem, sprężyną i kapelusikiem.
Po ponownej robiórce ściąłem tę plastikową fabryczną prowadnicę by zamontować nową, wygładziłem pilnikiem, przesmarowałem sprężynę, aka pomiędzy sprężyną a początkiem prowadnicy zostawiłem tą metalową podkładkę - nie pasowała na nowa prowadnicę ale po potraktowaniu jej pilnikiem weszła bez zbytniego aż oporu.

Potem najtrudniejsze - złożenie wszystkiego do kupy.
Po długich mordengach (z 2 h) wkoncu znaleźliśmy sposób na "włożenie" tej prowadnicy ze sprężyną sporotem, boże jak to sie trzeba natrudzić by to tam wepchać.

Złożyłem wystrzeliłem i działa jak ma działać, ale strzeliłem zonka - 1 strzał bez śrutu, eh skleroza nie boli.

O tym jak to zrobiłem opowiem w nast. poście bo nie mam zbytnio czasu teraz.
H70
ODPOWIEDZ