Obrazek

krzywa lufa ? ;p

Amon_pl
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2008, 23:58

krzywa lufa ? ;p

Post autor: Amon_pl »

pozdrawiam air gunnerow ;-) pewnego razu dostrzeglem patrzac sobie w lufe ( hatsan nie byl zaladowany :D ) ze ona jest zwyczajnie skierowana ku gorze...a konkretnie czesc lamana tj czesc stala jest okej ale w miejscu gdzie zaczyna sie łam lufy ona delikatnie biegnie ku gorze... wczesniej tego nie zauwazylem acz kolwiek smiem twierdzic iz tego nie moglo byc gdyz dosyc nie dawno kiedy to strzelalem na danym odcinki strzaly padaly ponizej srodka krzyza kiedy ten byl maksymalnie ustawiony w pionie ku gorze , teraz z kolei krzyz w pionie jest maksymalnie przekrecony w dol a srut bije nadal powyzej srodka krzyza czyli musze celowac na dobra sprawe w podstawe butelki lub jak kto woli denko ;/ niby dobra sparawa z ta lufa na wieksze odleglosci no ale to chyba nie o to chodzi nie ;-) jakies sugestie badz ewentualna pomoc mile widziana a no i dodam iz mowa o hatsanie 125 stg 4,5 a lupka walthera 6x42 - to drugie nie wiem czy az tak istotne ;-) z gory dzieki
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Wygląda na to, że masz bananową lufę. Jest po prostu krzywa, klasycznie wygięta tuż za kostką.
Odkręć lufę razem z kostką. Kostkę wsadź w imadło (bokiem) i delikatnie z wyczuciem próbuj lufę odgiąć w drugą stronę. Innego wyjścia nie ma.

A lufa Ci czasem nie wysmknęła się kiedyś z ręki i zamknęła zamek? ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Amon_pl
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2008, 23:58

Post autor: Amon_pl »

z ta lufa i wymykaniem sie to moze byc strzal w dziesiatke ale moze z raz takie cos mialo miejsce ... hatsana to ja jeszcze nie rozbieralem ale zawsze musi byc ten pierwszy raz ;-)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Amon_pl pisze:z ta lufa i wymykaniem sie to moze byc strzal w dziesiatke ale moze z raz takie cos mialo miejsce ...
O jeden raz za dużo. ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Amon_pl
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2008, 23:58

Post autor: Amon_pl »

Jesli uwazasz ze raz wystarczy, to nie bede sie wyklucal ja to jeszcze laikiem jestem w te klocki wiec sie zastosuje do uwag ;-) dzieki.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6441
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

O jeden raz za dużo. ;)
Marek ma rację. (niestety dla ciebie).Jak już wyprostujesz lufę to zmień sposób ładowania,napinania wiatrówki żeby uniknąć w przyszłości takich "bananowych niewypałów".Robimy to tak:łamiemy lekko lufę (na tyle żeby otworzyć port ładowania) ,wkładamy śrut (sprężyna nie naciągnięta ),po włożeniu śrutu łapiemy za koniec lufy,naciągamy sprężynę do końca i nie puszczając lufy zatrzaskujemy,to wszystko,proste a bardziej niezawodne. (takiej metody nauczyli mnie koledzy z forum i większość ją stosuje).Jeżeli coś w moim opisie jest niezrozumiałe to pytaj.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Tomq88
Posty: 148
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:36
Lokalizacja: Okolice Kielc
Kontakt:

Post autor: Tomq88 »

Ja najpierw naciągam, potem wkladam srut i dopiero zamykam. Coś złego w tym sposobie..?
Hatsan 70 Custom + Tuning + Nikko 6x42
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady.
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Tomq88 pisze: Coś złego w tym sposobie..?
Raczej tak bo w momencie manewrów ze śrutem może nastąpić zwolnienie tłoka i samostrzał (lufa w niekontrolowany sposób zatrzaskuje się i mamy banana, ewentualnie przytrzaśnięte palce w porcie ładowania).
Wiem zaraz napiszesz że trzymasz cały szas za koniec lufy , owszem ale jesteś skoncentrowany na załadunku śruta i nagłe zwolnienie tłoka może Cie na tyle zaskoczyć, że wyrwie Ci lufe z ręki.
Wiele osób ładując tak jak Ty nabawiło się "erekcji" :lol: :lol: :lol: lufy.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2008, 17:02 przez foxrysza, łącznie zmieniany 1 raz.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

:gwizd: no to i ja się przyznam że ładuję jak Tomeq88.. na razie banana brak, ale lepiej uczyć się na błędach innych niż swoich.. Chyba trzeba będzie zmienić nawyki żywieniowe dla mojego Harnasia.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

jw ;)
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
Tomq88
Posty: 148
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:36
Lokalizacja: Okolice Kielc
Kontakt:

Post autor: Tomq88 »

Ops.... Widzialem na filmikach jak ludzie laduja lufe w sposob "wlasciwy", ale wydawalo mi sie ze to takie lokalne zboczenie (IMHO moj sposob wygodniejszy).



Ale ryzykowac nie chce, od nastepnego razu bede ladowal Harnasia w sposob poprawny politycznie (i bezpieczny :bobas: )
Hatsan 70 Custom + Tuning + Nikko 6x42
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady.
mirek372
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:05

Post autor: mirek372 »

Myślę że tzw.krzywa lufa w H125 to celowe działanie wykonawcze.Przy dłuższym użytkowaniu (wskutek zjawiska pełzania stali i sporych naprężeń) może dojśc do redukcji wygięcia i jej stabilizacji.Byc może producent milionów sztuk karabinków ma szerszą na ten temat wiedzę niż pierwszy lepszy użytkownik .Bo wyprodukowac tzw.prostą lufę to naprawdę żaden problem po tak wielu uwagach . Nie wpływa to na celnośc lecz ujawnia się w momencie kiedy lunecie brakuje regulacji.
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Coś mi się to nie widzi. I tylko hatsan zatrudnia za ciężkie miliony inżynierów i wdraża rewolucyjną technologię krzywej lufy, podczas gdy Lothar-Walther, Logun i Feinwerkbau z innymi pozostają w mrokach średniowiecza? :hm: :lol:

Aha, a proste lufy po jakimś czasie wyginają się w dół? ;)
Bez przesady (i bez obrazy ;) ), nie ma co się doszukiwać, przecież inni użytkownicy 125 zauważyliby banana.
Marcin chcesz bana za you?
mirek372
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:05

Post autor: mirek372 »

H125 naprawdę ciężko się łamie i wymaga to sporej siły .Dla zwyklej stali (próbowałem to bardzo pobieżnie obliczyć) to zakres uplastycznienia.Strzelałem z wiatrówki w wieku "pierwszokomunijnym" i nie pamiętam problemów z ładowaniem. Ale H125 wymaga "przyłożenia" i sporej siły .A realizacja serii strzeleckiej to już niezła przebieżka .To tłumaczenie z kolei że odchylenie lufy w górę to zwykły bubel (patrząc na H125) jakoś mnie nie przekonuje . Wiele rozwiązań konstrukcyjnych korzysta z naprężenia , odkształcenia wstępnego . Może ktoś to systematycznie zbada lub zadzwoni po prostu do fabryki (macie do d... przyrząd do wiercenia kostki ...).
Awatar użytkownika
Negza
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:53
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

mirek372 pisze:(macie do d... przyrząd do wiercenia kostki ...).
Jak to się mówi po turecku?

Odchylenie prostej lufy wraz z kostką w górę, to dość powszechna wada łamanych Hatsanów. Miała tak część egzemplarzy które oglądałem w sklepach i każdy egzemplarz bazarowy. Zawsze zwracam na to uwagę. Podobnie ma część Chinek BMK z bazaru. Myślę że takie taniej można kupić w hurtowni, dlatego mają je bazarowi handlarze. Mój Hatsan też miał tak odchyloną lufę. wadę było widać patrząc z boku, dlatego kupiłem go za grosze. Była odchylona tak bardzo, że nie dało się strzelać z otwartych (efekt zbyt wysokiej baki). Po jakimś czasie po prostu skrzywiłem lufę w dół, i teraz odchylona jest sama kostka. Lufa zagięła się w miejscu połączenia z kostką. Część lufy za kostką pozostała prosta, sprawdzałem przykładając do niej poziomicę. Skrzywienie lufy wyraźnie widać, gdy się spojrzy w port ładowania, ale teraz lufa jest w jednej osi z cylindrem i da się normalnie (nie na 150m :PP) wyzerować lupkę.
H55, Slavia634, Иж-22 i inne tanie strzeladełka.
ODPOWIEDZ