Obrazek

Żel balistyczny.

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
pem173
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2008, 21:31
Lokalizacja: Dybków

Żel balistyczny.

Post autor: pem173 »

Dzisiaj przeglądałem neta i natrafiłem na taki filmik http://www.spryciarze.pl/jak-wykonac-ba ... a-zelatyne . Czy taki żel ma takie same właściwości jak mięśnie?
Był H 45S... Teraz H 70S
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Co sugerujesz :?:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
pem173
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2008, 21:31
Lokalizacja: Dybków

Post autor: pem173 »

Chciałem zrobić próbe z takim żelem żeby zobaczyć jak bardzo groźna może być wiatrówka.
Był H 45S... Teraz H 70S
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Jest groźna, ja to wiem i bez żelu balistycznego ;)
A takiego żelu używają moi ulubieńcy "Pogromcy Mitów" :D
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

pogromcy mitów-----rzadzą :lol:
ulubiony mój program!!!
;slavka634;
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

pogromcy mitów-----rzadzą
Noo,chłopaki mają zarąbistą pracę. :hihi:

Ps. Taki żel jest na pewno lepszy niż "własna skóra" ;)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

a ostatnio dostali nowy żel, przeźroczysty, dzięki czemu widać obrażenia wew. ;)
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Jeśli kogoś to interesuje to "modelowa" żelatyna balistyczna powinna mieć następujące właściwości: Roztwór 10% i temperatura 4 stopnie Celsjusza. Jest to tzw. żelatyna doktora Facklera. Nie będę sie rozpisywał - takie i to doświadczalnie jej właściwości zostały ustalone przez Martina L. Facklera jako najbliższe ciału :).

Dalej, jeśli ktoś chce sobie zrobić próbę takową, warto pamiętać że ciało ludzkie to nie worek żelatyny, tylko zawiera w sobie różniaste elementy typu twarde kości, chrząstki, elastyczne ścięgna, mięśnie, tkanki miękkie, naczynia krwionośne itd. itp. Istny śmietnik ;) Co więcej - ubranie też ma spory wpływ na zachowanie pocisku po zetknięciu z ciałem :).
Tu też mała ciekawostka, może kogoś zainteresowało kiedyś jak to się dzieje że pocisk z broni palnej ma tak mordercze działanie, a częstokroć np. nadzianie się na pręt metalowy czy podobna "przyjemność" pozwala na szybki powrót do zdrowia i nie jest tak krytyczna mimo że rzeczony pręt może mieć większą średnicę.
Otóż dzieje się to z kilku powodów. Oto one:

1) Chyba najważniejszy: Pocisk wchodząc w ciało prócz stałego kanału przelotowego, o średnicy podobnej do jego kalibru, tworzy też tzw. kanał chwilowy, którego średnica może być nawet kilkadziesiąt razy większa :!: więc nawet nie trafiając w żaden ważny organ, istnieje duże prawdopodobieństwo jego uszkodzenia przez energię oddaną ciału przez pocisk i objawiającą się przez w/w kanał chwilowy.
2) Pocisk (zależnie od rodzaju i kąta wniknięcia) często obraca się w ranie, powodując większe obrażenia - prościej, zdarza się że przez jakiś czas przechodzi przez ciało "w poprzek". Ma to też wpływ na kształt i zachowanie kanału chwilowego.
3) Popularne grzybkowanie pocisku - czyli prościej zwiększenie jego średnicy już w ranie. Efekt, jak wyżej.
4) Zmiana toru pocisku już w ciele - właśnie niejednorodność ciała ludzkiego skutkuje czasem tym efektem i pocisk zamiast przejść po linii mniej więcej prostej potrafi robić różne dziwne sztuczki. Stąd zdarzające się przypadki, w tym (autentyczny) taki że pocisk po wejściu klatką piersiową wyszedł z ciała przez... udo :!:
5) Fragmentacja pocisku - wiele rodzajów amunicji daje efekt rozerwania pocisku w ciele na wiele mniejszych fragmentów - w końcu mamy do czynienia z dużymi prędkościami i energią kinetyczną. Wyhamowanie w ciele powoduje tak duże naprężenia że "dynks" czasem się rozleci ;). A skutkuje to ni mniej ni więcej tylko tym, że każdy taki kawałeczek robi dalej co chce i tworzy własne kanały stałe i tymczasowe. Inna rzecz że niektóre pociski są fabrycznie preparowane do uzyskania takiego efektu...

Jak widać pomysłowość ludzka w kaleczeniu bliźnich nie zna chyba granic...

Mimo niższej energii i prędkości oraz masy - śrut może zachować się podobnie, stąd zalecana przez Tomaschka ostrożność w obchodzeniu się z "fifajką". Zainteresowanych "możliwościami" odsyłam na beżowe forum. Dział: Wiatrówki, podklejone tematy: "Przestroga!" i "Przestroga nr 2".

Wybaczcie ten przydługi post, ale uznałem że warto się poprodukować aby naświetlić nieco temat ;) :pomysl:
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

łał!!!!!!!!!!
Łukasz! jakie jeszcze talenty posiadasz!? :chyleczola:
;slavka634;
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

pem173 pisze:Chciałem zrobić próbe z takim żelem żeby zobaczyć jak bardzo groźna może być wiatrówka.
Większość na forum wie bez prób że wiatrówka JEST GROźNA!!!
Więc należy się z nią odpowiednio obchodzić.
Twoje próby z żelem mogą to jedynie któryś raz potwierdzić.
Ps. Poczytaj temat o przebijaniu różnych przedmiotów,daje dużo do myślenia
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

nunez pisze:łał!!!!!!!!!!
Łukasz! jakie jeszcze talenty posiadasz!? :chyleczola:
;) Prócz tego że umiem czytać ? :D No to jeszcze ten tego... no... pisać umiem :D
Praktycznie wszystkie informacje pozyskałem z książek różnej maści, więc spokojnie można mnie nazwać znawcą teoretykiem ;P
A poważnie - raz z racji wykształcenia/zainteresowań (chemia) dowiedziałem się kiedyś o właściwościach żelatynki. Reszta inforamacji wynika z mojego zainteresowania ogólnie pojętą bronią (nie mylić z Bronią z monopolowego !! ;) ).
Co do zagrożenia jakie może stanowić wiatrówka.. hmmm - jeśli coś, tak jak mój Harry jest w stanie przebić 2mm twardą blachę aluminiową, to naprawdę nie trzeba dużo wyobraźni żeby domyślić się co można tym zdziałać trafiając w oko, skroń czy nieosłonięte okolice jakiegoś ważnego organu, np ogólnie w jamę brzuszną :/
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
ODPOWIEDZ