Obrazek

Hatsan 100 po mojemu

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

A to sie ma tak, ze posiadasz model hatsana 100 a STG oznacza : S- bezpiecznik :) TG- true glo czyli ze posiadasz w tym modelu bezpiecznik i przyzady celownicze ze swiatlowodami :)
Bezbronny
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

a gdzie oznaczenie że gwintowany? czyżby juz wszystkie były gwintowane i to jest standart?Pełen ciekawostek karabin mam za tem nowiuśki;),i paragon mam tez na zakup jego może szybko nie wyblaknie ;), ale mam to gdzieś flinta jest spoko, jest cow garściach trzymać;) z Belomo 6x42 waży prawie 5,20 kg ;) to taki mały panzerfaust;)
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

A ja mam pytanko. Dobre to belomo ?! Czy krzyz przy regulacji sie przesuwa czy nie ? np. czy znajduje sie w dolnej prawej, lewej czesci lupki badz gornej ? To mnie intersuje bo czytalem, ze w niektorych lupkach tak jest :/
Bezbronny
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

w tej którą mam ,jest pewne przesówanie krzyża zauważalne w zależności od przyłożenia się do baki (złożenia do strzału ) i próbowałem różne ustawienie daje sie to poznać na tarczy, pewnie za mało mam jeszcze praktyki z lupkami bo to moja pierwsza ,poza tym nie zauważyłem jak dotąd przesówania krzyża podczas jego regulacji, a mam ja już z tydzień ;) otwarty jestem na ten temat iłaknę wiedzy jak dżdżu kania, ;)

[ Dodano: 2006-11-01, 21:21 ]
dodam jeszcze że jak dla mnie to poniżej 20 m nie ma co z belomo próbować jest to typowa myśliwska luneta a jak wiadomo myśliwi strzelają z dalszych dystansów i ustawiają lunety na odległościach 100 m, ja jeszcze nie próbowałem na ponad 20m , ale wybieram sie na strzelnicę krytą i tam sie okaże na 50 m co sie da, opisać nie omieszkam napewno;)
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

kraina pisze:a gdzie oznaczenie że gwintowany?
Takie oznaczenie przeczytasz jak zajrzysz w lufę... Nie załadowaną oczywiście. Tam powinno być wszytko napisane ;)
Najlepiej jak poświecisz do portu ładowania latarką, wtedy tekst będzie czytelniejszy :p
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
plochyr
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plochyr »

Szymon
Cudeńko. Firma Hatsan powinna się od Ciebie uczyć. Wyslij im to zdjęcie, niech zobaczą co potrafi zrobić z ich pukawki prawdziwy pasjonat.
Z takim talentem - będziesz szczesliwym bogatym człowiekiem.
HW95/BT3-9x40
misia na półkę, pociąg do szafki i sprzątnięte już zabawki
Awatar użytkownika
SEBCIO
Posty: 217
Rejestracja: 12 paź 2006, 7:26
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: SEBCIO »

Niesamowite!!!!,chyba sam sie zabiore za swojego harego i moze oddam do chromowania :)
CZ200s+BL 5-15X40 I WIATR W PLECY
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

Wierzbin pisze:
kraina pisze:a gdzie oznaczenie że gwintowany?
Takie oznaczenie przeczytasz jak zajrzysz w lufę... Nie załadowaną oczywiście. Tam powinno być wszytko napisane ;)
Najlepiej jak poświecisz do portu ładowania latarką, wtedy tekst będzie czytelniejszy :p
zrobilem to zaraz po kupnie ;) i tak jak mówisz czytałem przy latareczce ;) jest gwint tylko jakis płytki w porównaniu do Blowa.Chodzi mi o to czy symbol dają jakis na luśni, ;) nie widziałem gładko lufoewgo , ale wnioskuję że sprawa tak samo wygląda ;)
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
wuki
Posty: 131
Rejestracja: 05 maja 2006, 16:50
Lokalizacja: K-Koźle

Post autor: wuki »

Czy na niektórych GL nie było na kostce "Smooth Bore"? Wydaje mi się, ze takowego widziałem... Ale teraz nie jestem pewien czy to Hatsan był :|
H70 STG (t) + rdza + Albar 8X56
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

wuki pisze:Czy na niektórych GL nie było na kostce "Smooth Bore"? Wydaje mi się, ze takowego widziałem... Ale teraz nie jestem pewien czy to Hatsan był :|
Tak, zgadza się. Na rynek polski wypuszczona była seria "Smooth bore". Zdarzają się jednak egzemplarze bez tego napisu i też GL.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

więc czytajmy symbole i zaglądajmy w lufy najlepiej od strony portu ładowania, dziś dowiedziałem się że pewien znajomy ma Hatsana z przed 3 zim i to gładkolufowego, jeszcze wtedy gwintowane trzeba było rejestrować, jak pożyczy to zrobie foto, chcecie ???? ;)
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

chcecie ????
Chcemy :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

tak myślalem;) może w niedzielę dopadnę jegomościa to sesję wykonam, dzis przygotować chce mojego niebawem na plan z nim,fotki mogą być przed godz 00:00 ;)

[ Dodano: 2006-11-05, 23:44 ]
wczoraj się nie dało wrzucić, fotosika się uczyłem ;) a dziś w innym dziale sie zakręciłem (ups) ale sie udało ;)

[ Dodano: 2006-11-05, 23:50 ]
http://kraina.fotosik.pl/albumy/79806.html mój H100 niby nic takiego ale mój ;) w orginale
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
mali696
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2008, 23:23

Post autor: mali696 »

Szymon, Witam!!
Widze że posiadasz Hatsana 100... Wiesz może jak w tym modely wyciągnąć tłok??

Był bym wdzięczny za tą cenną informację...

Pozdrawiam!!
ODPOWIEDZ