Obrazek

Okulary ochronne

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Z okularami to tak jak z pasami w samochodzie czy kaskiem na rowerze.
Nikt z nikogo się nie będzie śmiał, jak ktoś te pasy będzie zapinał do jazdy czy zakładał okulary do strzelania. Bezpieczeństwo przede wszystkim.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

powiem tak. Strzelałem na swoim podwórku z 5J IŻ-a 38 w garaż. Odległość jakieś 15m. Blacha. Śruciny się odbijały i to dość mocno. Nie chciałbym dostać z takiej w oko. Na dystansach większych o 10 i więcej metrów można już sobie śmiało je darować.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 05 paź 2007, 19:23 przez virus, łącznie zmieniany 1 raz.
grymas
Posty: 21
Rejestracja: 09 wrz 2007, 11:15
Lokalizacja: Srebrna k/Płocka

Post autor: grymas »

Dzisiejszy strzał w okulary robocze Uvexa za 20 zł z H80S, śrut Exact 4,5, odległość ok 20 cm. Szybka tylko lekko wklęśnięta. No i szkła oddzieliły się od oprawki. Czyli rykoszety wytrzymają :)
Obrazek
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

grymas, jaką Ek ma twój Harry? w okolicach 17J czy mniej :?:
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
grymas pisze:Dzisiejszy strzał w okulary robocze Uvexa za 20 zł z H80S, śrut Exact 4,5, odległość ok 20 cm. Szybka tylko lekko wklęśnięta. No i szkła oddzieliły się od oprawki. Czyli rykoszety wytrzymają
Chciało by się powiedzieć - a nie mówiłem ;) . Heh trochę nie skromny jestem :D .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
grymas
Posty: 21
Rejestracja: 09 wrz 2007, 11:15
Lokalizacja: Srebrna k/Płocka

Post autor: grymas »

virus pisze:grymas, jaką Ek ma twój Harry? w okolicach 17J czy mniej :?:
Nie wiem bo nie mam jak sprawdzić :(
Koval pisze: Chciało by się powiedzieć - a nie mówiłem ;) . Heh trochę nie skromny jestem :D .
Taki trochę niedowiarek jestem :)

Pozdrawiam
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

Koledzy,a nie wzięliście pod uwage tego,że ktoś strzela w okularach dla wygody?Ja na przykład używam okularów rowerowych bo jak troche wiatru mi zawieje,oko zaczyna mi łzawic a cel sie rozmazuje.Nie koniecznie ktoś ich używa dla bezpieczeństwa.Ja używam ich dlatego,że zatrzymują wiatr i mogę spokojnie celować.Pozatym lubie pomarańczowe szkiełka :D
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

O rajku, Sebastian, ale odgrzałeś temat ;)
Każdy powinien używać ich wedle własnego uznania i wygody :). Tak jak rozum i chęć dyktuje - paragrafu na to nie ma, więc nikt nikogo nie zmusza :D

BTW - też lubię pomarańczowe szkiełka :D - gdybyś miał gdzieś namiar na UVEX Arrow czarne z pomarańczowymi szkłami - dawaj znać ! Zniknęły z rynku :(
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

No ja będę sobie musiał sprawić to http://www.bjsystem.com.pl/1/ok01.html do tego wkładka na szkła korekcyjne + same szkła no i wyjdzie 700zł. Bo licho nie śpi, a wadę mam sporą. Przesunie sie przez to termin zakupu kartusza aluminowego.
Same okulary 160zł, ale za to soczewki korekcyjne mmie bedą kosztowaly.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2008, 9:27 przez irak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

Luciush pisze:O rajku, Sebastian, ale odgrzałeś temat ;)
Nowy jestem i dopiero znajduje tematy,a jak coś znajde to pisze :D

[ Dodano: Sob 12 Kwi, 2008 10:06 ]
http://www.xcsklep.istore.pl/sklep,914, ... 10178.html tu są takie,ale nie ma w nich pomarańczowych szkiełek :/

[ Dodano: Sob 12 Kwi, 2008 10:14 ]
http://aleja.itx.pl/tr/produkt/arrow-cz ... 18902.html

to te?
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Dzięki za linki i za starania!

Szkiełka koniecznie pomarańczowe! Rządzą! :king:
Do sklepu z drugiego linka dzwoniłem już w zeszłym roku - nie mieli, na sieci wisi tylko ogłoszenie :/ Ale - spróbować nie zaszkodzi, zatelefonię tam w pośmierdziałek ;)

Jeszcze raz dzięki serdeczne!
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

Google wszystko wiedzą :D Ja tez uznaje tylko pomarańczowe-upiększają świat :lol: :D
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Może się nad tymi z tego linku zastanowicie, szybka wytrzymuje strzał śrutem z 12m. W komplecie są trzy szybki wymienne między innymi żółta. Moim zdaniem za 160 zet warto http://www.bjsystem.com.pl/1/ok01.html No chyba, że się komuś wygląd nie podoba.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
krissnt
Posty: 83
Rejestracja: 01 mar 2008, 12:21
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: krissnt »

Ostatnio strzelałem do kapsla od duzego kubusia... chyba (znalazłem w lesie jako śmieć) :D...

odległosc była mniej wiecej 20-25 m..nie liczyłem.

Zdziwko mnie wzieło, kiedy po dostaniu, kapsel odwdzieczył się zabojczo mocnym rykoszetem (NIE WIEM w jaki sposob to mozliwe, kapsel stał "na kancie" na piasku..!!), tuż przy mojej głowie... niemiło jest usłyszec świst śrutu 20cm od ucha:/
H80+PP6x40
tuning w drodze:)
ODPOWIEDZ