Obrazek

Hatsan 70s +lekki tuning

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Hatsan 70s +lekki tuning

Post autor: Kilan »

Witam
Dziś właśnie złożyłem swojego hatsana. Uszczelka tłoka od Alchemika, polerka cylindra, tłoka i spustu. Planowane końcówki sprężyny +po 2 podkładki z blachy stalowej na obu jej końcach. Nowa dotoczona prowadnica 13,5cm. Wszystko ładnie nasmarowane i kolba dociążona około 1kg.
Efekt - kopniak zmalał ale i tak jest odczuwalny (mocniejszy niż w lider44 mojego szwagra - ale kto wie jaką ta chinka ma moc) jednak po wystrzeleniu jakichs 70-80 śrucin lekko poluzowały się śruby osady - dokręcone z umiarem.
Czy takie zachowanie jest normalne w tym karabinku??
Ewentualnie może wkręcić je na mieszaninę kalafonii z alkoholem??
i czy na taki karabinek mogę bez stresu założyć lunetke - bo właśnie zamówiłem PP 3-12X42AO z montażem??

PS
Aktualny naciąg wstępny sprężyny mam 3-3,2cm - po jakiej ilości strzałów i ile ona siądzie?? Bo może ewentualnie skrucić ją o 1 zwój?? Mniejszy naciąg wstępny to mniejsza moc ale i kopniak a i celność jeszcze by się poprawiła.

(17.04.2008)
No i zadziałałem z karabinkiem.
Sprężyne główną skruciłem o 1 zwój - naciąg wstępny spadł do 1,8cm jednak kopniak Hatsana w dalszym ciągu mnie nie zadawalał (jego tak obfita obecność ma się rozumieć).
W związku z powyższym zastosowałem małyn mod z krótką sprężyną (2 zwoje sprężyny z jakiejś chinki o skręcie zwojów przeciwnym niż sprężyna hatsanowska) autorstwa kolegi z forum Darka. Między obie sprężyny kanapka: podkładka stalowa,elastomerowa, stalowa. Na końcach obu sprężyn po 2 podkładki stalowe.
Dość sceptycznie podchodziłem do takiej rewelacji (więcej sprężyn i podkładki - większy naciąg wstępny to i większy kopniak) ale pomyślełem, że spróbuję.
Naciąg wstępny wzrósł do 5,7-6cm. Złożyłem karabinek i na próby. A tu milusia niespodzianka: jakoś tak płynniej i przyjemniej się strzela.
Test na śrut: (przed modyfikacjami wiadomo - dość szybko znikał niewiadomo w którym kierunku) i tu kolejne zaskoczenie śrucina się delikatnie przesunęła ale nie spadła.
Dodawać chyba nie muszę, że już sie mi osada nie rozkręca w trakcie strzelania :).
Ogólnie bardzo jestem zadowolony z modyfikacji (choć grzebać przy hatsanku będę dalej z całą pewnością) jednak obawiam się czy przez przypadek limitu nie przekroczyłem - to będę musiał sprawdzić (w końcu naciąg wstępny wzrósł mi z 3 do prawie 6 cm).
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2008, 20:02 przez Kilan, łącznie zmieniany 3 razy.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
rifleman

Post autor: rifleman »

Odkręcanie się tych śrub nie jest normalnym zjawiskiem. :/
Dokręc trochę mocniej te śruby.
Jak będą sie dalej odkręcać to owiń gwinty taśmą teflonową i wtedy dokręć, powinno pomóc.
Kilan pisze:i czy na taki karabinek mogę bez stresu założyć lunetke - bo właśnie zamówiłem PP 3-12X42AO z montażem??
Jak już zamówiłeś to załóż. ;)
Z PP to zawsze loteria ale jest 2 lata gwarancji. :)
Awatar użytkownika
sfinx
Posty: 12
Rejestracja: 26 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: stargard

Post autor: sfinx »

witam

mam takie szkiełko na swoim H80, wypluł jakieś 700 śrucików i wszystko się trzyma, i zero i fabryczny montaż.

spróbuj zamienić śruby miejscami - czasem to pomaga.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2008, 21:33 przez sfinx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Na odkręcające się śruby najlepszy jest butapren. Maleńka ilość na koniec śruby i taka sama na rant otworu.
Śruby się nie odkręcają same, a przy demontażu nie ma problemów.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ